Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabám délután 5től alszi...

Kisbabám délután 5től alszi általában egy jó nagyot,8 utánig is. (3 óra+) Utána fürdés stb, egy órán belül már fáradt is annyira hogy letegyük aludni. De létezik hogy ez befolyásolja az alvását? Hajnali óránkénti keléseket nem magyarázhat?

Figyelt kérdés
2015. okt. 10. 17:28
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
3 hónapos
2015. okt. 10. 17:29
 2/16 anonim ***** válasza:
Persze,hogy befolyásolhatja.Mennyi idős?Én 5 után már sosem hagytam aludni,max.egy fél órát.
2015. okt. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ja,látom,hogy 3,bocsi.Én semmit nem csináltam soha a nagykönyv szerint.Próbáltam megoldani,hogy ne keverje a nappalt és au.éjszakát.Az mindenkinek jobb.
2015. okt. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De nem keveri szerintem. És hát ha simán el tud aludni 3 óra alvás után, akkor azt gondolnám hogy nem zavar bele, de már nem tudom. Megoldanám ezt az óránkénti felsirást, mert kicsit kezdek kimerülni teljesen.
2015. okt. 10. 17:39
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nem is keveri, de egy picit el van csúszva a babádnál a nappal-éjszaka ideje. Abból, amit leírtál, én úgy látom, hogy neki délután 5-kor kezdődik az éjszaka. Akkor lefekszik, alszik 8-ig, vagy tovább, felkel, majd visszafekszik, és alszik hajnalig. Olyan, mintha meglenne egy teljes éjszakai alvása egy ébredéssel. Ezért nem akar már hajnalban normálisan visszaaludni, kipihente magát.

Az én kislányom is 3 hónapos egyébként, olyan napirendet alakítottam ki, hogy délután fél5-5 körül felébred, és utána már nem hagyom aludni. Fél 7-kor fürdés, majd szopizik, 7-kor alszik. Reggel 5-6-ig meg se nyikkan, akkor peluscsere, evés, majd visszafekszik mellettem még olyan 8-fél 9-ig.

2015. okt. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen, én is valami ilyesmit gondoltam, de aztán ezt is elvetettem, merthogy nehogymár "este" 4-kor vacsorázzon és aztán lefeküdjön éjszakára.

Meg nem tudom, mert igazából nem kel fel hajnalban sem, csak fel-felsirdogál. Vagy szerinted ez is passzol attólmég?

Megpróbálom majd akkor átcsúsztatni valahogy a dolgokat.

Köszi

2015. okt. 10. 19:47
 7/16 anonim ***** válasza:
Hát pedig szerintem lehet. Írod, hogy nehogymár 4-kor vacsorázzon, de ezt csak te tudod, hogy a 4 óra még nem vacsiidő, ő nem ismeri az órát :) Szerintem passzol így is, azért nem alszik mélyen, mert már ki van pihenve, és felriad.
2015. okt. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

bár nagyon rég volt, de enyém 3 hónaposan 5-6 között ébredt. evett, játszottunk, 8kor fürdettem, még egy kis nézelődés, pucérkodás, masszázs és 9-f10körül evett (ilyenkor 1 órán keresztül szopizott, jól felkészült az éjszakára), reggel kelt, evett is egy nagyot és visszaaludt, 10kor ébredt :) jajj erre a 10 órai ébredésre nagyon emlékszem, ez addig ment míg át nem ált az 1 alvásra, majd 1 éves koráig mindig visszaaludt reggel :)

szóval igen, én is azt mondom, hogy a tiednek 5kor kezdődik az éjszaka.

azért az nem semmi, hogy 10valahány órát aludjon naná, hogy éberen alszik/pihen hajnalban :)


ezt a vacsi dolgot meg nem értem, 3 hónapos, vagy tápszer vagy anyatejet kap, nem kell nevesíteni az étkezéseket, hisz ugyanazt eszik mindig.


szerintem próbáld ki azt, hogy 5kor, mikor menne aludni, akkor elviszed fürödni! így később kerülne picit ágyba, nem kéne számára "éjszaka közepén" pancsolnia, kitolódna kicsit. és te is korábban tudsz lefeküdni, így kipihennéd magad, hisz ha a 8 órás etetés után te is lefekszel, akkor kipihened magad hajnalra :)

2015. okt. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Én is igy gondoltam, mint ahogy ti, de lebeszéltek. Meg azt is gondoltuk, hogy ha igy is van, egy idő után átáll, meg leesik neki a fürdetés miatt. De úgy látszikne enged:)

Na mindegy, megpróbálok eltolni egy etetést, hátha úgy kijön valami.

Sajnos ébrentartani ilyen hosszan őt még nem lehet mint amiket ti irtok (2-3óra). Hamar nagyon elfárad még:

Köszi

2015. okt. 11. 07:30
 10/16 A kérdező kommentje:
Najo, nem tudom.. szerintetek hogy kéne csinálnom?
2015. okt. 11. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!