Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babám bal kezével...

6 hónapos babám bal kezével szépen nyúl a tárgyért, a jobb kezével viszont kapirgáló mozdulata van. Rendben van ez?

Figyelt kérdés
2020. dec. 10. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Az asszimetria sose normális, viszont simán lehet hogy behozza. A lányom mindent balról kezdett, aztán 1 héttel később már szépen csinálta a másik irányba is.
2020. dec. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Háton vagy hason? Háton ilyenkor már, ha jól tudom, mindkét oldal felé egyformán tudnak nyúlni, hason viszont simán lehet még aszimmetrikus. De lehet, hogy nem jól tudom.
2020. dec. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nem fogalmazhattam meg rendesen a kérdést.

Mindkét kezével egyszerre nyúl, hason és hátán ha valamit nyújtunk feléje igaz mintha a jobb kezével jobban tudna fogni háton fekve.

Azt furálom hogy a jobb hozzá ér valamihez akkor furán kapirgáló mozdulata van. Csak a jobbnál. Védőnő azt mondta hogy normális. Azonban én nem vagyok annyira elégedett a védőnővel, nem érzem azt, hogy alapos lenne, folyton érzésem van, hogy nincs ránk ideje. Ezt a kapirgáló mozdulat akkor is csinálja amikor pl magán a keze. Erre mondta a védőnő, hogy vakarózhat. Nem, nem vakarózik, napjában többször csinálja ezt a jobb kezével mikor valamihez hozzáér. De csak pár másodpercig.

Lehet valami éretlenség?

2020. dec. 10. 15:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is csinálja a kapirgàlàst, akármilyen testhelyzetben van éppen, bennem fel se merül(t), hogy ez probléma lehetne, sőt inkább annak tudtam be, hogy ez egy finommozgàs, sokkal kisebb, apróbb mozdulatok, mint egy tárgy megfogàsa, szóval pont a fejlődés jele.

2-es voltam

2020. dec. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most nézem, hogy pár hibát ejtettem, illetve kihagytam szót is. 🙈 ez van ha sietek, azért merem remélni, hogy értelmezhető. 😬
2020. dec. 10. 16:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Vedd fel videóra,és mutasd meg a gyerekorvosnak.
2020. dec. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!