Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák miért a nagyobb...

Anyukák miért a nagyobb méretű pelenkát használjátok a babáitoknál?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy pl adott egy 2 hónapos 5 és fél kg-os baba, aki még bőven belefér a 2-es méretű pelusba (pl Pampers Premium Care 4-8 kg között) de az anyukája már egy mérettel nagyobbat ad rá ami igazából nem is az ő mérete.

2021. jan. 22. 12:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
5400g a lanyom, 3hos, mar 2-3hete 3as pelust adok ra, a kettest nem tudtam ugy raadni h a derekanal elol-hatul befedjen mindent ES ne vagjon be. Miert ne adhatnam ra a nagyobbat, ha az kenyelmesebb neki is es en sem kuzdok minden tisztaba telelkor?
2021. jan. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy nem is az ő mérete?

Egy pelenka nem a ráírt kilóhatártól lesz jó a gyerekre, hanem attól, hogy:

-nem esik le róla,

-nem szorítja sehol,

-elég magas az ülepe ahhoz, hogy hátul ne szökjön meg a kirobbanóan érkező cucc,

-bírjon ázás nélkül nappal 3 órát, éjjel 8-10-et.

Ha ezek közül egyet nem teljesít, akkor nem az ő mérete, hiába állítja a csomagolás.

Egyébként eleve ezért is van átfedés is a méretek között.

A te példádban az 5,5 kilóval ugyancsak közel van papíron is a 3-ashoz (6-10), nem akkora a különbség, hogy hitetlenkedj.

Egyébként a 10-eshez hasonlóan nekem is van "hihetetlen", de valós példám: első gyerekem 6-os pampers pc pants pelust hordott éjjelre, mielőtt ágytiszta lett. Ez 15 kilótól van, ő meg csak 12 volt (100 centihez). Az eggyel kisebbel minden éjjel ázott már mielőtt váltottunk. Nem poén az éjszaka felénél ágyat húzni vagy átpelenkázni az egyébként az éjszakát átalvó gyereket.

2021. jan. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Több oka lehet. A nővérem kislánya és a kisfiam ugyanakkora kilóra. A kislánynak sokkal nagyobb a feneke, mármint széles, vagy hogy mondjam. Egyszerűen az a méret, ami a kisfiamnak pont jó, abba a kislányt úgy kell belepréselni. Az egyel nagyobb meg pont kényelmesen rásimul. De egyébként éjjelre en kezdettől az egyel nagyobbat adtam a fiamra, mert nyilván nem fogom pár óránként átpelenkazni és meg azzal is jobban felébreszteni. Azert akkora méretkülönbség nincs. Talán az 5-os az első olyan méret ami relevansan nagyobbnak tűnik...
2021. jan. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm még egyszer a korrekt válaszokat. ☺️
2021. jan. 22. 14:30
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
2-es pampers ne viccelj 😃 egy éves kisfiam 8,5 kiló meg a bokáját a se menne rá 🤣🤣
2021. jan. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Szuper 15-ös, de ez most, hogy jön ide 🙂? Senki nem kérte, hogy a 8.5 kilós gyerekedre 2es pelenkát adj...de azért neked is ment a zöld kéz.
2021. jan. 22. 14:51
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
16 csak így, hogy konkrétan a pampers elég durván “túlcimkézi” a pelenkáit. Megnézném azt a 8 kilós gyereket akire jó a 2-es pelus és nem is gyalázza szét 2 óra alatt. Szóval itt meg ez is bejátszik, hogy melyik gyártó mit hazudik. Pl a Libero tök másképp számoz.
2021. jan. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
17 nyilván. A saját gyerekemnél is váltottam pelenkát, amikor már úgy éreztem és úgy láttam, hogy kicsi ami van. Pl a 2-5 kg közöttit már 4 kilós korában leváltottam nagyobbra és nem is arra gondoltam, hogy a 8 kilós gyerekre 2-es pelust kellene adni, mert a Pamperse az van írva, hanem ahogy a példában is van, hogy 5-5.5 kilós gyerekre adni olyat, ami még nagy neki. De itt sok normális, korrekt hozzászólás érkezett, hogy ki miért adott nagyobbat a gyerekre.
2021. jan. 22. 15:16
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

De 5,5 kilósra miért lenne nagy a 6 kilótól hirdetett 3-as pelenka? Szerinted fél kilón olyan sok múlik? Főleg hogy szart se ér a ráírt kilóhatár, nekünk se stimmelt sose.

Eleve a kórházban 2-es pelenkát adtak rá kezdettől, pedig bőven volt 1-es is készleten. 3300 grammal született.

Otthon megpróbáltuk elhasználni azért a megvett 1-est, de abszolút igazuk volt a csecsemősöknek, nem az volt a jó rá, hiába fért a kilóhatárba.

2021. jan. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem adtam sose nagyobbat, csak a méretét, DE 11 kilóval a 13 kilótól írt pelenka volt a mérete. Miért? Mert az eggyel kisebb kicsi volt, hiába volt jó papíron. Ez van ;)
2021. jan. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!