Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lemaradt mozgásfejlődés,...

Lemaradt mozgásfejlődés, normál értelmi szint,7 hónapos, nem probléma?

Figyelt kérdés

Hónapok óta arra várok, hogy beinduljon a kisfiam mozgásfejlődése. 7,5 hónapos egyszer fordult hátról hasra és párszor hasról hátra. Ha nagyon nagyon motiváljuk megfordul 360 fokot maga körül hason. Még nem kúszik, nem mászik és nem ül.

Értelmileg szerintem nincs gond. Figyelmes, sok mindent tud már, hogy hol van.

Voltunk már 2 gyógytornásznál, mindkettő azt mondta, hogy semmi szervi probléma nincs. Fejlődésneurológus szerint sincs probléma.

Volt akinek ennyire volt lemaradva a gyerkőc mozgása minden ok nélkül? Már más hasonló babák sokkal előrébb vannak. Tudom, nem szabad hasonlítani, de akkor is bánt, hogy mi még miért nem :(


2014. jún. 16. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:
ha a gyógytornász és a neurológus is azt mondta nincs gond, akkor bízzunk benne hogy nincs... Dévényi tornán is voltatok? mert esetleg azt tudom neked javasolni... az nagyon jó és nagyon sokat segít hogy beimduljon a mozgásfejlődés :)
2014. jún. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem ezt érdemes elolvasnod. Egyáltalán nincs lemaradva semmivel. Vannak babák, akik lustábbak, később csinálják a dolgokat, vannak, akik hamarabb, ez nem jelenti, hogy le van maradva, főleg, hogy az átfordulást már megcsinálta, tehát képes rá.

2014. jún. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, igen jó nevű dévényes volt az egyik!

Remélem, aggaszt ez a dolog..

2014. jún. 16. 09:33
 4/7 anonim ***** válasza:

én a Dévényisben bízom.. ha ő azt mondta hogy minden rendben, akkor nincs mitől félned! akkor tényleg csak lustább a többinél...


http://www.youtube.com/watch?v=essVcmMMoyI


otthon is tudod tornáztatni :)

2014. jún. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Barátnőmmel ritkán beszélünk telefonon, van egy 9 hónapos kisfia. Kb 7,5 hónapos volt a baba amikor előzőleg beszéltünk, akkor mesélte hogy elkezdett forogni. Tegnap beszélgettünk ismét, mondta hogy felállt... Szóval 2 hónap alatt minden mevolt nekik. Remélem nálatok is így lesz :) Trükkösek ám ezek a baák, némelyik kivár, és egyszerre megcsinál mindent. Az én fiam kúszott sokáig, aztán gondolt egyet, és felült, felállt, és elkezdett mászni pár nap alatt, miután betöltötte a 8 hónapot. Aztán 11 hónaposan önállóan sétált. A bnőm nagyobbik fia mindent nagyon hamar csinált, 4 hónaposan ült. Nekem ez hihetetlen, de tényleg így volt. És csak 13 hónaposan indult el. Nagyon nagy szórással csinálnak mindent, azt, amihez éppen kedvük van. A fiam alőször a webkamerához és a laptophoz kúszott oda :) Érdemes kipróbálni, lehet hogy a tiéd is megerőltetné magát egy kicsit, imádják a kütyüket!
2014. jún. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de már más kérdésnél is olvastam és marhára zavar. Nem Dévényi, hanem Dévény.


Kedves Kérdező! Attól, hogy a Dévényes azt mondta, hogy minden ok, még önszorgalomból elviheted egy-két kezelésre, ha megengedhetitek magatoknak anyagilag. Nagyon sokat segít, beindítani a mozgásfejlődést.

Igaz, a fiammal voltak gondok, de 1 kezelés után forogni kezdett, 3 után pedig kúszni. Nagyon hasznos, még akkor is ha nincs probléma.

2014. jún. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is lusta volt már kezdtem megíjedni hogy mi lesz amikor egyik napról a másikra elkezdett kúszni 7 hósan addig csak forgott amikor kedve tartotta. Aztán rá 1 hónapra már mászott, felállt a bútorok mellett és elindúlt 1 évesen, tehát nyugi!!
2014. jún. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!