Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejérzékeny/allergiás babák...

Tejérzékeny/allergiás babák mit kapnak 6 hónapos kor felett, hogy meglegyen a napi fél liter tej alapú táplálék?

Figyelt kérdés

Azt ne írjátok, hogy HA-s tápszert, mert azt nem ehetik az ALLERGIÁS babák.

Illetve mivel lehet a joghurtot, sajtot, túrót helyettesíteni?

Köszi


2010. aug. 12. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
az én fiam valószínűsíthetően tejfehérje allergiás.én még szopiztatom legalább 3x,abból összejön.szerintem a tejterméket nem lehet semmivel helyettesíteni.viszont a védőnőd,vagy orvosod nem tud segíteni ebben a kérdésben?
2010. aug. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Semmivel se :(

Reggel/este kapja a Peptit, illetve tejpépet is abból gyártok neki, tápszerből meg tejmentes gabonapépből. Így napjában három tej alapú étkezése van. Lassan 14 hónapos, szép, hurkás, korához képest nagy kislány, mindig mondogatja a gosztroenterológus hogy mindennek kinéz csak táplálékallergiásnak nem :) Most várjuk a labort, szeptemberben megyünk terhelésre majd.

2010. aug. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az én fiam még csak 5 hónapos, napi 6x szopizik, még nem kezdtem el a hozzátáplálását. Ekcémás szegény, úgy vettem észre, hogy a tejtermékektől. Szépen javult, mióta teljes tejmentes diétát tartok. A doki folyton azt mondja, hogy próbálgassam 10 naponta a tejtermékeket enni, de így is egyszer már az ügyeleten kötöttünk ki, mert tiszta pöttyös lett szopi után, miután megettem egy fél pohár kefírt. Hát ezek után én nem próbálgatom inkább. Illetve ő azt mondja, hogy nem hisz abban, hogy a gyerek a tejtől ekcémás. A Pepti 1-es tápszert azért felírja max. támogatással, így csak 250 ft. Szerencsére azt kb. havi 1-2x kell csak adnom neki, amikor estére nagyon nem lakik jól. De szerintem attól is ekcémás, elvileg az is tehéntejből van. Szóval ennyit a dokiról. :((

Én is szeretnék neki minél tovább anyatejet adni, de nem tudom, hogy 2 éves koráig fogom-e tudni. Valószínű, hogy a pepti 1 marad majd nálunk is akkor. De szerntetek a tej alapú táplálék miért kell? A kalcium és a vitaminok miatt? Mert ezt máshonnan is megkaphatja.


Köszi a válaszokaT!

2010. aug. 12. 11:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Létezik pl. Milupa SOM nevű szójaalapú tápszer, ami nem tejalapú. AZt meg lehetne próbálni. 6 hótól adható. Lányom 21 hós, de ezt szokta inni reggel és este, Elég rossz íze van, de a lányom megszokta. Nekünk bevált. Szerintem keress föl egy szakorvost, aki megvizsgálja ababádat, hogy mitől ennyire kiütéses.
2010. aug. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az én 9 hós kicsim is tejérzékeny. A Milupa Pepti 1-et ette 1 hónappal ezelőttig, most váltottunk a Pepti 2-re. Nem kell tőle félni, mert a tehéntej módosítva van benne, szinte atomjaira szedik benne a fehérjéket, így nem lesz gond. Nekem is ekcémás volt a babám nagyon csúnyán, amíg szopizott, de mióta csak a tápit kapja semmi baja, sőt még a széklete is helyrejött. Nyugodtan add neki a tápszert, nem árt ha hozzászokik. Anno a nagyobbik fiamat nem szoktattam hozzá a tápszerhez, ezért nem is fogadta el. Szerencsére azóta kinőtte, és már a napi fél liter nyerstejet simát megissza kakaónak. Ő már 4 éves.
2010. aug. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!