Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabás anyukák ti hogy...

Kisbabás anyukák ti hogy bírjátok az éjszakai keléseket?

Figyelt kérdés
Általában kétszer szokott kelni a kisfiam éjszaka (amivel meg is tudok barátkozni) de mióta elkezdtek jönni a fogai, a fog áttörés előtt két három napig akár nyolcszor is kel éjjel vagy kevesebbszer de akkor sokáig fent van. Mindig nehezen bírtam az éjszakázást úgy érzem kezdenek tünetei is lenni nálam, mint ingerültség, türelmetlenség, szorongás. Más hasonló cipőben?
2020. dec. 21. 09:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
En nem hazudok, nehezen birtam, neha gondolkoztam is hogy nem volt jo otlet gyereket vallalni :D szivas, de ez van. Eld tul, aludj akkor napkozben, ha o is alszik.
2020. dec. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hol jobban, hol rosszabbul. Aludj napközben amikor ő is, és éld túl. Előbb utóbb el fog múlni ez az időszak. :)
2020. dec. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szarul. 14 hònapos a lànyom, jobb napokon 3x, rosszabbon tìznèl többször is kel. Bàr nem èbred fel teljesen, de mindig kèszenlètben vagyok, hogy visszaringassam/simogassam.

Ami nàlam segìt, hogy heti 2x a fèrjem èjszakàzik ès az, hogy elfogadtan ezt az időszakot ilyennek. De zombi vagyok, alapbòl magas lenne az alvàsigènyem.

2020. dec. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem jól :D Mindig nézegetem, hogy egyre nagyobb és egyre lilább a szemem alatti régió. De aztán van 1-2 éjszaka, amikor jobban alszik, olyankor feltöltök én is, és mehet megint a menet. Mondjuk nálunk az is gond, hogy napközben nem sokat alszik, 30-40 perceket max, szóval napközben nem tudok vele pihenni :/
2020. dec. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nagyon nem jól. Nekem is az első gyerekem 2-szer kelt, ami számomra is teljesen elfogadható volt. A kistesó viszont akár 7-szer is megébred. Azokon a napokon sajnos sokkal türelmetlenebb vagyok.
2020. dec. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A lányom újszülött kora óta felkel éjjel enni, most 22 hónapos és még mindig legalább egyszer. Amikor 2-3x felkelt, azt nagyon nehezen viseltem. Most kicsit könnyebb. De azért nem bánnám, ha átaludná végre az éjszakákat.
2020. dec. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem jól. A kicsi 3 hónapos. 2 hónapos koráig 2 óránként kelt éjjel. Most 2x kel. 10-kor alszik el. Először 3 körül kel majd fél 5-től forgolódik. Hol jól birom hol nem. Most a nem szakaszban vagyok. 😣
2020. dec. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A nagy 17 hónapos, a kicsi 6. A nagy nagyon jó alvó volt, most már 2-3x kell, a kicsi úgy 12x. Én konkrétan meghalok néha fáradtságtól, de próbálok mindent kézben tartani. Férjem próbál segíteni, de volt, hogy elaludtam a kádba és ő halászott ki hajnali egykor.

Én amúgy próbálkozok, hogy több vacsit egyenek, hogy többet megyek ki velük. Próbálok rájönni, hogy miért kellenek, ennél többet nem tehetek.

2020. dec. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Füldugóval.
2020. dec. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem 4,5 hónapos a kislányom. 4 hónapos koráig rendszeresen éjszakáztam. Sehogy nem bírtam, kikészültem tőle. Én már a kórházból úgy jöttem haza, hogy ott 2-3 óránál többet egyik nap sem aludtam éjszaka az 5 nap alatt. Kb. másfél hós koráig éjjel 3x kelt, aztán 2x. Ez nem tűnhet soknak, de ő az anyatej mellé, amit mellből szopott, kapott cumisüveges pótlást is (sárgaság miatt nehezen szopott), ami vagy anyatej volt, vagy tápszer. Képzeld el, milyen hajnali 2-kor cumisüveges tejet, vagy tápot melegíteni/ készíteni, előtte még szoptatni, aztán mindezt elpucolni magad után. Plusz ő nem is aludt rögtön vissza, altatni is kellett. Átlag 50-60 percet voltam így fent egy ébredésénél. Utána kellett kb. 1,5 óra, hogy vissza tudjak aludni, ha egyáltalán vissza tudtam. Így jött szépen össze a napi 4 óra alvás 3 részletben, jobb napokon 5 óra. Azt hittem megdöglök, sokszor sírtam a kimerültségtől. Az alvásmegvonás egy ponton túl kínzás, nem kívánom az érzést senkinek. Ez meg, hogy aludj vele nappal... nálunk jó vicc. Max 30-40 percet alszik nappal egyben, így mire elaludnék, kb. kelhetek is fel. Az első 2 hónapban ráadásul nappal is nagyon nyugtalanul aludt. Babakocsiban tud többet aludni, de nyilván, ha én tologatom, nem alszom közben. A férjem segített be az éjszakázásba, hogy ne dögöljek bele. De engem ez annyira tönkretett, hogy még egy babám biztos nem lesz. Bár annyira fiatal se vagyok, így 33 évesen. Olvasgattam néhol, hogy "szoptatunk, pelust cserélünk, és szépen visszaalszunk"... na persze... engem a 60-70 perces ébren töltött futamok úgy kizökkentettek, hogy nemigen tudtam visszaaludni utána.
2020. dec. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!