Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Így át fogja aludni az éjszakát?

Így át fogja aludni az éjszakát?

Figyelt kérdés

Védőnő és a gyerekorvos azt ajánlotta, hogy hagyjam abba a szoptatást.

Lányom májusban lesz 2 éves, de még egyszer sem aludta át az éjszakát, plusz még szopik is. Rendesen van tejem. Akkor jó az éjszaka, ha csak kétszer kel. Tudom, hogy lassan le kéne, de nehezen megy.


2021. jan. 12. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Nem fogja attól átaludni az éjszakát, hogy nem szoptatod. A férjem is felkel minden éjszaka inni, pisilni. Pedig már rég nem szoptatja az anyukája😂😂😂
2021. jan. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy igen, vagy nem. Sok olyat hallottam, ahol valóban ez jelentette a megoldást.
2021. jan. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
50%-50%, fiam 16 hónapos volt éjjelre nem adtam neki, azota át alussza az éjszakát.
2021. jan. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem alussza át sajnos. 2 évesen lett leszoktatva.
2021. jan. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

Nem fogja attól előbb átaludni. A felnőttek sem alusszák át. Csak a felnőttek már megtanulták hogyan kell egyedül visszaaludni. Születésétől kezdve azt látja hogy ott vagy hogy visszaaltasd...így neki természetes hogy hív ha felébre. Ha megtanítod hogy elaludni egyedül kell, akkor viszont nem fog hívnu ha megébred (max akkor ha valamije fáj vagy pl rosszat álmodik).


Nekem elválasztották magukat a gyerekeim 1 évesen, cumival szépen vissza tudtak aludni. Erre tanítva lettek tehát nem mentem be ha felsírtak, csak éppen annyira hogy megsimogassam őket, esetleg megöleljem, de mindig ott hagytam őket még éber állapotban, csak percekre mentem be. Kb 2-3 éjszaka alatt megtanulták hogy "ok nélkül" nem megyek be. 1 évesek voltak kb akkor. Most 6 éves a nagy, nincs gond az alvással, 3 évesen volt egy rosszabb időszak mikor többször felsírt éjjel hogy rosszat álmodik, akkor bent is aludtam párszor nála de elhagyta, gondolom valami átmeneti feldolgozatlan dologtol volt.

A kisebbik gyerek 4 éves ő néha átjön egy puszira, visszaküldöm kedvesen az ágyába és visszamegy - mert megtanulta hogy az elalvás/visszaalvás önálló dolog, dolgozom, pihenni kell éjjel, nem tudok ott ülni. Tudom hogy két évesnek ezt nem lehet elmagyarázni így csak a következetesség marad.

Ne altasd cicin, ne add oda altatáshoz, nem arra való.

2021. jan. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Majdnem 3 eves volt, mire leszoktattam 6-8x kelt. Mar 2 evesen le akartam, es folyamatosan probalkoztam is, de egyszeruen minden mas alternativatol zombi voltam, mert az en gyerekem utana is ebredt, es szoptatva legalabb tudtam fekudni kozben. Vegul a leszoktatas mellett dontottem, ferjem aludt onnantol vele, ot “szorakoztatta”, meg 3,5-4 eves kora kozott is sokszor 3x is ebredt. 4,5 eves kora ota legalabb mar meg lehetett neki tanitani, hogy minket ne ebresszen fel, nalunk ez jelentette a megoldast. A kicsi most 1 eves, 3-4x ebred, en emiatt nem fogom meg leszoktatni egy darabig, a who amugyis 2 legalabb 2 eves korig ajaja a szoptatast, most a covid miatt meg vegkepp, de leginkabb az van bennem, hogy mi van, ha o is fog kelni ugyanugy azutan is, akkor raerek meg ezzel...
2021. jan. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Már nem szoptatom

Mégis kel


Azt hittem nálunk is az lesz a megoldás.

/ nem emiatt szoktattam le, hanem mert 11 hónap tandem eleg volt/

2021. jan. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!