Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babanal is lehet...

Anyatejes babanal is lehet rendszert tartni mar az elejetol?

Figyelt kérdés

Elso gyeremekem extrem koraszulott volt, tok szepen volt tejem, adtak neki a pic-en szondan, de mire 2,5 honap utan hazajottunk addigra a fejes kevesnek bizonyilt es elment a tejem igy lett babam tapszeres. Sajnaltam nagyon h nem tudtam szoptatni de mindegy igy alakult viszont a tapszerrel annyiszar szuperul tudtam tartani a 3 orankenti evest, max fel ora alatt megette az adagjait mindig es nagyon jol be tudtunk allnk egy rendszerre es sziper kiegyensulyozott kisbaba volt, mindig tudta mikor van eves es sose sirt a ketto kozott


Most a masodik gyermekemet varom mar a 37.heten vagyunk :) es remelem most is lesz tejem es ot fogom tudni szopratni viszont egy felelmem...

azt latom h az anyatejes babak 1-1,5 oraig esznek, rengeteget csungnek az anyjuk mellen, a komfortszopizasrol nem is beszelve... en ezt el se tudom kepzelni, ha eleve ha 1,5 oraig eszik akkor teljesen elcsuszik a 3 orankenti eves... meg en nem akarom h akkoris a mellemen legyen ha nem is ehes...

szoval a kerdesem h szopis babanal hogy lehet rendszert tartni?? En meg nem lattam egy ismerosomnel se h sikerult volna es ez eleg nagy felelmem mert az elozo gyerekemnel annyira jol ment igy minden persze sokkal farasztobb ejszaka tapszert csinalni aztan elmosni a cumisuveget stb mint ha csak mellretrszed aztan kesz...


2020. dec. 7. 14:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%

Anyatejes baba sosem fog mereven 3 óránként enni. Egyrészt nem látod,mennyit eszik,lehet csak 30 ml-t,és akkor fél óra múlva megint éhes. Másrészt az anyatej gyorsabban emésztődik,mint a tápszer így szintén hamarabb éhes. Ha nem akarsz így szoptatni,akkor add neki üvegből a lefejt tejet,ott tudod ellenőrizni a mennyiséget, be tudod neki valamelyest állítani a mennyiséget és elosztani. De ne 3 óránként etesd,mert az éhség miatt fog sírni.

Nyilván vannak kivételek,még mielőtt nekem esnek..

2020. dec. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem akkor ne akarj szoptatni ,legyen tápszeres.

Az első fiam az volt ,ugyan az mint amit te leírtál.Második fiammal is ezt vártam. Vagy elengeded ezt a 3óránkénti dolgot meg h nem cicizhet vagy feszült leszel.Legalabbis én így éltem meg. Mindig kellett pótlás amikor szabályozni akartam ,cumit nem fogadta el cicin nyugodott meg komfortszopi közben. Most 10 hónapos kb 5 perc alatt végez és megy a dolgára. Nekem segített az is h nem eszek én sem óramű pontossággal ne akartam már ezt ráerőltetni a gyerekre ...

2020. dec. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Azt nem tudom, hogy tápszeres babánál hogy van, de én tisztán anyatejes babával úgy látom, hogy csak az első pár hét áll folyamatos cicin csüngésből, most 4 hónapos és átlag 2-3 óránként akar szopizni. Van, amikor sűrűbben, növekedési ugrásnál, vagy ha éppen valami baja van, de ez nem a táplálás milyenségéből fakad, szerintem ha tápszerrel etetném is lennének időszakok, amikor hirtelen megnőne az igénye vagy a közelségemre vágyna (a szopizás, mint tudjuk, nem csak étkezésről szól, az egy csomó más pszichológiai igényt is betölt). Nekünk így elég jól beállt egy rendszer az evésekre, nálunk az alvás az, ami mindig nagy bubus és ami miatt nincs fix napirendünk még, de az meg egészen biztosan független attól, hogy mivel etetem :D
2020. dec. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2020. dec. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

Két gyereket szoptattam 1-1,5 évig alapvetően igény szerint, mégsem fulladtak káoszba a napjaink. Nyilván az első hetekben volt, hogy egész nap cicin lógtak, de ezután szépen beállt egy rendszer. Nem 3 óránként, de azért nem is non-stop. Mire elkezdtük a hozzátáplálást, valahogy be is állt a napi 5 evés, így sorban ki is váltottuk őket, 1 éves korukra csak a reggel-esti szoptatás maradt meg.

Mi inkább az éjjeli szopizással kínlódtunk meg, de az egy másik téma.

2020. dec. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%
Miert nem tapszerezed ot is? Lathatoan ugy nyugodtabb lennel, ismeros terep stb. Nem fogod tudni 3 orankent etetni az elso pontosan leirta miert.
2020. dec. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is csak az elején voltak 1 órás szopizások. Azóta eltelt 5hónap és mivel erősebb, ügyesebb max.20perc alatt lezavarja az evést. Látom, amikor már csak cumizik a cicin. Napközben nem hagyom neki sokáig, de az esti altatásnál tovább tart.
2020. dec. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hónap volt mire beállt a tej mennyisége. Addig volt, hogy szinte egész nap mellen volt, de ez kellett ahhoz, hogy felszaporítsa magának a tejet. Most 4 hónapos, 3 óránként eszik, ritkán estefelé 2 óránként. Nem bánom, hogy kitartottam az anyatejes táplálás mellett, bár az elején nem gondoltam volna, hogy sikerül. Mondjuk nem tudom elképzelni, hogy ezt egy nagyobb gyerek mellett (és segítség nélkül) hogyan lehet megoldani (nekem első gyerek, anyukám sokat segített az elején).
2020. dec. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az első pár hétben tart tovább a szoptatás, mint 15-20 perc, de már ekkor se kell, hogy 1-1,5 óra legyen, sőt. Az nem érdemi evés. Te magad tudod kialakítani azt, hogy amikor látod és érzed, hogy már nem nyel, csak cumizik a melleden, akkor egy kedves mozdulattal kibillented a bimbót a szájából, megbüfögteted és a korának megfelelően jön a következő program (alvás, játszószőnyeg, babakocsi, stb.). Az elején még lehet, hogy akár egy órát is mellen lesz a baba, neki is meg kell tanulnia a szopást, meg neked is ki kell tapasztalnod, de hamar rá fogtok érezni. Magától be fog állni kb. 2-3 órásra a rendszer egy idő után, és ahogy egyre nagyobb lesz, már 4-5 órát is fog bírni evés nélkül.

Viszont a szoptatás és az igény szerinti szoptatás nem ugyanaz. Itt a gyk-n a legtöbb kérdés iszsz babákra vonatkozik, ott merül föl a végtelenségig szoptatás, 2-3 óránál gyakoribb mellretétel. Ha te órára akarsz szoptatni, az is egy út, de az elején sokkal nehezebb lesz és tőled kötélidegeket fog kívánni (hogy a babára milyen hatással lesz, nem tudom), mert nem adhatod neki a melledet vigaszként, hiszen akkor felborul a 3 órás rendszer. Ezt előre el kell döntened és tartanod kell hozzá magad kialvatlanul és fáradtan és ordító babával is, különben nem rögzül. 🤷🏻‍♀️

(Igény szerinti szoptatásnál is kialakul egyébként a rendszer, legalábbis ez a saját tapasztalatom, de egyáltalán nem kiszámítható annyira, mint amennyire te szeretnéd, a kérdésed alapján legalábbis.)

Szerintem olvass utána, hogy milyen szoptatási módok vannak, kérj tanácsot szakembertől, és aztán dönts a neked szimpatikus mellett, ha pedig egyik verziót sem tudod szívből választani, legyen inkább tápszeres babád és legyen neki egy kiegyensúlyozott anyukája, mint egy anyatejes baba egy folyton stresszelő anyával.

2020. dec. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

Legyen mindig kéznél lefejt tejed és egy jó,cicire asszociáló cumisüveged félre téve.Nekem bejött.

Nekem is koraszülött babám volt,nekem ahhoz képest is kicsi súllyal.Nagyjából óránként és két óránként igényelt szoptatást az első hetekben.Én amúgy is hozzá voltam szokva a rendszertelen alváshoz így nem voltam különösképp fáradt,vagy úgy töltöttem el,hogy nekem is érdekes legyen.Felpolcoltam párnát,szoptatós párnát tettem a combomra és ameddig szopizott a baba filmet néztem,telefont nyomkodtam,vagy pihentem.


Megjegyeztem,hogy mikor eszik nagyobbakat (és ezzel együtt nagyobbakat is aludt) és erre az időre fejtem le neki tejet.Gyorsabban megissza cumisüvegből és nem fárad el hamar,így meg tudja inni azt a mennyiséget amire szüksége van.A nagy alvások közt hagytam igény szerint szopizni,de nem emlékszem,hogy órákig rajtam "lógott" volna.10-15 percet maximum.Idővel egyre kevesebb lett az igény szerinti,és egyre inkább időre pontosan kezdett enni egyre nagyobb adagokat,így a cumisüveg helyett szép lassan időre pontos szopizás lett.

2020. dec. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!