Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Éjjel felriadó kisgyerekek...

Éjjel felriadó kisgyerekek szülei! Ti hogy csináljátok a hajnali keléseket, hogy ti is nyugodtak maradjatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A fiam minden éjjel felriad, sír, ordít és nehéz megnyugtatni. Nagyjából éjfél és 1 között. Próbáltuk már a konnektoros fényeket, a teljes sötétet, az alvás előtti rutinok változtatását, mindent, de még mindig ébred és zaklatott. Nincs tv-nk, az sem befolyásolja.

Viszont egyre inkább fáradunk ebben.... Mindig vitázunk, mert ingerültek leszünk emiatt. Félálomban átmegy valamelyikünk a gyerekszobába és próbálja megnyugtatni a fiúnkat. De a sírás pillanatában tele van mindenünk az egésszel és egymásnak ugrunk.. Nem jó ez.

Szeretnénk, ha együtt tudnánk aludni a férjemmel, de hármasban ezt nem tudjuk kivitelezni. Ha én mondjuk a fiam mellett alszok (mert úgy megnyugszik) akkor az nekem se kényelmes, max 5 percig....

Képtelenek vagyunk higgadtan ébren lenni ilyenkor. Kb 2 perc alatt elalszok akkor is, ha a fiúnk ágya mellé ülök a földre. Nem tudom mi lenne a jó megoldás.

Ti hogy oldjátok meg? Vagy külön vagytok majdnem minden éjjel és majd később alszotok együtt, ha már nagyobb lesz?


2019. jún. 30. 15:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
Mi van, ha nem mentek oda? Ha nem éhes, lehet, hogy simán visszaaludna. Egyrészt. Másrészt minek keltek mindketten? Legyen beosztva A hét, B hét vagy hétfő-csütörtök, péntek-vasárnap. Vagy egyik nap egyik, másik nap másik... plusz te gobdolom otthon vagy, aludj az alvásidejében. Nem akkor kell takarítani, főzni, mosni. Akkor pihenj. És ami a legfontosabb: semmiképp se a férjeden vezesd le a feszültséget, hiszen nem ő tehet róla, hogy rosszul alszik a gyerek.
2019. jún. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
Mennyi idős a gyerek?
2019. jún. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Jah, 1-es, ordít a gyerek,szüksége van a szüleire, hogy megnyugtassák, ők meg minek menjenek át....

Nálunk is borzasztó rossz alvó hónapok óta, szinte minden éjjel órákat fent vagyunk. Meg a férjem fél éjszakákat mellette alszik, mert ő el tud mellette simán aludni (ha másfél-2 óra után a gyerek is végre visszaalszik), én meg forgolódnék reggelig. Mondjuk néha így is.

Néha éhes,szomjas, melege van, jönnek az őrlő fogak, rosszat álmodik stb stb. Ez egy ilyen időszak. Sokszor ülök én is mellette, mert van, hogy csak én vagyok jó. Eleinte bosszantott a dolog, aztán elfogadtuk.

Mindig ez a szó jut eszembe és mióta megszületett tényleg rengetegszer tartotta bennem az lelket: "Elmúlik"

2019. jún. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

2 és fél éves.

Kicsi a lakásunk, mindketten felébredünk rá és csak az egyikünk megy át természetesen. Én már dolgozok jó ideje, napközben bölcsiben van.


A legnagyobb baj, hogy nem tudjuk kipihenni magunkat és emiatt ingerlékenyek vagyunk. Szerencsére reggelre elmúlik ez az érzés, csak az éjszakák idegörlőek. De akkor majd mi is mantrázunk: El fog múlni.


((((Kicsit félek, mi lesz később ha családi házba költözünk 1 éven belül. Messzebb lesznek a szobák stb...Te jó ég..)))))

2019. jún. 30. 15:45
 5/13 A kérdező kommentje:

Kedves első:

Ez nem megoldás nálunk. Az ágyban ül és reszketve sír. Szüksége van ránk.

Rosszat álmodik (na de minden éjjel???) vagy fél a sötétben, nem tudom.. Próbáltunk már egy csomó dolgot..

Ha velem alszik akkor nincs gond, de nincs arra helyünk, hogy hárman is elférjünk egy ágyban.

2019. jún. 30. 15:47
 6/13 anonim ***** válasza:
38%

Vidd orvoshoz.

Lehet epilepszia, de lehet "sima" Pavor nocturnus is. Felébred egyébként, vagy "transzban" van?

2019. jún. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Gyanakodtunk mi is a Pavorra, de mostanában már ha megkérdezem tőle, hogy "simogassam a hátad?" akkor válaszol rá, hogy igen és lefekszik hozzá. Talán az első 1-2 percben nehéz vele beszélni vagy nyugalomra bírni. De utána már észreveszi, hogy segítünk épp.

Ha jól tudom, a Pavorosok nem reagálnak.

2019. jún. 30. 15:56
 8/13 anonim ***** válasza:
60%

A Pavoros nincs ébren, amikor rohama van, így annál az első teendő az ébresztés, utána reagál.

De nem normális, ha minden éjjel ébred, tényleg orvoshoz kellene vinni

2019. jún. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Milyen orvoshoz?

Háziorvossal egyeztessek, hogy hova küldjön minket?

2019. jún. 30. 17:59
 10/13 anonim ***** válasza:
44%

Háziorvos. Mi is ott voltunk először, ő utalta be a ygee wket neurológiára.


Kosz a lepontozóknak amuyg

2019. jún. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!