Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Műköröm- mellett kisbaba?

Műköröm- mellett kisbaba?

Figyelt kérdés

Mennyire fér össze?

Világéletemben volt/van is. De ugye nem kell megválnom tőlük ha már a baba is meg lesz?


2010. aug. 13. 13:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
MIért ne ? nekem is nagyon régóta van. Szüléskor annyi volt a kérés, hogy legyen színtelen, mivel a köröm színe játszik az orvosi beavatkozásoknál. Azóta is van, kocka, még soha nem fordult elő hogy megsértettem volna a babát. Semmi problémát nem okoz. Nyugodtan tartsd meg .
2010. aug. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt és imádtam. De terhesség alatt leszedettem, hogy még legyen időm megszokni azt, hogy nincs. Szerintem az sem lett volna baj, ha marad, de én féltem, hogy összekarolom a kicsit, vagy baktériumok tanyáznak alatta. Most meg már megszoktam nélküle, de úgy gondolom, semmi gond nem lett volna, ha marad. Sok anyukán látom. Lekerekítve, rövidre csiszolva nyugodtan mehet.
2010. aug. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ha mindig is volt akkor már tudod úgy használni,h ne sértsd meg vele babádat!Ha meg mégis akkor leszedeted.
2010. aug. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Magával a körömmel nincs gond, nyugodtan lehet főleg ha már régóta van hiszem már megszoktad vele a "mozgást" és nem sérted meg a babát. Viszont arra figyelni kell, hogy mivel és hogyan díszítik. A mostanában nagyon divatos tollak veszélyesek lehetnek a babára mert a gyengébb minőségűek hullanak és ha pont a baba szájába kerül belőle fulladást okozhat. A kövek is veszélyesek lehetnek ha csak a köröm felületén vannak és nincsenek beépítve. Ha rá van húzva a zselé akkor nem tud kijönni, szóval így lehet. A csillámmal és a hologramokkal ugyan ez a helyzet. Ha körmöshöz mész mindenképpen szólj, hogy babád van és akkor úgy fogja csinálni. Nekem is vannak kismama vendégeim és eddig nem okozott gondot senkinek a műkörme.

Egy műkörmös

2010. aug. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Szerintem nem kell megválnod tőle a baba miatt, hiszen megszoktad már. Egyébként nekem a saját körmeim is nagyon hosszúak, a kórházban kérdeztem is a nővért, hogy levágjam-e őket, nehogy megsértsem a babát. Most is hosszúak, annyi a hátránya a hosszú körömnek, hogy nekem mindig alá megy a krém, győzőm pucolni alóla.
2010. aug. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Szerintem is simán összefér a kettő. A csecsemőosztályon nálunk az egyik nővérnek is volt, pedig naponta 15-20 babát ápolt. Szépen bánt velük, hozzászokott műkörömmel is biztosan.

2010. aug. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2010. aug. 13. 14:32
 8/12 anonim válasza:
29%
Szerintem nem fér össze a kettő,mert akaratlanul is megsértheted a csecsemőt!És amint azt a műkörmös szakember megmondta,fulladás veszélyes!
2010. aug. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
Hát nem tudom, gondolj bele, hogy naponta sokszor lecseréled a kakis pelusát, és abba akaratlanul is belenyúlsz, szerintem nem tudod annyira tisztán tartani, ha nagy a körmöd, nomeg tényleg előfordulhat, hogy megsérted vele az elején, hiszen akkor még szinte alig tudja az ember megfogni. Ott a kis köldöke is azt is ápolni.. De úgyis meglátod, hogy neked megy-e körömmel, vagy csak anélkül. Nekem most hogy már lassan 2 éves a kisebb most növesztem, de csak éppen hogy legyen, de így is néha egy jól sikerült kakitörlés után darabolom őket le, hogy ne érezzem a kezemen..
2010. aug. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még mindig jobb, mint a körömrágás. Ezt csak azért írom, mert nekem is volt 1-2-szer, mert rágom a körmöm. Szülés előtt lenőtt (csak zselé volt, amit utánreszeltem és lakkoztam) és szép körmeim voltak. Nem hosszú, épp jó. Szülés után meg olyan szintem elkezdtem rágni, főleg a szopik közben, hogy még most is szörnyen néznek ki... na ezzel meg lehet karcolna egy babát, a műkörömmel nem hiszem. Legalábbis ami nekem volt, szolid, azzal nem. Szerttem volna már régóta, meg szeretnék is, csak engem nagyon idegesír, mikor 1 hét után már nő, és látszik a tövén. Arra meg időm sincs és pénzem se, hogy kéthetente járjak körmöshöz.

Anyának van, és a fiam nagyon szereti babrálni, pedig neki is csak pici van...

Szóval szerintem miért ne férne össze, tudod hordani, hiszen már régóta van neked.

2010. aug. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!