Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem bírom már az éjszakai...

Nem bírom már az éjszakai keléseket. Kihez forduljak, mit próbáljak még ki? Hogy bírhatnám jobban és hogy segítsek a lánykámon?

Figyelt kérdés

10 hónapos és 9től 3ig óránként, 3/4 óránként kel, aztán alszik kb 2-3 órát egyhuzamban, majd 8ig megint ébred párszor.

Amit kizárnék az ébredés okaként:

nemrég jött ki 2 foga, nem látom, hogy jönne most is

nem szomjas

nem éhes

nem fázik

nincs melege

nem fáj semmije

nem alszik sokat nappal

Több hónapja csinálja ezt, de azt vettem észre, hogy egyre gyakrabban kel. Az elején csak 1-2szer kelt éjfél előtt és utána aludt 5-6ig. Aztán ez egyre gyakoribb lett. Nem tudom, hogy miért.


2012. máj. 7. 10:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

és mit csinálsz ha felkel? Mert ha kiveszed,azzal tulajdonképp felébreszted és ráállítod a bioritmusát a kelésekre.

Hagy aludni tovább. páréjszaka és visszaáll,átalussza az éjszakát

2012. máj. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Javaslom Viburcol kúpot homeopátiás szer, ami megnyugtatja a babát.Esetleg a kiságyát ha közelebb toljátok a ti ágyatokhoz, lehet hogy jobbat aludna. Szopizik? Ha igen, akkor lehet hogy azt éjszakára el kellene hagyni.
2012. máj. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ha ébred, azt mindig sírással jelzi. Ilyenkor visszateszem a cumit, megsimizem és az esetek 95%-ában ennyi elég is, alszik tovább. Ilyenkor nem beszélek hozzá, nem kapcsolok villanyt.


Szopizni már csak 1szer szokott, hajnalban, 5, de inkább 6 felé. Valószínűleg már nincsen rá szüksége, inkább csak részemről megszokás, de úgy vettem észre, hogy nem befolyásol semmit. Nem azért ébred, mert várja a szopit, hiszen utána is felébred még a rendes reggeli kelésig.

2012. máj. 7. 10:14
 4/14 A kérdező kommentje:

Külön szobája van egyébként, mellént nem is férne be a kiságya. Ha már nagyon kivagyok, akkor mindig átviszem hozzánk a nagyágyba, de ilyenkor meg a párom átmegy egy másik szobába aludni, mert fél, hogy ráfekszik. Mellettem is ugyanúgy ébred, csak nem olyan fárasztó így a dolog. De mivel már 10 hónapos, nem szeretném, ha mellém szokna, mert nehéz lesz leszoktatni róla.


És ezt a vibrucolt minden éjjel lehet adni? Nem szokik hozzá?

2012. máj. 7. 10:17
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

ha felébred,sirdogál,hagyd,ne menj oda.

teljesen normális,hogy az alvásfázisok között félébrenlét állapot van, mindenkinél. ekkor fordulunk egyet és alszunk tovább.Ezt a gyereknek is meg kell tanulni. Hagyd egyedül továbbaludni.

2012. máj. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Naponta egyet este, maximum 10-13 napig, de 1 hónapnál tovább nem szabad. Semmi mentásat nem szabad mellé adni, mert az közömbösíti a viburcol hatását( pl. Dentinox)
2012. máj. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
De nem csak sirdogál, hanem élesen sír. Van olyan is, hogy csak nyöszörög, vagy csak 1et sír, ilyenkor nem szoktam átmenni hozzá. Talán, ha betenné a cumiját magának, akkor egyszerűbb lenne a dolog, de sajnos éjjel nem is keresi, csak tátog érte.
2012. máj. 7. 10:23
 8/14 anonim ***** válasza:
52%

Old meg hogy vele aludj.Ha szopik akkor tedd cicire ha már nyöszörög fel se kelljen teljesen . Szüksége van anyára ,mert nélküle nem érzi magát biztonságban ,így nem is lehet aludni.

Vagy marad az óránkénti ébredés és egy kiegyensúlyozatlan baba.

2012. máj. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az ikerfiaim ugyanzet csinálták, eleniten 3-4 hósan "beetettek" hogy szinte átaludták az éjszakát, aztán jött a fekete leves. :-)

Elég sokáig csinálták amit a te babád, mindent kipróbáltam én is, mondjuk az enyémek még ennyi idősen a szopi nélkül nem aludtak vissza. Altattam őket külön, együtt, mindenhogy, sehogy nem volt jobb.

Aztán szétszedtem a kiságyat és vettem szivacsmatracot, rendes nagyot, ami jó egy későbbi nagy ágyba nekik, nikecell lapokra azt tettem rá, így soha nem fáztak fel, le tudtak mászni ha felkeltek, szélére párnát tettem, ott se estek le soha. Ha kellett éjjel melléjük feküdtem, volt helyem és nekik is, kényelmesen aludtunk. És visszamentem apa mellé, ha elaludtak és még volt erőm.Most is összetolt nagy ágyon alszanak, éjjel ha kell megyek közéjük, és ott alszom sokat az éjszaka második felében. Most kezd talán két napja olyan lenni, hogy szinte átalusszák az éjszakát, tehát amit írtam attól kevesebbet nem keltek, de jobb lett nekem, mert többet pihenhettem. És apa is pihent.

21 hósak a fiúk

2012. máj. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
utolsó, jó nagy butaságot írtál.
2012. máj. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!