Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mimóza típusú baba fog változni?

Mimóza típusú baba fog változni?

Figyelt kérdés

7 hós kislányunk nagyon hisztérika. Apukájával nagyon jól kijön, néha tudnak együtt aludni délután, de az elmúlt éjszaka pl szörnyű volt. Óránként fent volt, pedig 4 hós koráig szinte 1-2 szer volt fent átlagban. Szóval eleve érzékeny, mindig az van, amit Ő akar, és általában el is éri az erős sírásával. Pl.: tegnap puszilgatta a férje a nyakát, erre hisztizett. Néha, ha úgy nézek rá, ahogy neki nem tetszik sír. Lerakom, miközben békésen el volt a karjaimban sír. Nagyon édes baba, de néha kiborulok ezzel a "semmi nem jó" szokásával. Olyanok írjanak, akik ismerik ezt a típust! Mit szokott hozni a jövő hosszú távon? Erős vagy nagyon gyenge személyiség lesz? Kitartó típus az ilyen vagy felnőtt korában is hisztizni fog? Tudom ez nagyon távlati, de remélem valaki tényleg jól ismeri ezt a típust és tud nekem válaszolni. Továbbá délután és esti altatási próbálkozásokban is segíthente valaki.

Köszönöm a válaszokat.


2020. dec. 1. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
Ha megneveled és nem hagysz rá mindent, akkor lehet belöle normális ember, de ha ráhagytok mindent, akkor életképtelen, kiállhatatlan valaki lesz.
2020. dec. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

7 hónapos, mit vársz tőle, mondja azt hogy légyszives hagyd abba? Ő még sírással kommunikál.

Ha valamit “mondani akar” sír, ha valami nem tetszik neki pedig nyilván üvölteni fog, hogy tudd, ez éppen nagyon nem jó neki. Ha leteszed nyilván sír, mert te jelented neki a biztonsagot, ez nem azt jelenti, hogy mindig hordozni kell hanem, hogy nem kell meglepődni, hogy sír ha leteszed.

A gyereket nevelni kell nyilván, de 7 hónaposan ne vonjunk már le hosszú távú kovetkeztetéseket.

2020. dec. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
7 hónapos!!!! Semmit nem lehet tudni arról, hogy késöbb milyen lesz. A babák bőgnek, mert nem tudnak beszélni, nem kell túlgondolni.
2020. dec. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is ilyen a kislányom, de szeretném hinni, hogy ez még távol áll a valódi személyiségétől. Viszont a védőnőm azt mondta, hogy kössem fel a gatyám, mert szerinte izmos lesz a dackorszaka 🤷‍♀️
2020. dec. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én igazat adok az első 3 hozzászólónak. De úgy érzem, hogy most igazán a 4-es hozzászóló érti miről beszélek:)
2020. dec. 1. 20:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam nem maradt ilyen hisztérika,ahogy te fogalmaztál.😂

1 éves kora körül rengeteget változott. Megtanult járni,onnantól alig akarta,hogy felvegyem. Jött,ment egész nap. Pakolt,rámolt,elfoglalta magát. Akkor sem sírt már ha elesett és nagyot koppant a kis feje,felállt,ment tovább. Pedig előtte nagyon kimerítő baba volt. Rengeteget sírt,mindig az üvöltés,kitartóan,lilulásig. Állandóan ölbe,hordozva akart lenni,játszani egy percet sem játszott egyedül,egész nap szórakoztatni kellett. Alig tudtam mellette valamit csinálni. Sokszor nyűglődött,semmi se jó típus. Az altatások is nehezen mentek. Ugyanígy 1 évesen ez is változott pozitív irányba. Átállt az egy alvásra,és végre lett napirendünk,addig az se volt,nem lehetett nála semmit tudni. 7 hósan mint a tiéd volt hogy egy órát is altattam,de fél óra tutira volt mindig mire elaludt,azóta hogy egyszer alszik nappal 5 perc. Úgyhogy egy nagyon jó gyerek lett a kis pukkancs üvöltőgép fiamból,pedig elkényeztettem nem tagadom. Mindig felvettem,mindig ugrottam ha nyihogott,válaszkészen nevelem. És hála égnek nem visszaélt vele,hanem meghálálta. Legalábbis egyelőre úgy néz ki. Lassan 2éves,dackorszak még nincs.

2020. dec. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát ez szuper volt, köszönöm, hogy megosztottad velünk!
2020. dec. 1. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!