Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Reális kérés, hogy hónapokig...

Reális kérés, hogy hónapokig ne menjünk levegőre a babával?

Figyelt kérdés

Panelben lakunk és erkélyünk sincs. Ezért mi még kijárunk az 1 éves kisfiunkkal naponta sétálni, amíg nincs tilalom. De tudom hogy ezt sokan elítélik. Kisváros szélén lévő lakótelepen lakunk amúgy, egyáltalán nem forgalmas környék, és ebédidőben megyünk mert tapasztalataim szerint akkor vannak kint a legkevesebben. Simán meg tudjuk oldani hogy ne kerüljünk 2 méteren belülre senkivel. Első emeleti lakás, liftet nem használunk, a bejárati ajtót eldobható gumikesztyűvel nyitom ki, egyből megy a kukába, mindig van nálam kézfertőtlenítő is. Kisfiam nem száll ki a kocsiból, nem fog meg semmit. Hazaérve átöltözünk. Egyszerre csak egyikünk megy le vele, vagy én vagy a férjem. Természetesen zárt helyre nem visszük és nem is beszélgetünk senkivel.

És mégis lelkiismeretfurdalásom van, mert amúgy abszolút támogatom a "maradj otthon" mozgalmat, látom mi történik Olaszországban és Spanyolországban, és ha nem lenne a kisfiam, biztosan bezárkóznánk mi is.

Viszont vallom, hogy a gyereknek kell a friss levegő, és mivel még csak az elején járunk a magyar járványnak, ez valószínűleg még hetekig-hónapokig egyre rosszabb lesz, akkor hónapokig ne lépjünk ki a lakásból? Ne levegőzzön a kisfiam? Persze ablakot tudunk nyitni, de az azért nem ér annyit, mint amikor kint sétálunk a mezőn vagy az erdőben. A levegőzés köztudottan erősíti az immunrendszert, egyszerűen szükségük van erre a babáknak. Ha nem lenne vírus és én ide leírnám, hogy hónapokig nem lépünk ki a lakásból, mindenki lehülyézne és azt írná, megbetegítem a gyereket. Igen, most vírus van és ez más helyzet, de friss levegő nélkül pontosan ugyanolyan rossz most is a gyereknek, mintha nem lenne vírus, nem akarom hogy emiatt legyen gyengébb az immunrendszere.

És mondom, ez még sokáig elhúzódik és egyre súlyosabb lesz, akkor addig ne járjunk egyáltalán sétálni? Szerintem ez nonszensz.


Paneles szülők babával, kisgyerekkel, ti hogy csináljátok?


2020. márc. 22. 21:47
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%

Mi kertes házban lakunk,értelemszerűen oda megyünk csak ki,de megértem a panelben lakókat,egyszerűen lehetetlen nem levegőre menni. Azt gondolom értelmes,felnőtt ember ha kimegy,úgy megy ki,hogy senkivel ne érintkeznek. Amúgy sokan mennek erdőkbe,kihalt területekre sétálni.

Szóval azt gondolom nem reális kérés,és óvatosan ,szabályokat betartva ki lehet menni.

2020. márc. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Ypszilon1980 ***** válasza:
21%
Nincs megtiltva, hogy akárki kimenjen, nálunk is a ház előtti játszótéren mászkálnak gyerekekkel, sőt még nagymama is. Nincs ezzel gond, nem értem ezt miért érzed problémának.
2020. márc. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Igen, ha kertes házunk lenne, mi is csak az udvarra mennénk, sose vágytam ennyire egy udvarra... :) De ha már egy erkély lenne, az is sokat segítene, ott tudna kint játszani, de a nyitott ablak elé nem tudom odaültetni, hogy kisfiam most fél óráig itt játszol (meg eleve jóval a feje fölött kezdődik az ablak, szóval sokkal kevesebb levegő megy rá, mintha kimennénk).


Azért érzem rosszul magam, mert most a csapból is ez folyik, hogy egyáltalán ne menjünk ki, aki kimegy az terjeszti a vírust, miattuk halnak meg emberek, nem igaz hogy nem bírjuk ki bent, konkrétan ilyenekkel van tele a net, hogy "még babakocsis anyukák is mászkálnak!!", és hát igen, mi is "mászkálunk". És tudom, hogy hatékonyabb lenne a vírus elleni harc, ha tényleg szó szerint mindenki otthon maradna (aki nem dolgozik), de az is marha egészségtelen, ha hosszú heteken át egyáltalán nem mozdulunk ki .És inkább még most, amíg kevesebb a fertőzött, és amíg nincs tilalom, úgyis lesz majd olyan, amíg mi sem megyünk ki.

De most kimegyünk, tényleg kerülve az embereket, a házunktól 3 percre van egy füves-gazos mező, amin senki se jár, oda szoktuk kitolni a babakocsit, 10 percre meg egy erdő.

2020. márc. 22. 22:05
 4/29 anonim ***** válasza:
57%

Megértelek, kérdező.

Egyelőre nincs kijárási tilalom, használd ki, amíg kiviheted.

Egyébként (ha jól olvastam) Olaszországban kutyasétáltalás céljából napi 5-10 percre le lehet menni. Ha nálunk is így lesz, remélem, egy kisbaba szempontjai lesznek annyira fontosak, mint egy kutyáé. ;-)

2020. márc. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
59%
Mi is hasonló helyzetben vagyunk, és mi is kénytelenek vagyunk kimenni sétálni, pláne hogy nagy kirándulásokhoz, túrákhoz vagyunk szokva. De ezekről egyelőre lemondtunk, de a napi sétákatról semmiképpen nem szeretnénk. Mi is a közeli parkba megyünk, és kerüljük az embereket. A lakótelepen vannak ugyancsak kisgyerekes barátaink, akikkel együtt szoktuk sétálni, de most sajnos ez sem lehetséges. Néha nekem is bűntudatom van, mert a csapból is az folyik, hogy ne menjünk ki, dehát az sem normális, hogy bent kuksolunk. Ilyenkor mindig elgondolkodom, de jó azoknak, akik kertes házban laknak. Szóval amíg nem lesz kijárási tilalom, addig én nem látom akadályát.
2020. márc. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
38%

4, naiv gondolat.

Már tele az internet azzal, hogy a kisgyerekeket a kutyák mögé sorolja a társadalom. Milliószor jött már szembe velem az a mém, ami azt hirdeti: "panelkutya karantén idején is kimehet majd, mert kisgyerekekkel ellentétben nem tud otthon wc-re menni (pedig dehogynem, technikailag megoldható)" - és megy a helyeslés

2020. márc. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
90%
Én is megértelek. De a gyereknek baja nem lesz. Én olyan országban élek, ahol télen hónapokig nagyon hideg van, sokszor heteken át -25, -30 fok, ilyenkor a kicsiket nem viszik ki. Tehát kibírható, csak kellemetlen. Egyébként menjetek egy közeli erdőbe, én is azt csinálom. Tegnap egyetlen emberrel találkoztam, vele is messziről elkerültük egymást.
2020. márc. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
38%

Kertes házban lakunk, csak néha megyünk ki a gyerekekkel. A nagyobb gyerekem nem megy ki szájmaszk nélkül és ha megyek boltba heti 1-2 alkalommal rámszólnak hogy gumikesztyű+szájmaszk.


Mindannyian potenciális vírushordozók vagyunk, ez nem játék. Nem véletlenül van lelkiismeret furdalásod, tudod mit kellene tenned. Maradj otthon. Az egyéves gyerek séta igénye várhat. És minden ami nélkül lehet élni pár hónapot.

2020. márc. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
73%
Szia!Én is ezen gondolkodok,melyik a helyes jobb a kisfiamnak.Ő 10hónapos és mi is panelba lakunk,ez az 1.hónapunk itt előtte kertes cssládi ház,nos így megkell szoknunk,hogy nincs udvar.Nekünk is szükségünk van a levegőre.Nem is vittem ki a múlt hétvégén a kisfiam levegőzni,de ez se egészséges.Látom az ablakból más anyuka is levegőzteti a gyerekét.Próbálok nem közel menni másokhoz.Most a héten délbe voltunk kint kb.20percet,és később fél4fele még újra 20perc.A panel előtt sétálgatunk nem megyek vele messze.Bízom benne minnél hamarabb vége lesz...és nem kell ilyenen gondolkodnunk,hogy a gyerekünk szükségletét hogy tudjuk megoldani,pl.a friss levegőre kimerjük e vinni!😔
2020. márc. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
42%

Ez az egyik ilyen:

[link]

És alatta savazzák a kisgyerekeseket kommentben, hogy húzzanak haza, hogy képzelik, hogy bicikliznek, sétálnak picit (természetesen nem vegyülve, csak családilag)

2020. márc. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!