Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túlöltözteti a babát?

Túlöltözteti a babát?

Figyelt kérdés
Nekem még nincs gyerekem, de feltűnt, hogy a testvérem szerintem nagyon túlöltözteti a babát. 23-25 fok van a lakásban és így ad rá vastag harisnyát, nadrágot, meleg felsőt és még be is takarja folyton...nem túlzás ez? Csak azért érdekel, mert hamarosan én is szeretnék babát és nem tudom, mi számít optimális öltöztetésnek :D

2020. dec. 8. 13:39
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mellesleg 7 hónaposról beszélünk. Nyáron, mikor újszülött volt és mi pólóban jártunk, ő kabátkát adott rá meg vastag takarót. Tényleg így kell öltöztetni a babákat?
2020. dec. 8. 13:41
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
23 fokban rövid ujjú body, és nadrág zoknival vagy vékony harisnya. Alváshoz esetleg rá egy vékony ujjatlan hálózsák, de nem mindig.
2020. dec. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk napközben 22-23 fok van. Ilyenkor egy hosszúujjú body, melegítőnadrág és egy zokni van rajta. Néha trikós body és egy melegítőfelső, a hosszúujjú body helyett. Esténkén 23-25 fokban egy rugdalózót kap fürdés után. 3 hónapos ő is. Betakarva csak akkor van amikor alszik, de sokszor így is lerúgja magáról.
2020. dec. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk napközben 22 fok van. Rövid ujjú body, vékony felső, nadrág, zokni. Vagy hosszú ujjú body, harisnya. 7,5 hónapos.
2020. dec. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért a baba sem teljesen hülye. Rólam azt mesélik a szüleim, hogy kicsinek sírtam, ha meleg ruhákat vagy takarókat adogattak rám.


Most is utálom a meleget. A nyarat ki nem állhatom, és télen sincs rajtam több egy ingnél vagy pólónál meg egy kabátnál.

2020. dec. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Hú sokféle baba/kisgyerek van. Az én kisfiam 24 fokban pólóban, rövidnadrágban, zokniban és nyitott ablaknál is izzad. Már a szülészeten is segítettek a csecsemősök, hogy vetkőztessem, mert a melegtől sír. Ilyen típus az apja is.

Az unokatesói hasonlóan 24 fokban: harisnya, zokni, hosszúnadrág, rövidujjú és arra még egy hosszúujjú. És én is csekkoltam őket (tarkónál bedugom az ujjamat a hátukhoz) és tényleg nincs melegük. A fiam már attól meggyulladna, ha egyben ennyi kikészített ruhát látna.

2020. dec. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy izzadós, vagy fázós. Nővérem lánya egyidős az én lányommal. Amíg az enyém izzad a harisnya+rövid ujjú bodyban 23 fokban, addig az övének kell a dupla réteg alul, fölül. Viszont az enyém meg éjjel fázós, az övé meg éjjel izzadós.

Gyereke válogatja.

2020. dec. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kezdő anyukák sokszor hajlamosak túlöltöztetni a kicsit. Sosem a kezét, lábát kell nézni hanem a tarkóját.

Nyáron én úgy gondolom, ha fázos a gyerek, akkor is sok az amit ráadott.

2020. dec. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Baba függő, de szerintem is sok. Én őszintén szólva sosem adtam rá harisnyát, csak akkor, amikor kimentünk, és 10 fok alatt volt. Decemberi baba az enyém, és nagyon izzadós szegényem még most is 2 évesen. Nemrég vettem neki először sálat is :D nem viselte el picikeként
2020. dec. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
De, ez rohadt sok.
2020. dec. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!