Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon rossz dologra szoktatta...

Nagyon rossz dologra szoktattam a kisfiam? Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kezdem az elején. Kisfiam születése óta elég rossz alvó baba. Most 9hónapos. 8hónapos koráig minden éjszaka kelt minimum 3szor de ha jött a foga vagy épp valami mozgásfejlődés történt akkor min. 6-7szer. 7,5hónapos kora óta nemhajlandó szopizni azóta tápszert kap. Minden lehetségest megpróbáltunk hogy jobban aludjon, napi ruti, teli poci, mellém vettem stb stb de semmi hatás. Mivel már teljessen kimerületm az éjszakai ugrálástól(csak akkor aludt vissza ha kivettem és ringattam) ezért egy hónapja mikor legelősször megébredt odavettem magam mellé és kezébe adtam a teáját. (már magától tartja az üveget rég). Ivott egy kicsit és visszaaludt magától azóta ez van. Felébred oadadom neki a teát iszik amennyi kell neki és alszik is. Így meg rászoktattam az éjszakai teázásra nem? Most meg ezért fog felkenlni? Próbáltam tea helyett vizet adni de csak üvöltés lett a vége míg ,egnem kapta a teáját. Aztán próbáltam a cumit szintén az lett a vége. Van amikor képes fél liter teát is meginni. Tudom hogy hülyeséget csináltam de már teljessen kimerült voltam a folytonos keléstől így meg csak odanyújtom a teát és 1perc alszik tovább. Szerintetek is baj ez? Hogyan szoktassam le róla?
2011. júl. 30. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerintem nem gond,de lehet,hogy éhes inkább,azért iszik ennyit.tápszert nem próbáltad?az én kisfiam is evett/eszik most is néha éjjel.13 hónapos kisfiú anyukája
2011. júl. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
A rászoktatás könnyű, a legszoktatás meg nehezebb, mint, ami az éjszakai 3 kelés. Jól itasd egész nap, valószínűleg a nyári melegebb idő miatt kíván többet. Aztán, ha este felkel, akkor kezd el csökkenteni a teaadagot. Pl ha egy egész üveggel attál neki, akkor mostantól 3/4 üveg legyen, pár nap múlva csak fél, utána negyed, majd semmi. Ha ordít, akkor ordít, akkor is, ha reggelig csinálja és senki nem alszik. Meg kell tanulnia, h nincs több. Kegyetlenül hangzik, de mégsem vmi létfontosságút veszel el tőle, hanem valamit, ami csak időtöltés. Ezzel nassolásra tanítottad, amiről te is tudod, h nem jó.
2011. júl. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem baj!?Majd erről is leszokik.Kicsi még!
2011. júl. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy ez miért gond? Az én gyerekem is rengeteget iszik (igaz, ő vizet, de ha a babád teájában nem teszel cukrot, akkor tökmindegy, hogy víz, vagy tea). Minden éjjel megiszik két cumisüveg teát, amit este odakészítek neki az ágyába. Hamar megszokta, hogy ott van, most már fel sem ébred, úgy iszik. Próbáld meg Te is ezt, én egyszer sem kelek fel éjjel (vagyis a babám egyszer sem ébreszt, kivéve ha mondjuk jön a foga, vagy valami "extra" happening van).

Szerintem inkább örülnöd kéne ennek, úgysem fog egész életáben teát inni, kicsit nagyobb lesz, majd leszokik róla. Ne tegyél bele cukrot (ezt tartom a teáztatás egyetlen negatívumának), és napközben adj neki vizet, próbáld ki pohárból, mert azt nem köti a tea ízéhez, és ezért lehet, hogy elfogaja). Az én babám 14 hónapos.

Boldog babázást :)

2011. júl. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Kobuta válasza:

Szia Kimerült Társ!

Megértem, mert az első fiam szintén nagyon rossz alvó volt sokáig, és igazat megvallva semmi más nem segített, csak a testközelségünk. Tehát ugráltunk felváltva. Érdekes a többiek (3) ezt már nem csinálták. Igaz, ők meg mással szórakoztattak minket. Ki tudja miért?

Lehet, hogy tényleg meleg van, és nagyobb a folyadékigénye. Ha iszik és utána alszik, akkor szüksége volt rá. Ha ki akarod próbálni, hogy tényleg csak szomjas-e, vagy a cumi nyugtatására is szüksége van, javaslom, hogy a teát váltsd fel fokozatosan vízzel. Nem tudom mivel ízesíted a teát (jó lenne, ha nem cukorral, mert így rontja a fogait is), de fokozatosan átváltanám kevésbé ízesre és lassan vízre. Ha ez is kell, szomjas, és mindannyian alusztok békében tovább. Kitartás!

2011. júl. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor nem dragédia amit csináltam :) Bebivita erdei gyümis teát iszik. Nem teszek bele neki semmit. Nappal is megiszik fél litert ha meleg van akkor többet is. Valamikor egy húzásra benyom egy üveggel de van hogy csak pár kortyot iszik aztán eldobja álmában.
2011. júl. 30. 16:55
 7/11 anonim ***** válasza:

Én mindkét gyerekemmel így jártam,és maguktól leszoktak, kinőtték ezt a dolgot:)

Szóval én már nem parázok azon hogy jaj hogy szoktatnám le, mert fontos volt az éjszakai nyugalmunk, az hogy ne zombiként rohangáljak éveken át (mivel kis korkülönbségesek).

Mi 1 éves kor táján szoktunk rá az éjjeli itatózásra mert akkortájt szoktak le a szopiról. (először cumisüveg de nem nagyon akarták elfogadni így maradt a csőrös itató).

Eleinte 120-100 milit ittak aztán csökkentettem.

Kb. 50 ml teát tettem bele, legtöbbször csak egyszer keltek, volt hogy 2 szer.

Hát nem hiszem hogy 2x50 ml teától BÁRMIFÉLE bajuk lenne:)) (lett volna).

Reggel este fogat mostam nekik, így a fogaikkal se történt semmi.

Ezt most csak azért írom le, hogy ha mindenképp leszoktatod róla, akkor nagyon jók az előttem leírt trükkök-tippek, de akkor sincs katasztrófa ha így marad nálatok még 2 évig akár....

2011. júl. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, na közben le is írtad:)) nem csináltál semmi tragikusat:))
2011. júl. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mintha ezt a kérdést én tettem volna fel! :-) Nekem 11 hónapos a babám és pont ezen gondolkodtam múltkor. Mi is teázunk éjszaka, de akkor nem parázok ezen tovább én sem, majd csak leszoknak erről is, mint sok másról. Aztán majd jön a következő hepp! :-)
2011. júl. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk ugyanez volt a helyzet. Most 10 hós és kb. 1 hónapja átalussza az éjszakát (kivéve fogzás), nem kér teát.
2011. júl. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!