Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Utálja a...

Mit csináljak? Utálja a babakocsit.

Figyelt kérdés
A kislányom 6 hónapos lesz, nem szereti a babkocsit forog benne feszíti magát, a bébihordózóban szintén ezt csinálja, autózást sem szereti. A babakocsiban ha nagyon fáradt és gyorsan összekapom magunkat akkor lent 40 percet tudunk sétálni annyit alszik aztán rohanhatunk haza..Annyira irígylem azokat akik mennek mindenfelé, elterült gyerekek fekszenek a babakocsiban az Anyukák meg beszélgetbek, én meg mint a nem normális rohanok haza a gyerekkel a négy fal közé.. Próbáltam megemelni hogy kilásson de úgy is feszíti magát, hasra fordítva meg ugye rugózik meg mászna de a hátulján kiesne a babakocsinak. Már ott tartok, hogy nem megyünk ki, mert előre rosszul vagyok tőle hogy cipelem a kaját, a babakocsit meg a 8 kilós gyereket. Kenguruban nem bírnám, meg a kezemből is néha fordulna ki mert mászna.. Mi a megoldás?? El vagyok keseredve, azt hittem majd mehetek erre-arra kicsit felszabadultabb Anyuka leszek, de nem, fáradt, kimerült és bezárt vagyok:(
2010. aug. 12. 19:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mi a fél lakást levisszük magunkkal.Fakanál,áv-es flakon kupak...minden amivel épp játszott.Néha igy is elunja magát és reklamál.

Esetleg nincs melege?Nekem akkor szokott ilyen feszengést lerendezni.

2010. aug. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Naponta jatszatok a babakocsival a lakasban, par het mulva imadni fogja.
2010. aug. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

a kenguruból kiesik, de vannak egyéb hordozók. Pl ez: [link] illetve a kendő meg a mei tai. Ezekből nem tud kiesni, és háton is lehet velük hordozni. 8 kilós babátháton már könnyebb, de elöl is sokkal jobb, mint a kenguru, jobban eloszlik a terhelés. A 7,5 kilós fiamat még mindig meg sem érzem mei tai-ban, elöl hordozva.


Ő is utálja a babakocsit, sír benne. Volt, hogy egy óráig játszottuk azt, hogy sírt, kivettem, megvártam, amíg elalszik, megint betettem, megint sírt stb. Utáltam, hogy nem tudtunk akkor menni, amikor kellett, pl orvoshoz, vagy minket nézett a fél utca, hogy miért ordít a gyerekem. 2 hónapja félretettük a babakocsit, azóta hordozom mei taiban, és nem sír. Csak felkötöm, és 5 percen belül elalszik rajtam. :-) Most is mindenki megnéz, de most már azért, mert a környékünkön én hordozok egyedül, még csak kengurus babát se látni sehol, mindneki babakocsiban tolja.

2010. aug. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Elpakolok én neki mindent, ki se látszik szegény gyerek a játékoktól, aztán 5 percenként cserélgetem a kezében ,amit megunt meg megy alulra a hálóba. Melege biztos nincs még a vékony sapkát is van hogy leveszem ha nem süt be a nap, de nem segít. A hordozókendőtől én tartok de azért köszi, ugyanott lennék mint amikor a kezemben viszem és tolom a kocsit meg cipekszem mert ugye attól hogy magamra kötöm a gyereket még a fél lakást vinném a kezemben. Már arra is gondoltam , hogy lecserélem a babakocsit, mert azt hiába várom, hogy majd totyog attól még nem fog velem egy áruházat végigsétálni attól még kelleni fog a babakocsi.Hát nem könnyű..
2010. aug. 12. 20:34
 5/15 anonim ***** válasza:

Én is a hordozóra szavazok, a mei tai is nagyon jó, abban tényleg könnyebb, mert a csípődön is van súly.

Nekem is utálta, mert nem látott ki rendesen, akkor szerette meg valamennyire, mikor már ülhetett benne.

tényleg próbálj ki egy hordozóeszközt.

2010. aug. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát igen, hordozott babánál az ember meggondolja, hogy mit vigyen magával. :-) Nálam rendszerint csak egy sapka, textilpelus, némi tej és a cumija van, esős időben egy esernyő is, az irataink, egy pénztárca, és ennyi.


Volt rajtam kenguru is, azzal össze se lehet hasonlítani a mei tai-t. kenguruban lóg rajtam a gyerek, mei tai-ban hozzám van nőve, így a súly is kisebbnek hat. Ráadásul nem a vállamat terheli, hanem egyenletesen oszlik el a vállamom, a hátamon és a csípőmön. A hétvégén voltunk túrázni, és a 7,5 kilós gyerek a vállamon semmi se volt, az 5 kilós hátizsák (volt benne 3 liter víz meg némi kaja és esőkabát) meg úgy húzta, mint a bűn.


A nagybevásárlásokat a férjem intézi, ami keveset meg én veszek, az elfér egy vállra akasztható szatyorban.


Mindent összevetve sokkal könnyebb lett az életünk, amióta nem erőltetem a babakocsit csak azért, mert ez az elvárás, hogy a gyereket tolni kell.

2010. aug. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak átmeneti időszak, legalábbis nálunk így volt. Eleinte semmi gond nem volt a kocsiban, jókat aludt. Aztán egyszercsak nem bírta, kb 6-8 hónapos kora között. Csinálhattunk bármit, nem akart kocsizni, be is ijedtem, hogy most akkor mi lesz. Aztán elmúlt. Most megint szeret a kocsiban lenni, már nagyobb, 13 hónapos, már nem alszik benne, de teljesen jól elnézelődik. Szerintem majd nálatok is elmúlik ez az időszak!
2010. aug. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
43%
A cipelése nem megoldás hosszú távon. Lesz még több, mint 10 kg is, akkor már nincs az a hordozó amiben kényelmes lenne, és hiába jár már, ha elfárad cipelni kell. Lehet másik babakocsit kéne kipróbálnod, valami könnyű sport kocsit. 6 hónaposan már szeretnek nézegetni. Próbáld ki, hogy beleteszed valami ismerősébe, vagy valami nyugis bababoltba egy olyanba ami csak kicsit van hátra dőlve. Barátnőm lánya is akkor szertte meg a babakocsit, mikor egy másikat vettek neki, az elsőbe csak üvöltött ő is.
2010. aug. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyosak vagytok, hogy írtatok! Remélem elmúlik nálunk is mert én nem bírnám cipelni hosszútávon, már túlnőtt rajtam a gyerek nem tudom a család melyik ágáról való:), de jó ötlet, hogy beviszem valahova babakocsit kipróbálni. Keresek is valami boltot ahol nem néznek csúnyán ha be merem tenni a lábam és talán még segítenek is:)
2010. aug. 12. 22:01
 10/15 anonim ***** válasza:
nekem is kendőm van, szuper. Nem kell vigyél játékot, mert nézelődik. A nagy most kétéves, addig hordoztam, míg járni tudott, azóta gyalogol. A kicsi most 4 hós, hat kilós. Két órát tudom vinni egyhuzamban. Hamar elalszik s ha ébren van is nézelődik, nem nyűgös, De ez csak séta közben, amúgy egész nap cipelem, tiszta ölbe baba, vízszintesben ordít. A kendő vagy a meitai nagyon kényelmes, el sem tudod képzelni, ha nem próbálod. És üres mindkét kezed. Ha más babát látok az úton babakocsiban, az az érzésem, hogy olyan röhejes, mintha ketrecben tologatnák a gyermeket. Ja, és mióta kettő van, hát egy 5OO métert sétáltunk babakocsival hármasban, hát nem mondom, soha többé. A babakocsihoz kell két kéz, a nagynak is fogni kell a kezét az autók miatt, tiszta kabaré volt.
2010. aug. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!