Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a jobb megoldás cumi, vagy...

Mi a jobb megoldás cumi, vagy ha az ujját szopizza a baba?

Figyelt kérdés
2010. aug. 13. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Cumi.
2010. aug. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak nem kellett a cumi és egyenlőre az ujja sem.

19 hónapos.

2010. aug. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Semmi cumi. Inkább rágóka már akkor.


Ez örök vita egyébként.

2010. aug. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem adtam cumit az enyémeknek,ők az ujjukat szopták. Éjjel nem kellett cumit keresgetnem,ha felébredte. 2 éves kor után mindhárom gyorsan leszokott róla.

De ezt mindenki maga döntse el.

2010. aug. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez az a tipikus kérdés, amire mindenki mást mondd. Mert mindkettő mellett vannak érvek és ellenérvek. Pl. a cumit könnyebb tisztán tartani, könnyebb róla leszoktatni stb. Az ujjszopástól a fogak rosszul nőhetnek, nem lehet tőle elvenni, így nehezebb a leszoktatás, de ugyanakkor mindig kéznél van, nem kell a szájába adni stb. Én nem csináltam lelkiismereti kérdést ebből, cumit adtam neki. Megnyugtatta. Én 15 éves koromig szoptam az ujjam, szóval azt rosszabbnak ítéltem.
2010. aug. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha a kisfiam nem cumizik és nem szopma az ujját, az jelent valami rosszat?

Mert ahogy látom vagy ez vagy az van, nálunk meg egyikse.

Én vagyok a 19 hónapos kisfiú anyukája

2010. aug. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
szerintem az a legjobb ha egyiket sem szopizza,én egyik nap adtam neki cumit s folyton kiesett és felébresztette,igy nem tudott nyugodtan aludni. az ujját sem minden nap keresi, de vannak napok amikor meg nincs meg nélküle.hát majd csak kialakul valahogy,nem szeretnék cumit adni neki, 3hetesek vagyunk...
2010. aug. 13. 17:51
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak sem kellett a cumi sosem, aztán mikor mozgolódtak a kis fogai, elkezdte tömni az öklét a szájába... nem szopta az ujját, csak tömte az öklét. Kérdezte a gyerekorvos, hogy szopizza-e az ujját, mondtam, még nem. A doki annyit mondott, hogy ha elkezdené, akkor gyorsan szoktassam rá a cumira a fent leírt okok miatt. könnyebb tisztítani, könnyebben elveheted tőle, a keze mindig kéznél lesz, ha koszos akkor is bekapja, és nehezen tudod elvenni tőle. 14 hónapos a fiam, de még mindig se cumi, se ujjszopás, mikor jön a foga próbálkozik az utóbbival, de mindig igyekszem kivenni a kezét a szájából.
2010. aug. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak is talán két hétig volt cumija még pici csecsemő korában, aztán undorodva kiköpte és azóta nincs. Legalább nem kell leszoktatni róla. Mi abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy nem szopja az ujját, nem rágja az öklét, hanem a rágókákat részesíti előnyben, azokat is könnyű tisztán tartani.
2010. aug. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
cumi, az újja felázik és jó kis bőrkeményedések lesznek rajta.
2010. aug. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!