Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A céklát hogy adjátok a...

A céklát hogy adjátok a babátoknak? Keveritek valamivel?

Figyelt kérdés
Az enyém 6 hós és most kezdtük a hozzátáplálást. Eddig evett almát, répát, krumplit, édeskrumplit és őszibarackot. Az almát nem annyira szereti, egy-két kanállal megeszik belőle. Ha esetleg keverném a céklával?
2010. aug. 15. 11:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én a céklát krumplival szoktam keverni.Kevertem már rizzsel is,de nekem nem izlett annyira,a fiamnak nem volt gond.

Hát...nekem igy elképzelve almával nem tetszik.

2010. aug. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi! A krumpli jól hangzik hozzá, lehet megpróbáljuk.

Többiek?

2010. aug. 15. 11:48
 3/11 anonim ***** válasza:
Ti honnan szedtek céklát? :) A piacon azt mondták, majd ősszel lesz... én is akarok céklát adni :)
2010. aug. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Tényleg? Egy bioboltból vettem, de ha a cékla őszi, akkor mondjuk elég furi, hogy ők honnan szerezték....

Jobban utána kéne néznem mik az idénynövények :S

Csak annyira megörültem, ahogy megláttam :)

2010. aug. 15. 12:28
 5/11 anonim ***** válasza:
a kertünkben terem most cékla, tehát idénynövény:) Nem vagyunk nagy kertészek, a cékla a semmitől nőtt, fejlődött, a legszebb ez lett a kertben
2010. aug. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én már sok helyen láttam céklát, a nagy bevásárló központokban lehet kapni. Hogy honnan van, azt nem tudom. Egyébként a céklát én mindig krumplival adom 2/3 - 1/3 arányban, nagyon szereti a kisfiam. Almával még nem próbáltam, de a cékla önmagában egy kicsit savas, és szerintem az alma is, ezért mindenképpen adnék hozzá krumpilt vagy rizst, ami ezt ellensúlyozza.
2010. aug. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is krumplival adom neki, nálunk nagy sláger :)
2010. aug. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én rendszeresen adok a lányomnak, aki most 11 hónapos.Krumplival, almával keverem.Az alma nagyon kell hozzá, különben egy kicsit kapar tőle valamiért a torka.Nem tudom miért.

Az anyósom nekünk is hozott mostanság a kertjükből céklát.

2010. aug. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Megmosom, megszurkálom, becsomagolom alufóliába, berakom a sütőbe egy órára. Így átpárolódik, az összes vitamin benne marad. Utána csak le kell húzni a héját, és almával, főtt krumplival turmixolni. Akinek megy már a husi, az rakhat bele csirke- vagy pulykamellet is, azzal is finom.

Később pedig céklalevest-főzeléket is lehet belőle csinálni (8 hónapos kortól).

A céklát leturmixolni, felönteni vízzel, pici sót, pici cukrot, és citromlevet hozzárakni, és natúr joghurtot belekeverni. (Főzeléknél natúr joghurtba egy kis lisztet kell tenni.) Isteni finom!

2010. aug. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, annyira aranyosak vagytok!

Azóta kipróbáltam krumplival és nagyon ízlett a kisfiamnak :) Azért majd az almás verziót is megpróbáljuk :)

2010. aug. 15. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!