Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az alvás napirendje is magától...

Az alvás napirendje is magától alakul, mint a szopizásé? Vagy hogy lehet ezt tudatosan kialakítani?

Figyelt kérdés

Kicsivel több, mint 5 hónapos lánykáról van szó. Igény szerint szoptatom, abban már kialakította magának a 2,5-3 óránkénti ritmust (többé-kevésbé), de az alvással egyszerűen nem tudok mit kezdeni.

Ha álmos, akkor nagyon könnyen és gyorsan elalszik, azzal nincsen gond. de ha nem álmos, akkor nincs az az isten, hogy én vagy bárki elaltassam. És ez még hagyján, de tök random, hogy egy alkalommal mennyi ideig fog aludni (a 15-20 perctől a 2 óráig terjedő intervallumban gyakorlatilag bármi előfordulhat, és fogalmam sincs, mitől függ), illetve az is mindig kérdéses, hogy mikor lesz álmos, bár ott azért legalább annyi van, hogy kb 2-2,5 óra után már elfárad és nyűgös lesz, amiből sejthető, hogy hamarosan alvásidő. De így nem tudok egyáltalán semmihez sem viszonyítani. Annyi szokott fix lenni, hogy az esti rutin fél7-7 körül kezdődik el, az elég jól működik, illetve reggel általában 6 és 7 között ébred valamikor (mármint végleg, éjszaka átlag kétóránként felkelünk szopizni, de azok rövid időszakok és nagyobbrészt félálomban van közben is), ami után 2-3 órára van a napközbeni első alvás. Onnantól viszont... Hatalmas kérdőjel.

Ezt az alvás dolgot eddig ugyanúgy igény szerint kezeltem, mint a szopizást, de őszintén megmondom, ez nekem kicsit nagyobb nehézség, mint az étkezése volt bármikor is eddig. Viszont ötletem sincs, hogyan tudnám kontrollálni, vagy akár csak bárhogy is befolyásolni a napközbeni alvásait (az éjszakákba már beletörődtem). Ez is kialakul magától? Vagy ti hogy alakítottatok napirendet?


Köszönöm előre is!


2021. jan. 7. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Ilyentajt allnak at nappal a 3-rol 2 alvasra. 10-11korul es delutan 3-4 korul.
2021. jan. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, eddig is voltak olyan napok, amikor 2x aludt, meg voltak olyanok is, amikor 4-5x (rövideket). Ma pl aludt 9-9:30, 12-12:40, 14:30-15:15, 16-16:20 és most az előbb is aludt egy fél órát, amíg a kérdést kiírtam kb. Tegnap nem is emlékszem, hányszor és mikor aludt, de teljesen másképp, mint ma, az előtt meg szintén. Szóval amíg nem nagyon van semmilyen rendszer, nem tudom, miről tudna átállni mire és én ebben hogyan segíthetném. Meg az meg a másik, hogy nyilván ilyen rövid alvásokkal semennyire sem piheni ki magát, azért is esetleges, hogy utána mennyi ideig marad ébren.
2021. jan. 7. 18:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Az enyém 6hónapos múlt és 4szer alszik 30perc-1-1,5 órát. 7:30körül ébred, szopizik és kb.8:30-9:00körül elalszik. Majd a köv.alvás 11:30-12:00környékén. Azután 15:00környékén és 17:30-18:00körül még egyet. 20:30körül pedig az esti szopinál alszik el reggelig. Azt olvastam és megfigyeltem, h. kb.2-2,5órát tud fent lenni napközben, utána fáradni kezd, nyűgös, ha nem aludhat.

Szerintem normális, ha több rövidet alszik ilyen korban.

2021. jan. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt te kívülről nem igazán tudod befolyásolni ebben a korban, hogy hányszor alszik, és milyen hosszan. Gondolom, a kényelmes, nyugodt alvási körülményeket biztosítod neki. Ennél többet szerintem nem tehetsz. Nekem a védőnőm mondta, hogy ha nem akar aludni a baba, úgysem tudom ráerőltetni. A lényeg, hogy ha álmosnak, fáradtnak látszik, akkor próbáljak meg segíteni neki elaludni.

Az én babám is 5 hónapos. 2 hónapja még ő is össze-vissza aludt, teljesen változó volt, hogy mennyit. De szerintem az is normális, ha ebben a korban csak 20-30 percet alszanak. Most 12.00 előtt, és valamivel utána is alszik egyet, ami 30 perctől 1,5 óráig bármennyi lehet. Aztán 4-5 körül, majd este fél 7-7 körül. Erre szüksége van, mert ha nem tud elaludni, akkor cirkuszol szegény.


Én egyébként nem tudtam napirendet "alakítani". Megismertem a baba igényeit, és aztán őhozzá idomulva alakult ki a napirend. Nem tudom, érthető-e a különbség. Kialakult, és nem kialakítottam. Rajta múlott, nem rajtam. De ehhez az kellett, hogy nagyjából stabilan létrejöjjön, reggel hánykor ébred, és körülbelül mikor alszik napközben. Ezt ő alkotta, nem én. Tudom, hogy fél 7 körül reggelizik, majd evés után még visszaalszik a kiságyban egy időre. Utána öltözés, majd játszószőnyeg. 10-10.30 körül tízórai, utána valamikor alszik egyet 12.00-ig. Aztán ismét játék, és egy alvás is valamikor 12.00 után. 14.00 körül "ebéd", majd ismét játék. Vagy, ha az idő engedi, séta kint. 4-5 körül vagy a babakocsiban alszik, vagy otthon, ha sikerül neki. Ezután 17.00-kor uzsonna, majd játék. Kb. fél 7-fél 8 közt ismét alvás. Fél 8-kor fürdés, majd vacsora, és alvás. De ez a "napirend" is változhat. Ha véletlenül délután 2 óra hosszát is alszik, akkor csúsznak az étkezések. Ha nem tud bent elaludni, akkor van, hogy le kell vinnem babakocsizni már ebéd után. Hosszú idő volt, mire ez így kialakult (és nem kialakítottam!). Amíg éjjel is evett, teljesen lutri volt, hogy épp mikor ébred éjjel, és mikorra esik a "reggeli". Egy hónapja még hajnali fél 5-kor evett először, most már az sincs.


Nem tudom, a te babád jobban alszik-e babakocsis séta közben, vagy szeret-e úgy aludni? Maximum azt próbálhatnád te alakítani, hogy akkor minden nap nagyjából ugyanakkor viszed sétálni ki.

Egyébként minden tisztelem neked, hogy így bírod az éjjeli keléseket, etetéseket. Nálunk ez 3-4 hónapos koráig volt így, de már azidő alatt kikészültem tőle.

2021. jan. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! :) Babakocsis séta közben is ugyanaz igaz, mint itthon: ha álmos, alszik, ha nem álmos, akkor csinál minden mást :D De azt észrevettem, hogy ha kicsit többet voltunk kint sétálni, akkor a nappali alvásokra ugyan nincs hatással, de este valamivel jobban alszik, szóval már csak ezért, meg az alap napirend kedvéért általában ebéd után kimegyünk egy körre. Kivéve, ha bealudt az ebédbe, mert akkor előbb megvárom, hogy felébredjen :D
2021. jan. 10. 08:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!