Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam olyan szinten anyás,...

Kisfiam olyan szinten anyás, hogy lehetetlenség másra hagyni akár 1 órára is. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
2010. aug. 12. 08:21
 1/7 A kérdező kommentje:
6 hónapos
2010. aug. 12. 08:22
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ici-pici. Nem tudod magaddal vinni mindenhová?
2010. aug. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
vidd magaddal.Èn is ezt teszem.Persze nekem nincs is kire hagyni.Söt mindkét gyermekemet,a lányom 2,5 éves,a fiam 5 hós viszem magammal.Szerencse a lányom "tud viselkedni".Nincsen vele bajom sehol......
2010. aug. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem mindehová viszem magammal szívesen. Pl. tegnap orvoshoz kellett mennem, csupa beteg ember közé.
2010. aug. 12. 08:38
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem jó dolog, ha a gyerek szorosan kötődik máshoz is, nemcsak az anyjához. Nálunk szerencsére apának van elég ideje, és tud játszani babánkkal, és a nyagyiék is közel laknak. Ebben a korban még bőven időben vagy ahhoz, h engedd kötődni másokhoz is (pl közeli családtag)

Lehet játékosan tanítani neki, h anya ha nem látja a baba, nem tűnik el végleg, hanem hamarosan visszajön. (kukucsjáték, beszélni hozzá úgy h ő nem lát téged -- pl másik szobából) Szép fokozatosan, vidáman el lehet érni, h hagyjon elmenni, mert tudni fogja h visszajössz. Azt gondolom, normális h rá akarod bízni egy-két órára másra. Dokihoz pl én sem szívesen vinném -- sőt én a tescoba sem szeretem elvinni vásárolni pedig már 11 hónapos.

2010. aug. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem először csak negyed fél órára hagyd olyanra akit gyakran lát(nagyszülő, rokon), aztán mindig több időre, jobban jársz ha még most próbálod szoktatni máshoz is mert ha véletlenül neked valahova menni kell akkor nagyon fog hiányolni. Én kezdetektől fogva rövid időra ( max . 1 óra) itthon hagytam apával, vagy nagymamával direkt ezért, h szokjon rajtam kívül mást is nem lesz ettől semmi bajuk és a kötődés is megmarad anya gyerek között.
2010. aug. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

szia, majd lassan belejön. most van itt a szeparációs szorongás kialakulásának kezdete is. vannak olyan babák,akik ezt intenzívebben élik meg. az én kislányom 20 hónapos lesz, és mostanra kezd el ellenni a nagyanjyával. igaz, nem sokat látja mert messze lakik, de vannak babák, akiket ez sem zavar, elvannak jól bárkivel. na ő nem ilyen. én sose erőltettem neki. az nem jó. nála mondjuk extrém korán kialakult, 4-4,5 hós koárban már nem tűrte, hogy idegen kézbe vegye. azt mondta a gyógypedagógus ismerősöm, hogy minél korábban kezdődik, annál tovább tart, és ált. annál intenzívebb. hát ez nálunk bejött.

azért az apjával csak elvan, hm? próbáld meg rábízni. én amúgy megbeszéltem anno a dokival, amikor muszáj volt orvoshoz mennem, hogy a rendelés végén menjek, amikor már nins senki.

2010. aug. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!