Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiús anyukák, még helyrehozhat...

Fiús anyukák, még helyrehozhatom? Bővebben lent:

Figyelt kérdés

1éves státuszon a gyerekorvos úgy látta,hogy fiam kukija le van tapadva, ezért urológushoz küldött.De azt mondta ráérünk 2-3hónap múlva is menni, annyira nem sürgős.

Fürdéskor húzogattam a bőrt, de lehet nem eléggé?Mert itt sokszor olvastam,hogy berepedezett a bőre a kicsinek meg stb.Ha mostantól egy kicsit erőteljesebben húzogatom neki akkor elkerülhető még a beavatkozás?Vagy már mindenképpen műtét lesz?


2010. aug. 12. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már a legelső vizsgálaton mondta a gyerekorvos, hogy húzogassam a bőrt. Hiába próbálkoztam, semmit nem haladtunk. Itt is utánaolvastam rengeteg fórumon, orvosok véleményét, Kismama újságot, az ország különböző részén élő fiús anyuka barátnőimet, mindenki mást mondott. Egyik szerint abszolút nem szabad bántani, másik szerint javítható a dolog, van egy bizonyos krém is. Amikor erre a dologra rákérdeztem a doktornőnknél, azt mondta, hogy semmi változást nem hozna, mert olyan fokú a letapadás a kisfiamnál is, hogy 3 évesen meg kell műteni. Én erőszakkal rángatni nem fogom. Ő párszor sajnos nagyon megtornáztatta neki, utána olyan piros volt, és nem is engedte,hogy hozzányúljak:( Szóval nekünk legutóbb azt mondták, hogy műtét...
2010. aug. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a gyerekorvosom, hogy 3 éves korára kell csak hogy teljesen fel tudjuk húzni neki. Szerintem próbáld meg egy kicsit jobba huzogatni, nem durván, csak annyira, hogy még ne fájjon neki és így szerintem sokat fog javulni.
2010. aug. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Pont így voltunk, vagyunk mi is. Nekünk van egy ismerős gyerekorvosunk, aki azt javasolta miután ő is megnézte a kisfiam kukiját, hogy semmiképpen nem nyúlna hozzá addig, amíg pelenkás a baba. Úgyhogy mi el sem mentünk az urológiára, azt mondtuk a mi dokinknak, hogy nem tudjuk hol a papír és 1 év múlva vissza kell menni kontrollra. Amúgy van valami lazító krém, amivel lehet kenegeti, de nekünk még azt sem javasolta, amíg ilyen meleg van. A pelusba csak befülled a kis kukaca.

Amúgy ha nem mentünk volna el az ismerőshöz, akkor sem engedtem volna, hogy bármit is csináljanak a kukijával egyelőre. Mert olvastam sok helyen, hogy ha esetleg feltépik, akkor is visszanőhet, amíg pelus van és még rosszabb lesz, mert heg marad utána.

Én ugyanúgy finoman húzogatom neki fürdéskor, nehogy berepedjen. Szerintem Te is csináld úgy, mint eddig és én nem engedném az urológusnak, hogy bármit csináljon vele. Esetleg írasd fel a krémet.

Remélem tudtam segíteni.

17 hónapos fiúcska anyukája

2010. aug. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

En ugy tudom hogy addig amig nem szobatiszta nem kell vele foglalkozni.

Erdekes egyebkent Nemetorszagban 8-10 eves korig varnak.

En is vartam a gyerekeimnel 10 eves korig magatol minden huzigalas nelkul megszunt a letapadas.

Persze vannak esetek amikor elkerulhetetlen a beavatkozas,gyulladas,a pisi csak cseppekben urul stb...

2010. aug. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A mi orvosunk 8 hónapos korában felrántotta a letapadt bőrt.3 napig nagyon fájt neki.Pisiléskor csípte. Krémeztük lidokainnal,meg gyulladáscsökkentővel.És mindig fűrdésnél tisztára mostuk.Azt mondta az orvosunk,hogy minél előbb,annál jobb,mert így nem fog rá emlékezni,hogy neki valami baj volt a kukijával.Nem is emlékszik.
2010. aug. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi is hasonló cipőben járunk. 15 hósak vagyunk. Én nem húzogattam a fitymáját. Ha nem okoz vizelési panaszokat a standard eljárás szerint 2 év es koráig nem nyúlnak hozzá. Ezútán érdemes felkeresni egy urológust.

Viszont a keresztgyerkőcnél is ez volt a helyzet, és mikorra annyi idős lett, megértette a " súlyosságát" és maga megoldotta a problémát az esti fürdések alkalmával. (Vízben könyebb a dolog)

2010. aug. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szeptember végén lesz 18 hónapos a Fiam, Neki akkor fogja a gyerekorvos visszarántani a bőrt a kukijáról. Már előre félek tőle. A védőnő azt tanácsolta, hogy mielőtt elindulunk, lydocainnal kenjem be, hogy érzéketlenné váljon, mire odaérünk a dokihoz, aztán tetrános kenőccsel kell majd kennem, meg 2 hétig kamillás vízben fürdetnem.

Én is hiába húzogatom Neki, nem jön lejjebb a bőr.

2010. aug. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem most 4 éves lesz a fiam. Neki sem jött fel a bőr a kukiján, még a makk részét sem lehetett látni. A gyerekorvos azt mondta, hogy próbáljuk huzogatni, de semmit nem mozdult. Elmentünk vele a Heim Pálba (kb. 20 hónapos lehetett), ott megnéztezte urulógus és azt mondta a szobatisztaságig nem kell erőltetni a dolgot, ha az lesz és még mindig nem jön fel, megnézi. Rá két három hónapra vettem észre hogy nem egyenesen pisil, hanem "oldalra" és mikor megnéztem valami gennyes cucc jött ki. Másnap urulógus, aki picit hátrahúzva megállapította, hogy a bőr alatt begyulladt, azt kezelni kellett azt hiszem betadinnal, majd mikor elmúlt a gyulladás el kellett kezdeni kenni Elocom nevű krémmel. Ettől kb. 1,5 hónap alatt teljesen feljött a kukiján a bőr, azóta sincs vele gondja.

Én nem bíznám a gyerekorvosra a "kukis kérdéseket", ezért vannak az urulógusok. Ő azt mondta, hogy tilos hátrarántani, mert olyan bőrsérülések keletkezhetnek, amit később akár műtéttel kell helyreállítani. A normális orvos előszőr krémmel próbálkozik, ha az nem hoz megoldást, akkor jön a műtét, persze érzéstelenítéssel. Kivagyok ezektől a kőkorszaki módszerektől, hogy minden figyelmeztetés és érzéstelenítés nélkül felrántja a bőrt.

2010. aug. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm Csajok a Válaszokat!

A védőnő nekem is azt mondta, hogy amíg nem szobatiszta a gyerek addig nem gond ha a bőr nem jön fel a kukiján.Nagyon félek,hogy mi lesz vele.Majd talán télen elviszem dokihoz, hogy nézze meg.Addig meg finoman húzogatom neki.Csak az a vicc,hogy amikor a gyerekorvosnál rákérdeztem,hogy kell-e húzogatni a bőrt Ő kétértelmű választ adott.Tehát nekem kellett eldönteni hogyan cselekszem.

2010. aug. 12. 16:03
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi is így vagyunk, szintén az 1 éves vizsgálaton nézték meg először a fütyijét, és azt mondta a doki hogy annyira le van tapadva, hogy szerinte majd műtét lesz. Viszont nem küldött urulógushoz, és nem is azt mondta hogy húzogassam, hanem hogy morzsolgassam a végén a bőrt. Én nem merném neki erőből felhúzni, én nem értek ehhez, nehogy bajt csináljak.
2010. aug. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!