Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A születés körülménye befolyás...

A születés körülménye befolyásolhatja a gyermek későbbi beszéd-, mozgás-, értelmi fejlődését?

Figyelt kérdés
Császármetszés, kis oxigént kellett kapjon és 1 hetes antibiotikumos kezelés, láz miatt (a magzatvízből ivott ami merconiumos volt)!
2010. aug. 15. 21:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
ezek miatt nem lesz hátránya a fejlődésben!
2010. aug. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mert egy ismerősöm mondta, hogy ezek miatt BIZTOSAN lesz valahol hátulütője a babámnál!
2010. aug. 15. 21:09
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
az ismerős biztos nagyon okos! nem kell vele foglalkozni nem lesz baja ezektől a babádnak!
2010. aug. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugodtam! :)
2010. aug. 15. 21:26
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

nyugodj meg! az ilyen okos ismerősökre ne hallgass szerintem. ezek nem olyan tragikus dolgok, amik miatt hátrányban lenne. ha lesz is esetleg kicsit, lehet, hogy észre sem fogod venni, olyan különböző a babák fejlődése!

az orvos tudja, hogy ilyen körülményeitek voltak szülésnél, és biztos útba fog igazítani. kérdezz rá tőle bátran, hogy kell-e vmire odafigyelned.


vannak olyan babák, akik 2-3-as apgarral születtek, 2 éves korukra behozták a 9-10es apgar-osokat.


szerintem nyugi.

2010. aug. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
9-es volt az agrarja, nyugtalanít amit mondott!
2010. aug. 15. 21:53
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom, miért jó a másikat idegesíteni, így is aggódok eléggé! Amúgy nagyon jól evő, jó kedvű, mozgékony és gőgicsélő a babám, ja és már 6 hónapos! Eddig semmilyen hátrányát nem látom! De ő azt mondta, hogy valamiben vissza fog maradni....én meg kiosztottam...remélem többet nem fog idegesíteni!
2010. aug. 15. 22:00
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha lenne, akkor már eddig is észre lehetett volna venni.

Nekem nem volt oxigénhiányos a babám, 10-es Apgarral született, nem volt már tiszta a magzatvíz, de én mégis egy kicsi hipotóniát észrevettem és gyógytornász jár hozzá. A doki nem mondott semmit, én nem mertem ráhagyni, nehogy később, ha iskolás lesz, akkor legyen gondja. Voltak apró jelek, talán magától is kinőné, de így a tuti.

2010. aug. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Milyen jelei voltak?
2010. aug. 15. 22:22
 10/17 anonim ***** válasza:
21.49 vagyok. gyógytornász. miket csinál már a babád? mesélsz róla,
2010. aug. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!