Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen esetben már megérett a...

Ilyen esetben már megérett a hozzátáplálásra, vagy még nem?

Figyelt kérdés

3 napja kezdtem el rízspépet adni a babámnak. Első nap nagyjából a felét kilökte, köpködött mindenfele. Másodszorra már jóval kevesebb volt amit kilökött. Ma pedig szinte már semmi nem jött ki a szájából. Ha közelítem a kanalat akkor nyitja a száját. Látom azt is, ahogy a nyelvével viszi hátra a falatot. Mosolyog, úgy látom hogy ízlik neki. A kaki napi egyről kettőre nőtt. Első éjjel átaludt 10 órát.

Ezek ellenére a második naptól újra kel éjszaka, napközben sokkal sírósabb, csak kézben ringatva nyugszik meg. Lehet ez véletlen egybeesés vagy a pép az oka? Hagyjuk abba még?


2020. dec. 8. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Attòl is függ mennyi idős, tud-e màr ülni. Ha màr elmúlt 6 hònapos, ès tud ülni, akkor etetnèm tovàbb, de pròbàlnèk zöldsèget, gyümölcsöt adni. Ha mèg nincs 6 honapos vagy nem ül, akkor szünetet tartanèk.

Lehet vèletlen egybeesès, de okozhatja a pèp is, de csak ennyi miatt nem hagynàm abba a hozzàtàplàlàst.

2020. dec. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennyi alapján nem lehet megállapítani. Azt se hiszem, hogy ettől aludt volna 10 órát, hiszen első nap gondolom még nem adtál neki egy étkezésre elegendő kaját, amit akkor látott először.
2020. dec. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én sem arra gondoltam, hogy ettől aludt volna 10 órát, főleg hogy mostanában már sokszor kimaradt az egy kelés is, ami lenni szokott. Csak megemlítettem, mert mint írtam, 2 napja meg újra felkel 1-2 alkalommal és reggel is sírva ébred. Én pedig ugye 3 napja adom neki.
2020. dec. 8. 14:15
 4/8 A kérdező kommentje:
Még csak 4 hónapos.
2020. dec. 8. 14:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 4 hónaposan még nem annyira érettek általában a hozzátáplálásra, a nemzetközi ajánlás is későbbre teszi a kezdést, ugyanakkor ha mondjuk azért kezdted el kóstoltatni, mert nem gyarapszik eléggé vagy valami más okod van, akkor csak emiatt nem hagynám abba. Ha csak úgy gondolod, hogy már szeretnéd leválasztani az anyatejről vagy valami bolond védőnő javasolta, akkor én inkább nem folytatnám.


Amúgy nekem is 4 hónaposom van, az utóbbi időben feltűnően rosszul alszik és napközben is nyűgösebb, szerintem részben az időjárás, részben pedig a mozgásfejlődése miatt (most kezdett el forgolódni minden irányba, és lassan már kúszó mozdulatokat tesz, szóval szerintem hamarosan az is megindul), szóval ez a rész szerintem véletlen egybeesés, nem hinném, hogy köze lenne a hozzátápláláshoz nálatok.

2020. dec. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tápszeres, de az utóbbi 2 hétben nem igazán eszik napközben. A 2-3 óránkénti 150 ml visszaesett 50-100 milire. Hiába látom hogy éhes, kiköpi az üveget. Ezért kezdtem el. Öt foga jön most. Az időjárásra/frontra is érzékeny. Lehet akkor tényleg véletlen egybeesés.
2020. dec. 8. 15:07
 7/8 anonim ***** válasza:
4 hònapost nagyon nem kène etetgetni..
2020. dec. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6 szinte biztos, hogy a fogak miatt esett vissza a mennyiség, amit megevett, plusz a nyűgösségre is elég egyértelmű magyarázat. Kínáld továbbra is tápszerrel, amint kibújnak a fogacskák, visszatér az étvágya. A hozzátáplálás ezen nem fog segíteni, inkább csak ront rajta (szerintem). Az, hogy először kiköpte nagy részét, nekem arra utal, hogy nem igazán áll még rá készen.


#5 voltam.

2020. dec. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!