Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól tud kötődni a baba a...

Mikortól tud kötődni a baba a szüleihez?

Figyelt kérdés

Úgy érzem a 6 hetes kislányom egyáltalán nem kötődik hozzám. Már a kórházban is első naptól kezdve csak ordított, kézben, mellen is, sehogy sem bírtam megnyugtatni. Nem is tudtam szoptatni csak 3 hétig azt is keserves küzdelemmel. Később kiderült hogy hasfájós, bántják a szelek.

Most hogy elmúlt 6 hetes, a hasfájása csökkent de továbbra sem szeret ölben lenni, fél perc után sírni kezd, kapálózik, feszíti magát. Mellkason is csak nyugtalankodik, jobbra-balra forgatja a fejét megállás nélkül. Nekem ez azért fura mert sok anyukától hallom hogy a negyedik trimeszter arról szól hogy állandóan rajtad akar lenni a baba, így semmire sincs időd kb. Na hát az én lányom egyáltalán nem akar, cserébe sokat nyűgösködik, sír viszont kézben sem nyugszik meg. Jelzi ha problémája van de olyan még sosem volt hogy csak testközelség miatt sírjon.

Ez normális? Sürgősségi császármetszéssel született, tudom ez se magyarázat, de már nem tudok mire gondolni.


2021. jan. 21. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, olyan picike még. Jelenleg máshoz nem is kötődik csak hozzád. A te hangodat ismeri, a te szívverésedet.. az a klasszikus nagy kötődés később alakul ki, de valóban van letehetetlen babák. Egyáltalán nem baj ha a tiéd jól érzi magát a kezeden kívül is.

Sőt ez a kényelmesebb verzió.


Viszont ha megállás nélkül forgatja a fejét hason akkor lehet hogy van egy kis feszessége. Persze nem biztos, de lehet érdemes lenne megnézetni.

2021. jan. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
Az én babám 4,5 hónapos, első perctől nem igényli a kézben létet. Játszószőnyegen szeret lenni, ő mondjuk egyáltalán nem nyűgös fajta, nagyon jól elfoglalja magát. Amint meglát boldog, mosolyog, magyaráz, (az apjának és a tesójának is), szóval kötődik ő, de kézben lenni nem szeret, nagyon ritkán igényli.
2021. jan. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon pici még, nyugi.

Egyik gyerekem sem volt "ölbebaba" kicsinek. Lerakva, játszószőnyegen, földön, sokkal jobban elvoltak. De ahányszor rám néztek, fülig vigyor... A lányom most 7 hónapos, és kb 1 hónapja csinálja, hogy játék közben néha odakúszik egy kis szeretgetésre, de utána kepeszt is, hogy menne vissza. Illetve most már sír, ha kimegyek a szobából és nem lát (ha kettesben vagyunk). A fiam kb ugyanilyen volt, de ettől még később nagyon is ragaszkodó és anyás lett. Még most is az, 4,5 éves.

2021. jan. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor türelmesebbnek kell lennem. Mindenkinek ment a zöld.
2021. jan. 21. 13:04
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
2. vagyok. Ugyan mit lehetett lepontozni a válaszomban?
2021. jan. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!