Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik az ajánlott 6 hónapos...

Akik az ajánlott 6 hónapos kor után kezdték a hozzátáplálást azoknak mennyire fogadta jól a babája az új ízeket?

Figyelt kérdés
Mi most vagyunk 5 hónaposak megpróbálkoztunk már almával, alma-sárgarépával, almalével, de semmi nem ízlik neki.Csak a tej kell. Még vízből is csak egy két kortyot iszik, mert amikor megérzi, hogy ez nem tej azonnal löki el a cumisüveget.Így nem is erőltetem, majd egy hónap múlva.Viszont egyre idegesebb vagyok, hogy is fog ez nekünk menni, félek, hogy akkor is ennyire elutasító lesz.
2010. aug. 15. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
A lányomnak 5 hónaposan kezdtem el adni almát, répát, most 7 hónapos, de még mindig csak ezeket eszi, illetve most már krumolit és cukkinit is kapott. De most meg jön a foga, úgyhogy napok óta csak a tejet hajlandó elfogadni. Szóval az új ízekkel eléggé megküzdöttünk, de van, akinek simán megy.
2010. aug. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem várjál még vele, ő tudja legjobban mi kell neki. Mi 6 hónaposan kezdtük el, egyetlen egyszer volt szájzár: az anyatejes krumplira és a répát egyszer kifújta:) de minden ízre nyitott, ha finomabbat adok persze többet eszik, de semmi gondom nem volt eddig.
2010. aug. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, és elég rosszul haladtunk, mert csak szopizni akart. 8 hónaposan sikerült kiváltani 1 étkezést, aztán 10 hónaposan a másodikat, és 1 éves volt már, mire a harmadikat.

Az első hónapokban nem kellett neki a zöldség, csak a gyümölcs.

Én sosem erőltettem neki, így alakult.

2010. aug. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Én már 4 hósan elkezdtem és nem volt semmi gondunk. Azért nem fogadja el,mert megszoktott egyetlen ízt,és a többi idegen neki. Idő kell,mire hajlandó lesz rendes ételt is enni.
2010. aug. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
6 hósan kezdtem. 7 hósan már kiváltottuk a tízórait gyümire, 8 hósan már az ebédre váltottunk, 9 hósan már az uzsit is kiváltottuk. 11 hónapos korától már vacsit kap. 18 hónapos, még reggel este nappali alvás előtt és éjjel 1-2x szopizik. Mindent szeret(kivéve a gulyásleves), nem válogat.
2010. aug. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalat: amit terhesen ettem , azt simán elfogadja a babám, mert megszokta az ízeket ami a magzatvízen át esetleg átment. 5 hósan kezdtem el szoptatás mellett almát és répát adni neki, a sütőtököt imádja (én is :-). Terhesen minden nap ettem egy almát, ő is minden nap kap almát és hozzá még valami más gyümit. Most 8 és fél hós, minden étkezést kiváltottunk, csak a kora reggelije és az esti elalváskor kap tápszert. Még nem volt kaja amit ne fogadot volna el, kivéva a saját főztöm :-) ezért üveges babakaját kap.

Van tejfüggő baba a szomszédban, hát kész rémálom őt etetni. Én is szoptattam 7 hónapig, nekünk semmi gondunk nem volt a hozzátáplálással. Próbálkozz egy pár hét múlva, végülis még ráéersz, ne csüggedj

2010. aug. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


a lanyom tobb mint 5 honapos volt amikor elkezdtuk (kicsit tobb mint 4 hete)

Elso falatnal mindig erdekes arcokat vagott :)

De nyitotta a szajat, hogy ker meg :)

Mar ott jarunk, hogy lassan 1 banant/almat/kortet megeszik egy evesre.(banan a nagy kedvenc)

Tetszik neki a ragas (nem szeret, ha turmixolom), es, hogy ucsoroghet a kis etetoszekeben :)

Ha meglatja a boltban a banant, nyujtozkodik erte es nyitogatja a szajat :)

Minden nap esik par falatot.

2010. aug. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mind a 4 gyerekemnél 6 hónapos kor után kezdtem a kóstoltatást.Gond nélkül elfogadták az új ízeket,és aztán a darabos ételt is.Most a legkisebbek is elmúltak már 4 évesek,és nem válogatós,jó evő mind.Én nem hiszem,h a kóstoltatás kezdete befolyásolná az elfogadást-mármint ésszerű időintervallumon belül-,inkább gyerekfüggő.
2010. aug. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!