Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért eszik ilyen rondán?

Miért eszik ilyen rondán?

Figyelt kérdés
9 hónaposom nagyon rondán eszik. Nem nyitja ki rendesen a száját, fele kaja mellé folyik. Beveszi a kezét a szájába, kikeni magát, az etetőszéket elöl, hátul, engem. Hiába az előke. Sokszor a hajában, fülében, orrában is kaja van. Ha kanalat adok a kezébe, akkor azzal kitúrja a szájából az ételt. Ebből áll a napom, hogy öltöztetem, amit persze utál, sucivkolom az etetőszéket és kezdődik elölről. Már szinte az összes itthoni ruhája foltos. Nem tud 5 percet sem nyugton ülni, az etetőszékben is tekereg, állandóan menne, de közben éhes is. Mikor lesz ez jobb?

2020. dec. 11. 09:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Irigykedve nézem más anyák gyerekeit a csoportokban, hogy milyen szépen esznek, anélkül, hogy fele kaja rajtuk lenne, már az 5-6 hónaposak is.
2020. dec. 11. 09:53
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Ne aggódj, előbb utóbb elmulik, addig is vedd néha videóra, később tetszeni fog. 😊 Nekem egyik gyerek sose tűrte magan a kaját, ez később is megmaradt, másik maszatosan evett, de elmúlt az is, pár hónappal azután, hogy már önállóan kezdett kanalazni. Kitartás.
2020. dec. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Az ikeában meg sok helyen lehet kapni etetős kezeslábast.

Amúgy meg ez normális és nem rosszaságból csinálja. Ismerkedik a dolgokkal, hagyni kell, majd szépen megtanulja. Pl.ha lát titeket enni,a minta beépül.

2020. dec. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

Ajánlom figyelmedbe ezt a csodálatos terméket. Veszel belőle 2-3 darabot és nem kell minden étkezés után átöltöztetni a gyereket.


[link]


Az etetőszékből pedig érdemes beszerezni egy könnyen tisztíthatót, ami mondjuk egy mozdulattal letörölhető és kész. Így 5 perc az evés utáni takarítás.

Akár ez is tökéletes:


[link]

2020. dec. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ilyet akartam venni bababoltban, azt mondták, hogy ekkora gyerekekre nincs.
2020. dec. 11. 10:20
 6/12 anonim ***** válasza:
Hat, latod, hogy van :) Nem csak egy bababolt letezik.
2020. dec. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Jajj hát nyilván a csolortokba a legszebb képeket és videókat töltik fel. Az nem lenne olyan szupika ha azt látják mások, hogy kikeni magát a gyerek.

Ez így normális, hogy összekeni magát. Majd mikor már kanalazni próbál, még rosszabb lesz. 😂😂

2020. dec. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Jajj el ne hidd már! Nekem is van a gyerekemrol olyan video ahol milyen szépen eszik. Aztan közben egy vaddisznó. Detto amit leírtál 😂😂 de ha meg pár gyerek tényleg mindig szépen is eszik... egy többezer fos csoportból posztolnak a te gyereked életkorban 5-öt amelyik úgy eszik a többi meg dobál és frocskol és kopkod. Valójában a második a “normális” verzió és a szépen evő a ritka kivétel.

Vegyél ikeaban olyan kabátot, amit posztoltak előttem. Nekünk is az van. Megfizethetetlen szolgálatot tesz.

2020. dec. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Cikk első pontja


[link]


Egyébként nekem olyan képem is van amin kézzel lábbal a húslevesben vagyok és még a számból is folyik.

(most nyilván nem így eszek😂)

Szóval tudom nehéz, de türelem és kitartást! ❤️

2020. dec. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A szomszéd babája mindig zöldebb, mi? Miért kell mindig a gyereketeket máséhoz hasonlítgatni? Mindenki szeme fénye pont úgy jó ahogy van,mit számít az a maszatos ruha. Egyet-kettőt tarts meg orvoshoz vagy kimenetelhez a többi mehet malackodni, ne várd, hogy egy baba majd patyolat tiszta lesz.Ha nem a kaja majd festék, tinta,balesetes pisike, gyurma foltok, kutya-macska-baba nyál, fű folt (sose mosod ki..), sárfolt, homok a cipőben..:D


Másik széket azért ne vegyél, hogy lekötözgesd,nem fog stabilabban ülni, ha nem kell neki akkor is pillanatok alatt meg fogja tanulni, hogy hogyan fordítsa el a fejét a kanál elől (és alighanem majd gyorsan társulni fog hozzá a "NEM") , majd azzal a lendülettel a szájára kent falatot hogyan dörzsölje fel az egész arcára, mert pont akkor kezdett el viszketni a szeme.

Vagy épp üvölteni fog, hogy nem hagyod közben kibontakozni. Minden baba más, a tiéd valószínűleg elég aktív vagy nem lehet kajával pár percnél tovább lekötni.


Ilyenkor legyél te az érdekesebb, vagy legyen nálad érdekesebb tárgy. Nyugodtan lehet grimaszolni a gyereknek, nem baj ha néha nevethet is.

Lehet repülőzni, had repüljön a szájába (kicsiknek elég a "brrr", az is elég figyelem felkeltő) . Vigyorgás közben becsempészed a falatot. Lehet levegőt fújni, "áá" - zni, bármi ami érdekes vagy megnevetteti.


Semmi érdekes nincs az evésben, csak tortúra is ha anyád közben minden mozdulatodért a haját tépi vagy morgolódik mert megint koszos lett a nagyitól kapott karácsonyi rénszarvas pulcsi.Ez van anya!


Mivel aktív baba, vagy kaja az kit érdekel ha már evett pár falatot akkor alighanem 2 éves korig kb ilyen is lesz, mázlid van, ha csak javul a helyzet. Később szeletelsz valamit, vagy a kezébe nyomsz egy kézből ehető falatot amit hajlandó is megenni, és akkor csak a fél konyha lesz kajás.

2020. dec. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!