Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó ez a hozzátáplálás kezdés?

Jó ez a hozzátáplálás kezdés?

Figyelt kérdés

Anyatejes baba, Kb egy hete kezdtük a ht-t. Úgy tervezem, szeretném, hogy 3 naponta új ízt adok neki, amiket 5-6 hónaposan ajánlott (alma, sütőtök, őszibarack, gesztenye, édesburgonya, burgonya, stb), és csak azután keverem az ízeket. Ez el fog tartani szerintem pár hétig. Jó ez az elv, működhet? Vagy elkezdhetem a már a bevezetett ízekkel együtt adni az új alapanyagot?

Valamint azt szeretném kérdezni, hogy ha már bevezettem mondjuk hétfő-kedd-szerda az almát, kövi napokon is adhatok neki almát pl délután, délelőtt pedig az újat? Egyelőre totál semmi mennyiségeket eszik, és már eltelt 8 nap, ez nem gond? Köszönöm a válaszokat :)


2020. nov. 17. 20:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Persze jó így is. Én mondjuk ha már be volt vezetve az alma és kapott mondjuk barackot utána, simán adtam neki már alma-barackot keverve. De úgy is meglátod. Először en is azt hittem hogy ez milyen bonyolult, de meglátod adni fogja magát 😀
2020. nov. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Így nekem nagyon lassú lett volna. Az első két hétben külön adtam mindent, aztán már inkább mixelve az újat a régivel. Mindig úgy vettem a babakaját is, hogy mindig csak egy új összetevő legyen benne. Ja és kb három hét után már meg se vártam a két napot (nekem ennyit mondott a védőnő), eddig egy kajával se volt semmi baja. Az elején fájt a hasa a sütőtöktől, azt pár hétig hanyagoltuk, most kapott újra 8 hónaposan.
2020. nov. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!