Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon el vagyunk maradva?...

Nagyon el vagyunk maradva? Rosszul szoktattam? Étkezésről van szó.

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 és fél hós, és mostanában elkezdtem azon aggódni, hogy nem igazán eszi meg a "darabos" ételt, fuldoklik tőle, és nem fogad el semmit, ami nem bébiétel. Még csak néha-néha főztem neki, de semmi sem ízlett, még az sem, amit bébiételben megeszik, nem igazán kapott még ételt a kezébe, hogy ismerkedjen vele, ő nem szokott "kérni" abból, amit mi eszünk, szóval úgy érzem, elrontottam, és most nem tudom, mit csináljak, hogy szoktassam rá a házi kosztra??? Tanácstalan vagyok, segítsetek!
2010. aug. 13. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

az enyém 24 hónapos most. A védőnő azt mondta, hogy 5 hónapos korától adjak neki gyümölcsöt stb-t. Próbáltam, nem akarta, így 13 hónapos koráig csak anyatejete kapott, akkor kezdett enni egy kis gyümölcsöt, babapiskótát és 16 hónapos korában egyik pillanatról a másikra dobta a cicit, csak délben kellett neki alvás előtt és elkezdett bébiételt stb-t enni....

Az anyatejnél nincs jobb, ne aggódj!

2010. aug. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem vagytok elmaradva,az én fiam még 1 évesen is a bébiételt ette a darabosat utálta,amint megpróbálta lenyelni öklendezett,adj neki időt majd átszokik,nem vagytok elkésve semmivel
2010. aug. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én kb 14-15 hónapos koráig mindent turmixoltam. Utána egy darabig ette a darabos kajákat, majd elkezdtek kijönni a hátsó fogai, és most fáj az ínye, és most megint a sima kajákat szereti, pedig 20 hós.

Az én lányom is kb 11 hóig csak az üveges bébiételt ette meg, utána szerette meg a főztömet.

Nem rontottad el a babádat, ő ilyen és kész. Adj neki enni azt, amit ő szeret. Ne erőltess semmi kaját, amit nem szeret, csak néha próbáld meg, de ne akadj ki, ha nem kell neki. Türelem.

Kb 1 évesen úgyis rá fog jönni,hogy a ti kajátok finomabb, mert ízesebb fűszeresebb, mint a bébiétel. És egyre többet fog kunyizni tőletek, de most még nagyon pici.

Nyugi :)

2010. aug. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Jaj Lányok, köszönöm a bíztató szavakat, olyan sok erőt kaptam abból, amit írtatok!!

Már úgy el voltam keseredve, hogy az én kisfiam van csak ennyire lemaradva, de ezek szerint más babuci is van így az étkezéssel, és ezt mostmár nem is úgy fogom felfogni, hogy lemaradtunk bármivel is a többiektől, mert ez nem azt jelenti, hanem minden baba más, és ha majd az én Drágám is érett lesz a darabosabb kajcsikra és az én főztömre, akkor majd ő is szépen enni fog ilyeneket!!

Addig is marad a tápszer (sajnos anyatejci már nincs fél éve, ami a másik szívfájdalmam, de ez egy hosszú történet, hogy miért nincs... :((( ) és a pépesebb hamikák.

Köszönöm mégegyszer!!

2010. aug. 14. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!