Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasról hátra, vagy hátról...

Hasról hátra, vagy hátról hasra "kell" elöször fordulnia a babának?

Figyelt kérdés

Annyi mindent lehet olvasni a neten, hogy ha valami kimaradt a mozgásfejlődésben vagy nem a "nagy könyv" szerint megy, az már bajra utalhat.

Elbizonytalanodtam ebben a témában egy kicsit.

Akkor most melyik a helyes ütem, ha hasról hátra, vagy a hátáról a hasára fordul elöször.


(Légyszi ne kövezzetek meg ha hülye kérdést raktam fel. Csak első babám, egy pici para mami vagyok és hamar el tud egy-egy ismerős, "ősanya" bizonytalanítani a kőbe vésett szabályaival😅)



2021. jan. 24. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy

És a kúszásnal nem feltétele, de rendszerint hamarabb forognak.


/ nekem a szabályos kúszást hagyta ki a nagyobbik, csak körbe-körbe...mindenhol azt olvastam, hogy ez nem gond

Védőnő és orvos szerint sem


Csak 2-2,5 éves korában bukott ki a hiánya../

2021. jan. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 11 hetes és hasról hátra már átfordult párszor. Hátról hasra még nem.
2021. jan. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém hasrol hatra fordult először mert gyűlölt hason lenni. Nagyobb volt a motiváció. Gondolom ez fordítva is igaz lehet. Igazából a maszas ami elvileg nagyon fontos. De! Barátnőm kislánya nem mászott és az sem tragédia csak kell vele olyanokat játszani hogy másszon. Gyakorolja a mozgást. Nem kell azért tulparazni. Ha valami nagyon nem megy, akkor azt gyógytornásznak érdemes megmutatni, de ennyi.
2021. jan. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ikreim vannak, egyik hasról hátra, másik hátról hasra fordult először. Aki hasról hátra fordult, annak nagykönyv szerinti volt a mozgásfejlődése, forgás, kúszás, mászás, ülés, állás, lépegetés. Aki hátról hasra, annál kúszás, állás, lépegetés, ülés, mászás volt a sorrend. Már mindketten totyognak, sokkal-sokkal stabilabban jár az, akinek szabályos volt a mozgásfejlődése, hiába később indult el és lassabban.
2021. jan. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor végülis mégsem mindegy, hogy hogyan kezdi a baba a forgást... Már ha a 4-es válaszoló tapasztalataiból indulok ki.

Pedig azóta már jobban után a olvastam és sok helyen azt írják, hogy mindegy hogy hasról hátra, vagy hátról hasra kezdi, csak az a lényeg, hogy mindkét irányba forgolódjon.


(Na hát így túlzottan előrébb nem lettem, de azért tényleg köszönöm a válaszokat)

2021. jan. 25. 09:35
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
5 azért egyetlen tapasztalatból nem lehet messzemenő következtetést levonni 🙂 lehet annál a valaszadónál így volt, de nem jelent semmit. Főleg mert az ikrek mindig külön kategória. A legtöbbször szorosabban is kell őket nyomon követni.
2021. jan. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok. Nagyon félreértettel kérdező, a forgás irányának semmi köze ahhoz, hogy melyik gyereknek milyen sorrendű a mozgásfejlődése. Sőt, a sorrend is tök mindegy, ha megvannak a nagymozgások.


#6 Ha a koraszülöttség miatt gondolod azt, hogy szorosabban kell őket nyomonkövetni, akkor részben igazad van. De az én fiaim nem koraszülöttek :)

2021. jan. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
7 igen, amiatt. Azért írtam, hogy legtöbbször. Vannak szerencsés esetek 🙂
2021. jan. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én babám 3 hónaposan fordult hasra, aztán 5 hónaposan hasról hátra. 6 hónaposan kezdett kúszni előre, addig csak körbe ment és tolatott, meg négykézláb kutyázott. A kúszással egy napon kezdett ülni.
2021. febr. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!