Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes a babám. Mért van az...

6 hetes a babám. Mért van az hogy valamikor 140-et eszik máskor meg csak 90-et. Meg van hogy lefejek szopi után 50-et valammikor meg csak 10-et. Nem termelődik mindíg annyi? És meddig szopnak 3 óránként a babák?

Figyelt kérdés
2010. aug. 13. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A felnőttek sem egyforma adagokat esznek mindig.. Gondolj bele, nem mindig ugyanazt a mennyiséget eszed :))


4-5 kilósan már ehet 4 óránként, ahoyg érzed, hogy mi az igénye :)

2010. aug. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Te sem eszel mindig grammra ugyanannyit, gondolom. Nem kellene minden evést méregetni, pláne nem 6 hetesen már. Ha jókedvű, nyugodt, jól alszik, feszes, fényes a bőre, van elég pisis, kakis pelus, akkor eleget evett, mindegy, hogy épp akkor hány grammot.


A legjobb tejserkentő a baba maga. Minél többet és gyakrabban szopizik, annál több tej termelődik. Mert a tej, szopizás közben termelődik (akkor éri inger a mellbimbót, ami üzenet az agynak, hogy indítsa be a tejtermelést), nem két szopi közt, mikor üresjárat van.


Az én gyerekeim sose 3 óránként szoptak, hanem amikor éhesek voltak. Volt, hogy akár másfél-két óránként.


Ha függőlegesen magad elé tartod az öledben, és a fejével elkezdi böködni a mellkasod, keresi a cicit, mert éhes. Mindegy, ez hány órával az előző szopi után van.

2010. aug. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Így nem lehet megállapítani, hogy mennyit evett (a "maradékból"), mert nem mindig ugyanannyi termelődik. Csak ha méregeted a babát, akkor tudod meg pontosan.

Nálunk volt amikor 50-et evett, volt amikor 150-et. Jelzi majd, ha még éhes.

2010. aug. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor etesd amikor kér, ne állítsd rá a 3 órára 6hetesen, mert majd úgy jársz mint én. A korházba mondták, mivel nagy a babám ritkábban etessem, 3óránként ha tudom, addig babázzak vele, Szerinted, mit lehet egy pár hetes csecsemővel babázni. Már volt, hogy vattát köptem, annyit verseltem, meg mondókáztam, énekeltem. Szépen a sok stressztől meg attól, hogy a Babám nem igény szerint szopott, el is apadt a tejem.A következőnél, tuti akkor etetem ha kér enni. Ez csak egy eset és jótanács :)
2010. aug. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!