Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatásról, hogy kell le...

Edus83 kérdése:

Szoptatásról, hogy kell le szoktatni a babát? Még szoptatni szeretnék, már fél éves múlt babám, csak kíváncsiságból, hogy szoknak le a babák?

Figyelt kérdés
Mert egyre kevesebbet eszik belőle csak cumizik rajta,bár ez most szerencse mert folyamatosan jönnek a fogai és nem sír így.
2010. aug. 11. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
2010. aug. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez baba függő. Én pl. nagyon szerencsés voltam, mert saját magát elválasztotta. Először a tízórait, majd a reggelit, esti szopit hagytuk el. Persze szép fokozatosan kb. 3 hónap alatt. Az esti szopi már annyira nem érdekelte, hogy akkor voltam úgy, hogy akkor kész vége. A kislányom 16 hónapos koráig szopizott. A lényeg, hogy ha úgy döntesz, hogy az egyik étkezést abba hagyod, ahhoz tartsd magad, ne legyen az, hogy 2 nap múlva mégis adsz neki.
2010. aug. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Az én babámnak időnként voltak periódusai, amikor nagyon rövid ideig szopizott, közben bohóckodott, vagy épp sírt, mert fájt a pocija stb. Mindig azt hittem, akkor fog leszokni. Aztán végül 13 hónaposan gondolt egyet, kidobta az ágyából a cumit, cicit pedig nem kért többet. (Egy héttel azelőtt még napi 4x kért.) Nálunk így történt. :)

Jó babázást! :)

2010. aug. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy én csináltam 2 gyerkőccel.

Fokozatosan elhagytuk a nappali szopizásokat. Ez néha nagy figyelemeltereléssel történt :) Ha ez megvolt, jött az estei, éjszakai leszokás. Ugyanis ők is nagy cicisták voltak, s azon aludtak el. Mi az esti, éjszakai nemcicizést apával oldottuk meg. vele simán elaludt, mondjuk a visszaalvás kicsit nehezebb volt, első 2 éjszaka még mentem hozzá, aztán mikor megszokta hogy apával alszik, már vele is visszaaludt. Én külön szobában voltam. Szerintem fontos a fokozatosság, mert ha azt nézed, a számára legmegnyugtatóbb dologról kell leszoknia. Ami nagyon fontos, hogy legyetek türelmesek vele, s nyugodtak. Meg fogod látni, minket anyákat jobban megvisel az elválasztás, mint őket ;)

2010. aug. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)Hát igen már a gondalata is megvisel:),de muszály lesz egyszer:)
2010. aug. 11. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!