Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A vegánok növényi tejjel...

A vegánok növényi tejjel etetik az újszülött babájukat?

Figyelt kérdés
2021. jan. 30. 12:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2021. jan. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Te eteted tehén tejjel az újszülött gyereked? Nem? Akkor nem is értem,hogy merult fel benned ilyen ostoba kérdés...
2021. jan. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De hát a vegánok nem etetik állati tejjel a gyereket, az ember meg állat.
2021. jan. 30. 12:35
 4/13 anonim válasza:
65%
Nem, az anyatej nem csak táplálék, sok egyéb összetevője van.
2021. jan. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Nem minden vegán agyhalott..

Normális vegán tudja,mikor,miből,mennyit kell enni/gyereknek adni. Kiszámolja a fehérjét,zsírt,vitaminok etc. Később persze ez már rutin. Növényi tejet amúgy sem javasolják egy éves kor alatt,ezt is tudják. A tesóm vegán,a gyerekeinek mégis ad tojást, halat. 2 gyereket szült minden hiánybetegség nélkül, sosem volt vérszegény sem. Szóval nem, vannak okos vegánok.

2021. jan. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem, anyatejjel.
2021. jan. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

Tehéntej->kis bocinak való

Majomtej->kis majomnak való

Macskatej->kis macskának való

Emberi anyatej->emberi babának való

Ez így a normális, mindenki azt a tejet issza, ami neki való.

A vegánság lényege, hogy elutasítja az állati eredetű termékeket, az állatok árucikk státuszát. Nem is értem, hogy jön ehhez az anyatej, az anyjuka azt a saját kisbabájának termeli. Én magam amúgy nem vagyok vegán, se anya, tehát külső szemlélő vagyok. Azért abban bízok, hogy az vegán okokból senki se tagadja meg a babájától, mert semmi értelme.

2021. jan. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem. Kisbabát csak kétféleképpen tudod etetni: anyatej, vagy tápszer.
2021. jan. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
22%

Én olvastam hogy Amerikában voltak esetek ahol súlyos fehérje hiányban szenvedo babákat kellett kezelni.

Szerencsére itthon azért a védőnői - gyerekorvosi kontroll elég nagy, és felvilagosultabbak az emberek, illetve szerintem itthon inkább az iskolázott és jómódú emberek lesznek veganok.

Amúgy a növényi "tej"nek semmi köze a tejhez, azt hiszem kezdeményezték is hogy ne lehessen így nevezni. Tényleg megtévesztő, mert tápanyagtartalmát tekintve messze elmaradnak a tej mögött, a tejet nem helyettesítik.

2021. jan. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%

" az ember meg állat."


Nem minden ember állat, csak az, aki annak tartja magát. Szegény állatok.

2021. febr. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!