Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen pocsék, téli időben is...

Ilyen pocsék, téli időben is minden nap kiviszitek a babátokat sétálni?

Figyelt kérdés

Minden nap kiszellőztetek, de valahogy nem tudom elhinni, hogy ez a téli szmogos levegő annyira jót tenne neki, és hogy olyan sokat veszít azzal, hogy csak heti 1-2 alkalommal megyünk sétálni. Nyáron meg kora ősszel mentünk majdnem minden nap, de amióta ilyen hideg van és ilyen nyálkás undorító az idő, azóta nem szívesen viszem le. Lakásban lakunk, nincs erkély. Viszont a babakocsit nem szereti különösebben, most már úgy-ahogy elvan vele, de láthatóan nem élvezi, a hurcival meg nem vinném, mert félek, hogy megfázik (és én is, nem veszek csak ezért az egy télért 60 ezerért hurcis télikabátot).


Már megkaptam, hogy milyen rossz anyja vagyok, és felmerült bennem, hogy tényleg? Más minden nap kiviszi minimum egy órára ilyenkor is? Esőben-hóban-fagyban?


4,5 hónapos babáról beszélünk, szóval nem arról van szó, hogy le kéne fárasztani vagy valami, a lakásban is teljesen jól eljátszogatunk.


2020. dec. 11. 10:30
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
54%
Hát én nem, de ősszel sem voltunk minden nap. Marha macera 2 gyerekkel elindulni, és amúgy is elvannak itthon.
2020. dec. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim válasza:
44%
Muszály
2020. dec. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
65%

Miért, hol van hideg meg téli idö?

Másrészt éppen neki nagyon is szüksége van a friss levegöre, föleg, hoyg ilyen hozzáállással valószínüleg otthon sem szellöztetsz, meg 25 fokra fütöd a lakást.

2020. dec. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
80%
Attól te még nem vagy rossz anya,hogy nem viszed ki minden nap a gyereket ebben a csúnya időben. Ezt nem is értem ki meri így kijelenteni,te vagy az anyja el tudod dönteni. Az tény,hogy a friss levegő nagyon fontos és jót tesz testnek és léleknek egy kis séta felnőtteknek is. Most hétfőn kb egész nap esett az eső,fújt a hideg szél,én se vittem,húú de rossz anyuka vagyok,mert nem áztattam el az 1 évesemet. Egyébként én azért igyekszem minden nap vinni,mert már az is valami ha már fél órára kimozdolunk. Annyira baromira unalmas itthon egész nap. A covid miatt semmi lehetőség nincs most kisbabával programot csinálni. Így marad a séta. Nekünk is volt egy 4-5 hónap amikor ordított a babakocsiba,csak nekünk szerencsénk volt,mert nyáron volt. Én is hurciztam,de így télen már az overálba nem is tudna akkora terpeszt csinálni. Arra meg hogy hurci kabátot vegyek már én sem ruháztam be,főleg hogy az enyém már 1 éves nagy legény. Most elücsörög 1 órát max benne,ez már jó. Azért ha nem esik és nincs az a nagyon borzalmas idő vinni kell. Neked is jó egy kis kimozdulás és ő is lát legalább embereket,autókat,világot nem csak a négy falat. A kimozdulás nem csak a friss levegő miatt fontos nekünk,hanem azért is hogy nehogy már azt higgye,hogy az apján meg rajtam kívül nincsenek emberek...😁😆
2020. dec. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:

#3 pont írtam a kérdésben, hogy minden nap szellőztetek, de ne zavarjon. Amúgy ha érdekel, 23 fok van a lakásban, a fűtés a nap nagyobb részében ki van kapcsolva.


Amúgy köszönöm mindenkinek a válaszát! :)

2020. dec. 11. 11:41
 6/42 anonim ***** válasza:
74%
Nem viszem. A kisfiam 9 hónapos. 15-20 perc után sírni kezd a babakocsiban. Egy tortúra az öltöztetése is, lever a víz mire felöltöztetem. Nincs ehhez minden nap hangulatom, ha szar vagyok, ha nem.
2020. dec. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
69%

Ne törődj senkivel. Ahogy jónak gondolod úgy csináld. Nincs előírva, hogy hányszor kell menni.

Én még a 2 évessel se megyek minden nap, mert utálok sétálni. Levegőzni meg az udvaron is tud.

2020. dec. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
83%
Nem megyünk mindennap, de nem a hideg miatt. 22 hónapos a lányom, de 34 hetes kismama vagyok. Már nehéz mennem. Párom viszi ki többnyire, de megesik, hogy ő sem ér rá. Amúgy tavaly is volt olyan, hogy nem mentünk ki mindennap, főleg amikor esős idő volt. Szellőztetve mindig van nálunk is.
2020. dec. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
65%
Nem megyünk minden nap mi sem, ne érezd magad emiatt rosszul.
2020. dec. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
66%
Nem. En magam sem vagyok hajlandó kint tölteni az időt, minek eroltetnem a gyerekre? Ha süt nap, lehet szó róla hidegben is de ebben a trutymoban?! En is pont addig tartózkodom kint amíg nagyon muszaj.
2020. dec. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!