Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beverte a fiam a fejét, mit...

Beverte a fiam a fejét, mit kell figyeljek?

Figyelt kérdés

Az apja a földön ült, ő meg felmászott rá, fel is állt életében először, viszont eldőlt, a férjem meg nem tudta elkapni. Hátul beverte a fejét, rögtön sírt. Csak most már altatás volt, és félek nem veszem észre ha valami baja van. Evett utána, meg abbahagyta a sírást, egy picit piros a tarkója, de az mindig olyan, mivel ha a hátán játszik, a szőnyeg kidörzsöli kicsit. Púpot nem éreztem.

Kicsit nyűgösebb volt utána, de az lehetett azért is mert jött az esti alvás. Fürdés közben pancsolt.


Mindeközben én az anyák legrosszabbja próbaltam lefotózni azt hogy felállt a nagyszülőknek. Helyette azt fotóztam le ahogy elzúg.


2020. dec. 22. 20:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%
Ha valami változást érzékelsz az állapotában hívd fel a háziorvost
2020. dec. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Semmi baja nem lesz, kicsi a magassága, nem tud nagyot esni, viszont mostantól kezdve kb. ezerszer el fog esni.
2020. dec. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
9%
Te azt fotózod, ahogy feláll a nagyszülőknek? Fúj!
2020. dec. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem esett olyan nagyot, meg a férjem szerint inkabb csak megijedt. Csak koppant. Még jó hogy padlószőnyeg van, meg szerintem súrolta a puha kanapét a feje, es az lassított, tompított rajta.

2020. dec. 22. 20:25
 5/17 A kérdező kommentje:
Ne pontozzátok le a 3-ast szerintem irónia 🙂
2020. dec. 22. 20:26
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
Ne aggódj, meg kell tanulnia esni. Ha mindig elkapod, nem fogja megtanulni. Minden baba ilyen 🙂
2020. dec. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Otthoni, kisebb fejsérülést követően (elesett, nekiment valaminek, összefejelt a tesóval stb.) ezekre figyelj:

közvetlenül utána:

szédeleg? pár pillanatra elájul? elernyed? pár másodperc is eltelik, mielőtt felsír?

ha ezek egyikére is igen a válasz, irány az orvosi vizsgálat.

Ha nem volt semmi, azért 2 napig figyelj még a következő tünetekre: hány? elájul? aluszékony, nehezen ébreszthető? vagy csak sír és nem akar aludni? zavarja a fény? étvágytalan? fáj a feje? kedvenc játéka nem érdekli?

ezek közül bármelyik, akár csak az egyik is (főleg a hányás, az alvászavar és az étvágytalanság és a fényérzékenység) agyrázkódásra utalhatnak, mely esetben irány az orvos.

Fejsérülést követően 1-2 napig viszonylag kímélő életmód javasolt (tehát ne akkor menjünk játszóházba, ne trambulinozzunk stb.)

Egyúttal szólok, hogy még nagyon sok ilyen sérülése lesz:)

elnagyolt ugyan, de kb. követhető alapszabály, hogy a saját magasságukból történő egyszerű elesés még nem okoz gondot, elég jól össze vagyunk rakva. De már ha mondjuk az egy méter magas etetőszékből leesik a konyhakőre és odakoppan a feje, vagy ha az 5 évvel idősebb tesó véletlen izomból fejberúgja a focilabdával, az nyilván más kategória, olyankor én simán bevittem ügyeletre- es soha nem nevettek ki érte.

Jobb félni, mint megijedni...

2020. dec. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szinte biztos, hogy nem történt baja.


Annyit tudj, hogy az agyrázkódás tünete a szédülés, fejfájás, hányás. Babánál persze ebből leginkább csak a hányást lehet észrevenni. :D

Szóval, ha ilyen tünetet észlelsz az elkövetkező 1-2 napban, akkor vidd orvoshoz (persze remek tanács, pont addigra jönnek az ünnepek).

De látatlanba mondom, 99,9% hogy nem lett agyrázkódása!

2020. dec. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Na, 7-es sokkal jobban leírta, mint én, azt tartsd szem előtt! :-)
2020. dec. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Szerintem 1 mp telt el az esés és a sírás között mert megijedt, és akkor fogta fel.

Na meg felhörrentem, és odavágtattam az is megijeszthette, de nem tudtam kontrollálni magam.


Az a baj, hogy pont fürdés és lefekvés előtt történt, így nehéz megfigyelni pl bágyadt-e. Nyűgös volt utána. De álmos is. Átjárok a babaszobába folyamatosan hogy megnézzem minden rendben van-e.

Meg ébresszem fel később? Csak mert mostanság hol felkel éjjel enni, hol nem.

Lehet alszok mellette a földön.

2020. dec. 22. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!