Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás kezdete kinél...

Hozzátáplálás kezdete kinél hogy alakul?

Figyelt kérdés
Kb egy hónapja kezdtük, anyatejes, jelenleg 6 honapos. Nem igazán érdeklődik az étel iránt, nem is nyitja a száját, ugy kell belevarázsolni az ételt, hogy azert valamit egyen, hogy haladjunk. Mennnyiseget még szinte végképp nem eszik, a víztől fintorog. Egyelőre úgy néz ki, hogy semmi nem ízlik neki. Eltelt egy hónap, elvileg (!) mar ki kellett volna valtani egy étkezést (haha :D). Most napib1x kap pépet, ebédre, mikor kezdjem a tízórait is adni?
2020. dec. 6. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Első babánál ugyanigy, csak 6 hósan kezdtük.


10 hónaposan sem evett meg egy adagot még egy étkezésre.

Mellette terhes is lettem ekkor

13 hónaposan kezdett enni....

De azóta sem nagyétkű..

2,5 éves lesz januárban, a 9,5 hónapos öccse többet eszik.


Kicsivel

6 hó előtt 1,5 héttel kezdtem

2 hét alatt egy étkezés kiváltva, 2-szer evett.

8 hónaposan napi 3-4-szer evett, mire 9 hónapos lett, napi 5 szilárd étkezése van.

Reggelire 1-1,5 szelet kenyér, ebédre 220g-os üveg lemegy ( amúgy én főzök, de előfordul neha üveges is)

Vacsira mikor mit.. de 1,5 adag tejpép megy le, vagy az ebéd húentese a fele mennyiség


Uzsi, tízórai 1,5 banán, vagy gabonával gyümölcspép.

2 körte simán

2020. dec. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Én fiammal 4hósan kezdtem, nagyon partner volt. 6hós korára 2 étkezés volt kiváltva, 10hós korára az összes.
2020. dec. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Nem érett rá (éretlenség jele, hogy nem nyitja, kitolja), ne erőltesd, ráér enni. Átlagosan 6 és 9 hónapos kor között VALAMIKOR érnek meg rá. 1 év alatt egyébként mellétáplálás, nem elsődleges cél étkezés kiváltása.

Egyik gyerekem ilyen volt. 6 hónaposan kezdtük, tolt ki mindent. Szünetet tartottunk, 7 hónaposan még mindig kitolta. 9 hónapos múlt mire lehetett vele kanalazni, de 16 (!) hónapos volt mire először mennyiséget evett. Addig 99 %-ban tápszeres volt. Enyhén szólva ma se nagyétkű (5 éves), fényevőnek mondanám. Ő az a fajta aki terülj terülj asztalkám mellett is képes lenne éhenhalni.

Testvére homlokegyenest más. Vele is 6 hónaposan kezdtük és egyből rárabolt (ő anyatejes), 8 hónaposan mar darabosan saját kézzel evett, 10 hónaposan már ugyanazt amit mi (persze natúr fűszerezéssel és semmi tiltottat), ugyanolyan formában (pedig még foga se volt ). 1,5 éves és kiesz minket a hűtőből (nem kövér egyáltalán).

2020. dec. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
3-as nagyon jól leírtad. Az én fiam is 10 hónaposan alig evett,csak pár kanállal fogadott el. Én kezdtem aggódni. Igény szerint volt szoptatva,nem igazán kellett neki semmi más. Védőnő is már kezdett egyre többször idegesíteni,hogy most már azért ennie kéne. Ne adjak cicit,hiába sír stb. Nekem ez nem ment. Az ösztöneimben bíztam,ugyanúgy szoptattam,közben kínálgattam minden földi jóval,de soha nem erőltettem. Szoptatási tanácsadó nyugtatott meg végül,hogy semmi baj,még nem érett rá meg,és nem kell kiváltani étkezést csak ismerkedjen az ízekkel. 1 éves korára elkezdett eszegetni,de még nem mennyiséget,így étkezés még mindig nem volt kiváltva csak mellétáplálás. Ez már darabos ennivaló volt. A peréket ugye mi kb ki is hagytuk. Most 14 hónapos egyre többet eszik és kialakult szépen minden. Kár ezen aggódni,főleg amíg gyarapszik. Én odaültetem mindig az etetőszékbe amikor mi is eszünk,kóstolgat mindent,eszik amennyit eszik,semmi nem erőszak,tejem van ugyhogy max szopik. Hagyni kell,hogy megérjen rá,hogy érdekelje,hogy megkívánja az ételt. Azt írod már ki kellett volna váltani étkezést...nem így működik ez.
2020. dec. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
4 hónaposan elkezdtem kóstoltatni, tápszeres, a védőnőnk pedig a régebbi felfogás szerint ajánlotta, hogy jöhet az almalé, baracklé, majd fokozatosan egyre sűrűbb püré formák. 9 hónapos koráig csak szenvedtünk. A tápszeren kívül semmit sem evett. A püréket kiköpte, félretolta a kezem, és ha már közelítettem a tálkával, már ordított. Nem kínoztam, próbáltam türelmes lenni. Egyedül az vigasztalt, hogy jól fejlett volt. Most 12 hónapos. Nem a kedvence az evés, de már eszik rendes adagokat, nem válogat, szeret mindent. Bár még gondban vagyunk a darabos ételekkel, és az étel kézbe fogásával, de majd erre is megérik. ahogy a védőnőm szokta mondani: nem lesz élete végéig ilyen :) A vizet imádja, pár hetes korától adtam neki (lepontozási lehetőség :D ).
2020. dec. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Vegyes, anyatejes+ tápszeres volt a gyerekünk, nagy súlyú.Védőnő,gyerekorvos (régebbi felfogású hozzátáplálást ajánlott) 4 hónaposan kezdjük meg a hozzátáplálást.Abszolút nem volt partner, kitolt mindent a nyelvével, befele semmi se ment úgyhogy nem erőltettük.Valamikor 5 hónaposan próbáltuk újra, akkor sem igazán érdekelte.6 hónaposan aztán már befele csúszott a kaja és onnantól szépen haladtunk.Én úgy tudom akkor van kiváltva egy étkezés ha teljes adagot megesz.Szóval alapvetően ha jól értem nálatok nem eszik meg adagot így nincs is étkezés úgymond kiváltva.Szerintem amíg szó szerint bele kell varázsolni a nem kiváltott étkezés pár kanalát, addig nincs értelme tovább menni.Mi jó két hónap alatt váltottuk ki az első étkezést és után már a többi sokkal jobban ment.Kivárnám vele azt az időt amikor valóban enni akar és kész arra, hogy szilárdabbat egyen mint az anyatej.
2020. dec. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
Az enyém azonnal rakattant a kajára. Babaja válogatja. Egy hónap alatt már két étkezés ki volt váltva.
2020. dec. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%
Szintén anyatejes, 6 hónaposan kezdtük a hozzátaplálást. 8 hónapos volt mikor az első falatot lenyelte. Most egy éves, és még nincs étkezés kiváltva, igény szerint szopizik még. Nem erőltetem, nagyon apránként halad, de egyre többet eszik, mindent szívesen megkóstol már. Ne aggódj, a védőnőm szerint teljesen normális ez is az anyatejes babáknál. Enni fog ha már nem lesz neki elég a tejed. Türelem. Ültesd le mindig az asztalhoz mikor esztek, adj neki abból amit ehet, de ne erőszakold bele. Legyen jó élmény számára az étkezés, bele fog jönni.
2020. dec. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!