Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakelengyére mennyit reális...

Babakelengyére mennyit reális költeni?

Figyelt kérdés
2020. dec. 28. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Az a szó hogy reális nem árulja el mire vagy kíváncsi. Nyilván ez függ attól, hogy mennyit tudsz vagy akarsz költeni, illetve kapsz e másoktól ajándékba dolgokat.

Mi átlagos jövedelemből élünk, én feleslegesnek tartottam kiköltekezni egy bebire, aki semmit se fog fel úgyse belőle,így az első gyereknél összesen kb 100ezret költöttünk. (Mi egy-ket bodyn kívül semmit sem kaptunk)

Ebben kb minden használt volt - gyerekülés, csatos hordozó, ruhacskak. Újonnan csak racsosagyat vettünk meg matracot, meg cumi/cumisüveg/takaró, egy két csorgo. Babakocsit később vettünk használtan 15 ezerért.

Én jó döntésnek tartom utólag is, mert később ha nagyobb a gyerek aztán bőven lehet költeni.

Másnak biztos túl minimalista ez.

2020. dec. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Engem az érdekelne még, hogy aki nem kapott rengeteg babaruhát ajándékba, hanem saját maga szerezte be: kb mikor vette meg a ruhákat? Miből mennyit? Esetleg újszülött használt babaruha csomagot vett-e valaki?
2020. dec. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Ez attól is függ, mit kell vagy szeretnél beszerezni, szerintem nem kell átmenni sem túl minimalistába, sem túl feleslegesen agyonköltekezőbe.


Mi a cuccok 80%-át, tehát a bútorokat, ruhákat, kiegészítőket használtan vettük, de pl. babakocsit újonnan, mert minimum kettő gyerekre tervezték, nem hiszek az ilyen 20 ezer forintos használt babakocsikban - de más igen, más meg babakocsit vesz használtan és a kiságyra mondja, hogy abból csakis újat.


A lényeg, hogy szerintem felesleges mindent újonnan beszerezni, mert a babát baromira nem érdekli, mi honnan van, ez csak a szülőknek nem mindegy. Ahogy az első írta, lehet majd később bőven költeni, lesz hova rakni a pénzt.


Én azt mondom, ha mindent beleszámolsz, szó szerint mindent az utolsó cumiig és használtan is vásárolsz, olyan 250-300 ezera reális. Nyilván használt és használt cucc között is van ár különbség, sima fenyőágyat már tízezerért kaptam volna, de ragaszkodtam a jó állapotú fehérhez, az használtan is kétszerannyi volt.


Cumit, ilyesmit nyilván újonnan vettünk, de ez nem nagy költség. Ruhákat csakis használtan, arra viszont tényleg felesleges darabonként 700-800-1500 forintot elkölteni azért, hogy párszor rá tudd adni.

2020. dec. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Kedves 2-es, én a gyerek születése előtti két hónapban szereztem be a ruhacskait, használtan vettem ruhacsomagot.

Kb 8 bodyt, 4-5 nadragocskat, 4-5 rugdalozot. Volt 2 kis kardigánja de az annyira nem volt nekunk praktikus (felcsuszott). Az első gyerekem nyári volt, így más nem kellett elsőre. Szepeket is lehet találni az nyilván kicsit drágább.

2020. dec. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%

Anyagi helyzettől függ.

A lehetőségek tárháza végtelen, ahogy a legtöbb termék ára is óriási skálán mozog.


Mi jól álltunk anyagilag, minden újonnan vettem. Nagy hiba volt. Felét eladtam később féláron...


Igy én azt javaslom, hogy ruhában érdemes 2 óriási csomagot venni pl marketplacen (kB 5-10 ezer/csomag). Érdemes megnézni az eladót, helytelenül iróktól (bádi csomag... :D) én pl sosem veszek.


Kiságy, bútor, mérleg, babakocsi - használtan


Újonnan: cumi, mellszivó, cumisüveg

2020. dec. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%

Utolsó vagyok


És hogy válaszoljak


Mi olyan 500 ezret költöttünk el, ebből a babakocsi volt 170, bútor/baba szoba 180 ezer , mellszivó 40 ezer, többi apróság.

Ha azt nézem, hogy simán meg lehetett volna venni használtan féláron, akkor kB 250 ezer a reális.

2020. dec. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%
Igènyektől ès anaygi helyzettől függően 10000 ès több milliò forint közt. Függ attòl, hogy mennyi lomot vesz valaki, mennyi mindent kap hasznàltan.
2020. dec. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!