Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babátok mit tud csináln...

1 éves babátok mit tud csinálni? ( beszéd, mozgás) Mit eszik? (júl. , aug. , szept. Születésűek)

Figyelt kérdés

Pl:

Kislányom aug 16-án lesz 1 éves.

Tud menni és a köv.-t mondja:mama anya baba de nem dédi tete apa kb ennyi, de sok szót próbál visszamondani.

Enni alig akar bármitis, üveges bébiételt abszolút nem.

Most jön a 10. foga.Nem is alszunk tőle éjszaka, de amúgysem!Külön alszik saját ágyában!Nagyon elkényesztetett és ha nem éri el amit akar veri magát az ágyhoz földhöz és sikít!!!!!!!!!

De mindent írj le amit szeretnél!


2009. aug. 12. 11:20
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és mit játszotok vele?
2009. aug. 12. 11:27
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom másfél hét múlva lesz egy éves.

Nem jár egyedül még. Viszont nem marad nyugton, nem szeret egy helyben lenni, emiatt sokszor semmit nem tudok csinálni. Hatalmas mozgásigényű. Egész nap lótna-futna. Macskafarka kergetés, miegymás.

Nem mond ennyi szót, csak azt, h apa, baba. Az apa szó teljesen tudatos. (Reggel ébredéskor az első, h megkérdi, "apa"? Ha a hangját meghallja is "apa".)

Előfordul, h próbálkozik a hisztivel, ha vmi nem úgy alakul, ahogy ő azt eltervezte.

Azt hiszem, ő is fogzik a 9.foggal, mert két hete szörnyen keveset eszik, egyébként nagy zabagép. :)

A kiságyban a szobájában alszik, pl. két hétig átalussza az éjjeleket, aztán pár napig felébred, az eltart másfél órát. Megelőzésképp két napja ismét Viburcolozunk éjszakánként.

Labdázunk, szereztünk vetítőgépet, azt ezután használjuk majd, mesét olvasok, nézi, szaladunk, pakolunk, rakosgatunk, énekelünk, zenét hallgatunk, ilyesmik.

Isten éltesse első szülinapján a kislányod! :)

2009. aug. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom szeptember 5.-én lesz egy éves. Ha elfeledkezik magáról akkor megy egyedül, de amint észreveszi, leül. Pár hete jött rá, hogy mászni is tud, de elég egyedien, a jobb lába oldalt van maga mellett, azzal lépeget.

Fogakkal le vagyunk maradva, kettő van neki alul, de lehet, hogy hamarosan jön felül, mert nagyon nyűgös nappal.

Éjszakát végigalussza, este 10től, reggel 8ig. Ezekben a nagy melegekben volt, hogy felébredt, de ahogy hűl az idő, minden visszaáll.

Evés: Idáig nem volt gond vele, de kb egy hete kínlódunk. Nem akar normális kaját enni, inkább sír helyette. Ami megy az a joghurt, kenyér különböző feltétekkel, anyatej. Gyümölcs, főzelék mostanság nem divat nála. Ebből gondolom, hogy a foga jöhet.

Beszéd: Szerintem korához képest ebben fejlett, mindent megért, rengeteg dolgot mond is:apa,papa, mama, baba, tátá, eté=eltűnt, nene= leesett, etté=tessék, den= gomb, vem= lámpa, pá, mamma, dédi

Állatokat felismeri és mondja: brekk, röf-röf, háp, gágá, sicc, cica, vava, búúú, bzzz=méhecske

Szereti, ha együtt nézünk könyvet, mindent megmutat és el kell mondani, hogy mi micsoda. Imád rakodni táskába be, táskából ki, kosárba be-ki. Kedvenc játéka a kupakok üvegre rakása.

Most pedig mennem kell, mert felébredt és beszél a kiságyban.

2009. aug. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Szia!

Nekem aug. 14-én lesz 1 éves a fiam. Még csak annyit mond, hogy apa. Semmi mást. Már le tud magától szálni az ágyról hátrafelé kúszva. 10 hós és egy hetes volt mikor elindult, úgyhogy állandóan megy, sőt szalad. Imádja a labdát és autókat. Már bedobja formadobóba a formákat, kaki már csak a bilibe van. Egyedül elalszik a kiságyába a saját szobájába, este 21.30 körül alszik el és reggel 8.30. körül kel. Nem akar semmilyen kanalasat enni, csak tejet eszik. Ha a kezébe adok valamit azt elnyammogja, de ennyi. 11 hósan bujt ki az első foga ami a bal felső 2-es volt és rá 2 hétre a jobb felső 4 foga bujt ki. H mondom neki, hogy vigye ki a koszos ruháját a szennyesbe akkor szépen kiviszi. Ha mondom neki hogy megyünk sétálni akkor már hozza is a cipőjét. Ha valaminek nagyon örül akkor úgy tud visítani, hogy az csak na. Most hírtelen ennyi jutott eszembe.

2009. aug. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok! Nem fogjátok elhinni, de ma délután elindult a kislányom. Kint voltunk az udvaron, én guggoltam mellette, ő állt, egyszer csak gondolt egyet és ott hagyott. Pár méter után megállt, visszanézett, rám nevetett és ment tovább. Olyan boldog vagyok!!
2009. aug. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mindenkinek a babája mást tud!

2. válaszolónak:mostmár odamegy ahová ő akar.!!!!!!!!Ez nem mindig jó!

2009. aug. 12. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!