Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kétszótagú, nem becézhető,...

Kétszótagú, nem becézhető, külföldön is jól használható lánynevek?

Figyelt kérdés
Mondjatok légyszi kétszótagú, nem, vagy max. nagyon nehezen becézhető lányneveket (pl. Réka, Linda, Lilla, Emma). Olyanokat ne, mint a Dóra, Nóra, Eszter, mert ezeket könnyű becézni. Fontos, hogy Ausztriában is könnyen ki tudják mondani, le tudják írni, így pl. Csenge, Villő, Zsanett nevek nem jók.

#szótag #lánynév #nem becézhető
2020. dec. 4. 18:12
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Nara,Zara,Ella,Lia
2020. dec. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
39%
Bármilyen nevet lehet becézni!
2020. dec. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
34%
honnan tudod előre, hogy Ausztriában a vonatkozó neveket hogyan fogják becézni?
2020. dec. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
84%
Lili
2020. dec. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Félreérthetően fogalmaztam. A magyar rokonok esetében nem szeretném, hogy könnyen becézhető legyen, pl. ugye a Nóránáladja magát a Nóri/Norci/Nórika, de egy Frida esetében nem. Emellett szeretném, ha nevet Ausztriában nemlenne nehéz használnia, mivel odaköltözünk.
2020. dec. 4. 18:24
 6/34 anonim ***** válasza:
84%

Zita, Vera, Fanni, Lenke, Dana, Edit, Aliz, Frida, Gerda, Inez, Kira, Luna, Nina, Rita, Vanda, Zoé


Ezek jutottak hirtelen eszembe. Nyilván ezeket is lehet becézni ha valaki nagyon akarja, mint ahogy a Rékuci, Lillácska is létező jelenség, de olyan bevett beceneve mint a Nóra-Nóri amit automatikusan használnak tudtommal nincs egyiknek sem. Egy részük létezik is germán nyelvterületen (Hollandiában többel is találkoztam már), de szerintem a többi sem fogja annyira megakasztani az osztrákokat mint mondjuk egy Zsanett vagy Csermely.

2020. dec. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
35%

No de a rokonoknak hogyan akarod megtiltani, hogy egyedi becézést ki ne találjanak???? szerintem nincs olyan név, amit ne lehetne becézni...


Fridus, Friduci, Frici.... Számtalan becézési lehetőség van, ezt 1 mp. alatt találtam ki....

2020. dec. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
25%
6: ezekre is mind-mind tudnék darabonként 3-4 becenevet írni...
2020. dec. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
91%

8: igen, pont ezt írtam, nyilván van mindenre becenév, mert mindennek a végére oda lehet biggyeszteni egy (kettő-három) kicsinyítőképzőt. De mondjuk egy Nóra esetében automatikusan mindenki Nórinak fogja hívni, rögtön azt fogják feltételezni hogy azt használja mert a Nórák többsége gyerekkorában Nóri. A kérdező meg lyukat beszél a saját hasába mire az összes nagymamánál, óvónéninél és ki tudja még kinél letisztázza hogy a gyerek Nóra és nem Nóri. Ellenben ugyan az én nevemet (Vera) is lehet becézni ezer módon (Verka, Vercsi, Veruci, Verácska, tudom is én), ezek nem annyira megszokottak, a legtöbb Vera nem használja őket, úgyhogy nem feltételezi senki lendületből hogy lehet így szólítani.

Nem arról van szó hogy teljesen becézhetetlen neveket keresünk, hanem arról hogy vannak nevek amiket az esetek túlnyomó többségében becéznek, és olyanok amit az esetek túlnyomó többségében az anyakönyvezett változatban használnak. A kérdező az utóbbiakra kiváncsi.

2020. dec. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
25%

Fridát is simán lehet becézni.

Amúgy meg ha a nevet nem akkor magát a gyereket fogják becézni. Na bumm ez eszedbe jutott?

2020. dec. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!