Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik az az ismertségi...

Melyik az az ismertségi szint, amikor már mernétek szólni?

Figyelt kérdés
Pont abban a korban vagyunk, hogy utánam az összes ismerősöm, volt munkatársam, volt szaktársaim gyereket szülnek/szültek. Én megfogadtam, hogy nem leszek olyan anyuka, aki majd megmondja mindenkinek hogy mit hogyan kell csinálni, olyannyira, hogy biztató szavakon meg a babát dicsérésen kívül semmit nem mondok nekik, mert nobody likes a now-it-all. Na most viszont az a helyzet, hogy egyik ismerősöm olyat csinál a babával, ami nálam kiverte a biztosítékot. Annyit írok, hogy nagyban befolyásolja a mozgásfejlődését, és nagyon nem jó irányba. Természetesen semmit nem szóltam, mert nem az én dolgom, de elgondolkodtam rajta, hogy mi van, ha csak igazából nem tudja, hogy ez káros, mert még senki nem mondta neki és ha valaki mondaná, akkor nem csinálná. Mindegy, én nem fogok neki szólni. Ti milyen szintű ismerősnek, rokonnak mernétek szólni ilyen esetben?
2020. dec. 8. 22:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én azt az elvet vallom, hogy ha nem kérdeznek, én az istenért sem fogok beleszólni. Szülőként pedig mindenkinek a saját gyereke a felelősége, tehát tájékozódni nagyon is kell a dolgokat illetően. Az ő felelősége, hogy rendesen tájékozódott e, legyen az bármi (bébikomp, járóka, járássegítő....) Saját gyerek, saját felelőség. Én nem szólnék bele, de ez én vagyok.
2020. dec. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
En sem szolnek bele, max ha kerdezik elmondanam amit tudok a temarol. Nezd, a mai világban majdnem mindenkinek van internet hozzaferese es mindenkinek van vedonoje. Bárminek utana lehet kerdezni vagy olvasni. Ha nem teszik, az az o dolguk.
2020. dec. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Sok éves barátság (pl: gyerekkori barátnő, vagy egyetemi) esetén szólnék. Barátnőm kérdezett is, miután az én gyerekem mozgásfejlesztésre szorult. Felületes kapcsolatnál nem szólnék. Pl: játszótéri anyukának nem szóltam, hogy minek vezetgeti, mert egyébként se tudtam volna mit kezdeni azzal a hülye válasszal, hogy "de ő kéri"
2020. dec. 9. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
15%
Én biztosan nem nézném végig, hogy elcseszi valami hülyeséggel szerencsétlen kisgyereket...most őszintén? Bele tudnál nézni úgy a tükörbe, hogy hagytad, hogy a gyerek élete tönkre menjen amikor segíthettél volna? Valamilyen úton módon lehet találni valakit aki rájuk néz. Ha mást nem akkor a védőnőt.
2020. dec. 9. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van védőnője aki szól neki, ha látja hogy amit csinál az káros..
2020. dec. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%
Megtartanám magamanak a véleményemet. Ő élete és az ő gyereke. Ha gond van majd a védőnő vagy a gyerekorvos intézi ne aggódj.
2020. dec. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A védőnő mondta neki, hogy csinálja. 🤦‍♀️
2020. dec. 9. 07:41
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Miert nem lehet leirni? Ulteti? Kezenfogva setaltatja?


Kifejezetten nem beleszolos tipus vagyok, de utana mardosna a buntudat h egy gyerek egeszseget megmenthettem volna, akar annak az aran h az anyja megsertodik ram.

2020. dec. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Na jó leírom, remélem nem olvassa: 3 hónapos kora óta húzta fel ülésbe, 5 hónapos a gyerek de már ülve játszik (nyilván nem magától), de forogni még nem tud... 🤦‍♀️
2020. dec. 9. 07:45
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is ülve játszott 5 honaposan, magától.

Honnan tidod, hogy náluk nem ez a helyzet?

2020. dec. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!