Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elvárhatom már 11 hónapos...

Elvárhatom már 11 hónapos kisfiamtól, hogy megtegye, amit kérek?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra gondolok, hogy néha kínszenvedés az elalvás és egy idő után gondol egyet és feláll. Ilyenkor eddig visszafektettem, de mostmár mindent megért (és amit akar, meg is csinál), így arra gondoltam, hogy megkérem, feküdjön vissza. De az istenért sem feküdne le. Gondoltam ez nehéz "parancs", hát kértem, hogy csüccs, üljön le, de semmi. Pedig ezt tudom, hogy tudja és ha pl feláll a kanapén és rászólok, hogy csücsülj le, azonnal le is ül.


Tehát, elvárhatom, hogy visszafeküdjön, ha megkérem?! Ha igen, mivel érhetném el?


2010. aug. 12. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Az enyém lassan 15 hónapos. Azt rögtön megérti, hogy "kajcsizni megyünk " (rohan előre), meg hogy "hol a cumid?" (nézi és hozza), de valahogy azt nem mindig érti, hogy "gyere ide légy szíves" vagy "ne fogdosd meg". Szóval lehet hogy kicsik, de a gógyijuk az fenomenális....:))
2010. aug. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, ez így van. Tudom, hogy érti. Csak azt nem tudom, hogy elvárhatom-e, hogy megtegyen 11 hónaposan olyat, amit nem szeretne. Illetve nem is tudom, mert ha rászólok, hogy nem szabad, akkor azt sem szeretné abbahagyni, mégis abbahagyja. De ez talán azért más, mert olyat kérek, ami rossz neki (hisz nem akar aludni éppen, pedig álmos).

Szóval azt szeretném tudni, hogy még kicsi-e ehhez v. ha nem, akkor mit tegyek h. megcsinálja. Azt próbáltam, hogy leültem az ágy mellé és mondtam neki, hogy lszives feküdj le, addig nem megy oda anya hozzád, amíg állsz. Ordított, de le nem feküdt volna...

2010. aug. 12. 17:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Ennyire bonyolult parancsokat az sem biztos,h megért:"lszives feküdj le, addig nem megy oda anya hozzád, amíg állsz."

Az egyszerűbbeket megérti,de sztem nem várható el,h mindig engedelmeskedjen is,pláne egy ilyen szituban.

2010. aug. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egyértelműen nem!!!!

Majd 2-3 éves korban.

2010. aug. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem bizony. Még a kétévesem is teljesen ötletszerűen teljesíti ill. nem a kéréseimet.
2010. aug. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az ilyen pici babák "direkt"csinálják,hogy értik mi az hogy nem szabad,de figyelmen kívül hagyják.Kíváncsiak meddig mehetnek el.Feszegetik a határokat.De ha alvásnál csinálja ezt nyugtasd meg,sose ripakodj rá.Pici még ehhez,majd 2-3 évesen már elvárhatsz tőle dolgokat.
2010. aug. 13. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!