Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás kezdete után...

Hozzátáplálás kezdete után mikor kezdett el nagyobb mennyiségeket enni a babatok?

Figyelt kérdés

Olyannyira nagyra gondolok hogy mar akar azt is rá lehet mondani, hogy na ezzel kiváltott egy étkezést.


Illetve ha még délelőtt kap csak gyümölcsöt tízoraira, mert azt akarom először kiváltani/bevezetni, de még nem eszik sokat, attól delutan mar adhatok neki mást is?


2020. nov. 18. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
5,5 hónaposan kezdtük, 3 hétig csak nyalogatta a kiskanál végét, nem evett semmit. Aztán 1 hónapig 15-20 grammot evett és kérte rögtön az anyatejet. Én mondjuk 3 hét után tízóraira és uzsira is kóstoltattam vele. 8 hónaposan azt mondtam nah, ki van váltva két étkezés. Erre beindult az első két foga és újra csak kóstolgatott, szinte csak anyatejet evett. Most 9 hónapos, általában fél adagot eszik meg és szinte mindig kér anyatejet. Szóval még mindig nincs kiváltva egy étkezés sem....
2020. nov. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Első gyerek 6 hónapra rá, 1 éves kora után.


2. Gyerek màr 1 hétre rà...

De ő 9 hónaposan 5-ször eszik szilàrdat...


Mindketten anyatejesek, pótlást sosem kaptak.

2020. nov. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Tápszeres kislányommal 4 hónaposan kezdtük. Másfél hónap alatt jutottunk el oda hogy megeszik tízóraira 200-220 gr pürét is. Erre már nem is kínálok tápszert. Most kezdtem el ebéd előtt is kóstoltatni vele olyat, amit eddig még nem kapott.
2020. nov. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
A nagynak 3 hét kellett, a kicsinek 3 nap. Totál bavafüggő. 😊
2020. nov. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4hósan kezdtük el. 1hét utan váltottuk ki a tízórait, 6hós korára +uzsonnát. 10hósan már minden étkezés ki volt váltva, cici az elalváshoz kellett csak.
2020. nov. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5 és fél hónaposan kezdtük a hozzátáplálást

Most múlt 11 hónapos

És most kezdett el mennyiséget enni

4-5 kanál ételt fogadott el

Mivel tápszeres volt,4×kapott tápszert 1 nap,mert abszolút nem akart enni

Én nem eröltettem

1 hét alatt lett kiváltva a tízórai,ebéd,és az uzsi is 😄

Kb 200 grammokat eszik tízóraira,ebédre többet,uzsira is kb 200 gramm


És már csak reggel,este kap tápszert


Igen,adhatsz délután mást is

Ha új dolgot adsz,azt mindenképp d.e add,de ha már be van vezetve,adhatod d.u is

😘

2020. nov. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!