Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jajj, mit csináljak a hisztis...

Jajj, mit csináljak a hisztis fiammal?! Már veszélyes önmagára nézve is!

Figyelt kérdés

15 hónapos kisfiam mostanában rettenetesen hisztis. Amikor nem kap meg valamit vagy rászólok, rögtön hisztizni kezd, sír. Eddig tudtuk kezelni nem figyeltünk rá vagy "megbeszéltük" vele.

De mostanában ilyenkor azonnal földre veti magát, hanyatt vágja magát!!! Akárhol is van!! Így ilyenkor komolyan beüti néha a fejét a bútorokba, falakba! :) :S Nem tudom mit csináljak, nem okul belőle! Félek hogy komolyan megsérül! :(

Kérlek segítsetek!!!


2010. aug. 13. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Barátnőm a következőt teszi:

Először rászól, határozottan, mélyebb hangon, hogy hagyja abba.

Ha még mindig cirkuszol, akkor úgy csinál, mintha észre se venné a hisztit.

A gyerek hamar megunja.


26/N

2010. aug. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekünk amikor a 26 hónapos fiam földhözvágja magát és ordít, mert hisztis, akkor először rászólok, ha nem hallgat rám akkor fogom és átlépem. 1 pőerc és hallgatz, megunja....Ilyenkor feszegeti a határokat, hogy meddig mehet el.. ne engedj. hagyd ott és majd rájön, hogy nem ér vele semmit.
2010. aug. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
szólj rá hogy hagyja abba, ha nem segít vedd föl, üss rá kettőt a fenekére és mondd neki, hogy meg ne lássam többet ezt...
2010. aug. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi csajok, az a baj hogy ezekkel már próbálkoztam és aza gond, hogy mielőtt bármit tehetnék hanyatt dobja magát! Tehát ha pl. a virágföldet túrja és rászólok erélyesen, a következő pillanatban már koppan a feje!! :( Hiába próbáltam szépen, halkabban magyarázni neki, rászólni, elmondani, hogy azt miért nem szabad.... amikor eldobja magát utána persze sír mert beüti a fejét- ilyenkor ugye magyarázom szegénykémnek hogy látod milyen butus voltál, stb...de semmi :S napjában féltucatnyi alkalommal rátör ez a dili :S
2010. aug. 13. 18:23
 5/8 anonim ***** válasza:

Van járókátok?

Végülis a kiságy is jó, nem kell feltétlenül járókának lennie.

Ha dilis, megfogod, beleteszed, ott hagyod.

Pár perc múlva abbahagyja a bömbölést, csak hüppög, bemész, megkérdezed, hogy lenyugodott-e, ha folytatja, kijössz.

Ha már nem bömböl, ha megkérdezed, lenyugodott-e, akkor kiveszed, megszeretgeted, és megmondod neki, hogy ezt a viselkedést te nem tűröd.


Pár nap alatt leszokik a diliről...

Aztán pár hét múlva újra rápróbálkozik, akkor ugyanez a módszer, és újra "helyre" jön.

Nálunk csak ez vált be.

Próbáltam már magyarázni, elterelni a figyelmét, fenékre csapni, vízzel leönteni, de semmi más nem használt.

2010. aug. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az en anyukam meg anno hamar lerendezte ezt a hiszti-kerdest velunk. Amikor mar eleg nagyok voltunk ahhoz(1-2 evesek), hogy megprobalkoztunk a hisztizessel, egy pohar vizet a szemunk koze ontott...es egybol meghokkentunk ezen es abbahagytuk...legkozelebb mar csak a poharert kellett nyulnia anyunak es mar befejeztuk a hisztizest...ezutan mar csak mondta, hogy "na mindjart hozom a pohar vizet", stb....kesobb meg nem volt velunk semmi gond:-) mi sosem voltunk azok a gyerekek, akik hisztiznek a boltban, mert az anyja nem veszi meg nekik a csokit, vagy barmit...vagy azok a gyerekek akik hisztivel akarnak elerni dolgokat. Idoben kell elkapni a gyereket, mert megbolondulhatsz vele kesobb. Es ha belegondolsz ezzel nem bantalmazott minket...hisz ez csak viz...nem utott, vagy ilyenek. De hasznal, es az a baj mostanaban, hogy a szulok mar mindent megengednek a gyerekeknek, meg hangosan se mernek a gyerekhez szolni...Na de azert valahogy meg kell ertetni a gyerekkel, hogy mit lehet, mit nem. Sok szerencset!!:-)
2010. aug. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Első kommentelő vagyok.

A fenékreverést direkt nem javasoltam, mert sokak szerint nem érek el vele semmit, ha ráütök,

de ha elfogy egy anya türelme, előbb-utóbb úgyis pofánveri a gyereket..

2010. aug. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
se a verés, se a víz nem használ. csak tüneti dolog. miért? mert a ygerek nem tanulja meg kezelni az indulatát. dühös lesz, de nem fog hisztizni se mást, csak magában puffog, az meg nem túl egészséges. sztem ha csak lehet el kell terelni a figyemét, vagy valami olyan mesébe öltöztetni a dolgot, ami érdekes számára. én mindig így csinálom a kislányommal, aki 20 hónapos. nagyon kis önálló, makacs, de kevés hisztink van. mindig mindent elmondok neki, mit miért nem, miért igen, mit lejhet helyette stb. hisztinl rövidre zárom, nincs játszma, kecmec. ha nem tetszik neki, akkor így járt, de én nem hagyom soha ott, hogy sírjon, majd abbahagyja mert nagyon bele tudja magát lovallni. kicsit hagyom, 20-30 mp-t hátha meggondolja, ha nem visszamegyek hozzá, kedves halk hangon magyarázok neki, biztosítom felőle, hogy tudom, mi a baja, de akkor sem lehet, ezért meg ezért...és kínálok helyette alternatívát. vagy pl. ha nem akar öltözni, pelenkázni, akkor megmondom neki, hogy jó, nem kell, de akkor sajnos nem tudunk menni a boltba, se a játszóra. vagy ha bekakált, akkor mindig mondja ha mondom neki, ki kell cserélni, hogy nem! én meg mondom, de ki fogja csípni a feneked, és fájni fog... stb stb stb sorolhatom a végtelenségig. szóval mindent megbeszélek így vele, és az esetek nagy részében lehet rá jó szóval hatni.
2010. aug. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!