Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor tanult meg babátok...

Mikor tanult meg babátok hátra fordulni?

Figyelt kérdés
5 hónapos lesz a babám pénteken. Hasra már nagyon könnyen fordul, rögtön amint leteszem a hátára. Elkezdett az ágyon kúszni, a földön még csak körbe kúszik, de azt már nagyon lendületesen. Amin aggódok, hogy hátra egyáltalán nem akar fordulni. Hogyan tudnám erre ösztönözni? Egyszerűen jobban szeret hason lenni. Akinek ennyire szeretett hason lenni a babája, végül mikor fordult hátra, és miért? Játékkal próbálom ösztönözni de nem tudom úgy hogy ne inkább oldalra kússzon érte. Szoktam görgetni, azt nagyon szereti, de magától nem fordul hátra.
2020. júl. 20. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
6 hónapos korára kb. Én is beleestem abba a hibába, hogy erőltettem, de nem szabad. Ahogy már nem is doglalkoztam vele, egyből át is fordult.
2020. júl. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az enyém is így volt. 3,5 hónaposan fordult hasra, onnantól kezdve nem maradt meg a hátán, amint letettem, átfordult. Utált háton lenni, szóval semmi nem motoválta, hogy hátra forduljon. Nem is tudom, mikor tanult meg, mert 6 hónaposan már felállt, és ült is. Szóval bőven ez után láttam először tudatosan hátra fordulni.

Azért ez nem olyan nagy gond, ha "kimarad", hiszen ez menni fog magától is. Hasra fordulni sokkal nehezebb.

2020. júl. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A nagy 2 hónaposan, a középső 7 hónaposan, a kicsi 5 hónaposan. 😊
2020. júl. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én babám is ugyanigy volt, ahogy letettem 1mp és hason volt. Semennyire nem érdekelte a hátra fordulas


5 és fél honapos kora körül kezdett a kiságyában hátra fordulni, mikor helyezkedett alváshoz, azóta is csak alvás közben fordul a hátára, ébren csak nagyon ritkán. 7 hónapos most.

2020. júl. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lányok 3 hónaposan fordult hasról hátra..

5,5 hónaposan pedig hátról hasra..

Aktívan 6 hós korára dorgott folyamatosan ide-oda



Fiam gyorsabb mozgásfejlődésű


7 hetesen fordult hátra hasról.

4 hónaposan minden irányba

4,5 hónapos.. álmában hálózsákban is forog.. sajnos zavarja is..

Kúszássql kacérkodik pár napja..

2020. júl. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 khniki ***** válasza:
6-7 hónaposan.
2020. júl. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor még nem izgulok annyira :)
2020. júl. 21. 11:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem 4 hónaposan fordult hasról hátra, nem csak billent, hanem rendesen fordult. Mindig csinálta, utált hason lenni, így mikor én lefordítottam, 2 mp múlva újra hanyatt volt. Na erre 5 hónaposan megfordult hátról hasra, és úgy elvan, elfárad és az istenért nem jut eszébe, hogy kell visszafordulni 🤷‍♀️
2020. júl. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
5 hónaposan
2020. júl. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!