Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen kovetkezmenyei lehetnek...

Milyen kovetkezmenyei lehetnek a baba eroltetett jaratasanak?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, mikor a gyerek meg nem all ra keszen, leptetik, es meg a kuszast sem tudja igy gyakorolni, mert amikor kuszna, felallitjak, es a hanaalatt fogva leptetik.
2021. jan. 7. 10:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudsz velük mit tenni.. Van egy ismerősöm, aki ugyan ezt csinálta. Koraszülőtt a gyereke, a korautógondozó doktornő is rengetegszer elmondta nekik, hogy nem szabad. Ő konkrétan ezt mondta: “tudom, hogy nem szabad, de annyi mindenre rámondják már, hogy nem érdekel”.

Próbáltam hátulról hatni rá, megosztottam ezzel kapcsolatos cikket, belikeolta és mindent csinált tovább.

2021. jan. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Fú rengeteg minden következménye lehet. Sajnos azonban aki hülye annak hiába mondasz bármit is☹️
2021. jan. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Gerincssérüléssel kezdve bármi.

Nem szabad!

2021. jan. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem lépked még, mert nem elég erős hozzá a vázszerkezet, nincs még olyan egyensúlyérzéke stb. Sajnos, később a gerince bánhatja. Sokszor tapasztalom ezt én is a környezetemben, illetve az erőltetett ültetést is, mikor a baba még nem is tud semennyire sem ülni.

Nem szabad, hagyni kell őket, hogy maguktól kezdjenek mindent csinálni :)

2021. jan. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem szabad. Barátnőm fia és az enyém közt 1 hét van 4 hónaposak. Az övé "ül" már, kitámasztja a gyereket. Hát az enyém még nem. Nem is érdekel. Nem akarom, hogy a gerincével baj legyen utána, majd halad a saját tempójában.
2021. jan. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
5 Basszus. Barátnőd se normális. 9-10 hósan kell ülni. Ezzel is árt a kicsinek. Ráadásul így azt a lehetőséget is elveszi, hogy gyakorolja a forgást, erősítse az izmait
2021. jan. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
En ezt a jelenséget amúgy nem is ertem. A kisfiam 11 hónapos. 7 hónapos kora óta áll és lepeget bútor mellett. El nem indult még magától. De ha nem ő akar felállni és nem ő akar kapaszkodni, akkor hajlítja is be a lábat, hogy leül vagy mászik (pl ha teszem le a kezemből, olyan nincs hogy en talpra le tudnám tenni). Vannak gyerekek akiket lehet kényszeríteni arra, hogy álljanak?
2021. jan. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7, sajnos igen, nala nagyon koran kezdtek, es amint kuszott volna, allitottak is fel, igy mar kuszni sem nagyon akar, hanemsir, hogy allitsak fel.
2021. jan. 7. 12:09
 9/11 A kérdező kommentje:
Konkret pelda erdekelne, hogy valakivel hasonlot csinaltak, es lett-e, vagy sem kovetkezmenye, ha pedig igen, mi?
2021. jan. 7. 12:10
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az, az igazság, hogy ennek a következménye, inkább kB. huszonéves korban jelentkezik majd, és nem pl. 6-7 évesen.

Gerincferdülés ami persze fájdalommal jár. Csigolya elmozdulás. Van orvos a családban, ezeket ő mondta nekem. De, azt is hozzátette, hogy ilyenkor már senki sem arra gondol, hogy ez biztosan amiatt történt, de sajnos nem kizarható.

Van egy barátnőm, ő és az édesanyja is mesélte, hogy a nagyija állandóan felállította kiskorában, és nagyon görbe lett a lába, ami már kiskorában látszódott, és előtte semmi gond nem volt vele.

2021. jan. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!