Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz hatással lehet a kapcsol...

Rossz hatással lehet a kapcsolatunkra 6 éves fiammal, ha elsírom magam ha rondán beszél velem v. csúnyán viselkedik?

Figyelt kérdés
Persze nem arról van szó, hogy folyton elpityeredek, hanem arról, hogy van hogy már nem bírom cérnával ha v.miért dühöng és folyton engem hibáztat,csapkod és mindent mond rám mérgében és e miatt egy idő után kiborulok.
2016. jan. 2. 12:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
Elég gáz.Ne bőgj előtte,nevelni kell.Ha egyedül nem megy,akkor segítséggel.Pszichológus,nevelési tanácsadó,stb.Ne lássa,hogy gyenge vagy.
2016. jan. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Elmondod neki utána, hogy mi az oka? Ha van magyarázat, akkor nem gond, ha nincs, akkor viszont ijesztő lehet neki.
2016. jan. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

"Ne lássa,hogy gyenge vagy."


A szülő is ember, kár fenntartani azt az illúziót, hogy ő a tökéletes vezér.

2016. jan. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Egyedül nevelem, és hát elég makacs, önfejű gyerkőc. Amúgy más helyzetben egy kis angyal tud lenni, de ha dühös, akkor kezelhetetlen.

Természetesen mindig elmondom neki, hogy miért lettem ennyire szomorú. 2-3 ilyen alkalom volt, hogy nem bírtam tartani magam. Ilyenkor mindig befejezte a dühöngést, átölelt, bocsánatot kért.

Viszont félek attól, hogy teljesen elveszítem a tekintélyemet e miatt.

2016. jan. 2. 12:52
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem rossz. Mert így tud manipulálni. Te vagy a felnőtt. Persze, ahogy írták egy felnőttnek is lehet rossz napja, lehet gyenge. De hogy rendszeresen sírsz, ha ő úgy viselkedik, hát az biztosan nem jó. Uralkodni fog feletted.
2016. jan. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%
Én erősen megrángatnám,mi az hogy csúnyákat mond,mi az hogy dühöng egy kis taknyos? Valamit elszúrtál nála kiskorában,vívd ki a tiszteletet.Nekem nincs gyerekem, és nem is akarok,képtelen lennék az anyaszerepre.Nekem nincs idegzetem mindig pátyolgatni valakit.Viszont szoktam vigyázni keresztfiamra,eléggé el van majmolva,viszont tudja a hatáeokat,sose kellett rácsapni a fenekére se.Elég ha "keresztanyu" csúnyán néz.Mellesleg imádom,mindent megkap tőlem,de saját nem kell.
2016. jan. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem az nem baj, ha làtja hogy sìrsz, emberek vagyunk, vannak érzelmi reakcióink, nem baj, ha valaki megtanulja ezeket elfogadni, esetleg kimutatni az érzelmeit. Nem kell mindig erősnek làtszani. Annàl nagyobb baj viszont, hogy miatta sìrsz, és őt ez nem érdekli. Messze még a kamasz kor, de ezek szerint màr most nem sok tekintélyed van előtte. Ez ìgy nem lesz jó.


Nàlunk pl. nem titok, ha valaki szomorú, mérges, őrül, csalódott, stb.

2016. jan. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%
mutasd magad erősnek. csúnyán beszél, viselkedik? nincs tv, nincs játszótér számítógép pár napig, ne halld meg ha édességet akar. Persze tudja előre, hogy mi lesz a következménye ha így beszél.
2016. jan. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem nem attól lesz tekintélye egy anyának, ha soha nem sír a gyerek előtt, amikor az megbántja. Sőt, ha másképp teszem fel a kérdést, miért lenne jobb, ha csak azért nem beszélne csúnyán az anyjával, mert akkor nem kap édességet, nem nézhet TV-t, stb.? Inkább azért ne bezséljen csúnyán, hogy ne bántsa meg (sem őt, sem mást). A gyerekek nem hülyék, ha "erősnek" mutatjuk magunkat minden helyzetben, miközben nem vagyunk azok, a hamisságunk sokkal rosszabb reakciókat válthat ki belőlük (több bizonytalanságot), mitn az igazság: sírok, mert nagyon megbántottál azzal, amit mondtál.


Persze vannak helyzetek, amikor erősnek kell maradnunk és küzdeni kell, pl. a gyerek betegsége esetén nem sírhatunk kétségbeesve éjjel-nappal előtte, hanem bizakodónak kell lennünk (de nem csak akkor, ha a gyerek lát minket!), viszont a durva bánásmódnak természetes következménye az, hogy akivel így bánnak, az szomorú lesz, nem baj, ha ezt megtanulja. És ezen nem múlhat a tekintély.

2016. jan. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez nem arról szól, hogy ne lehetnének a felnőttnek érzelmei, meg hogy erősnek kell látszani mindig. De nehogy már egy felnőtt elsírja magát, mert egy kisgyerek csúnyábban szólt hozzá. Ez szerintem nem normális.

Ő a gyereked, ráadásul kisgyerek, nem a pasid, hogy megsértődj rá, ha csúnyán beszél veled.

2016. jan. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!