Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire kell ettől tényleg...

Mennyire kell ettől tényleg félni?

Figyelt kérdés
Babám 6 hetes. Kezdetben utált hason lenni, viszont kb 2 hete megszerette, és most már csak úgy tud rendesen elaludni. Ha háton vagy oldalt teszem le, akkor sír és nyüglődik, de hason szinte azonnal alszik. Viszont úgy hallottam, hogy a bölcsőhalálnak így a legnagyobb az esélye. Akkor most én rossz anya vagyok, hogy ennek ellenére hason altatom, mert így a bölcsőhalált kockáztatom? Vagy más is csinálja így? Egyrészről megijesztett ez a dolog, másrészről neki így a jó, akkor most hogy csináljam?
2010. aug. 16. 11:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Én személy szerint a légzésfigyelőt ajánlanám. ÍGy mindketten nyugodtan aludhattok majd.:)

2010. aug. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%

VALAMIT FÉLREÉRTETTÉL...


a bölcsőhalálra vannak ugyan hajlamositó tényezők de ha hason fekszik legalább ki tud folyni a szájából a felesleges tej. ha háton fekszik akkor visszafolyik a garatba és az 1000x veszélyesebb.


igy legalább jól alszik.


kölcsönözzetek ki légzésfigyelőt -védőnő segit-

kérjetek tanácsot hogy mi a teendő ha beriaszt -anélkül nem érdemes-


ha nyáron túlöltözteted vagy nem büfizteted meg és ha szivbeteg, koraszülött vagy fiú akkor ezek s hajlamositó tényezők meg a gének de ne félj...

2010. aug. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2010. aug. 16. 11:54
 4/13 anonim ***** válasza:
16%
Nekem min dhárom hason aludt,nem volt légzésfigyelő,és nem lett semmi baj. Nagyon ritka a bölcsőhalál. Hiába van légzésfigyelőd,ha nem lélegzik,mire tennél valamit,akkorra már késő. Csak ma a légzésfigyelőket is elkell adni.
2010. aug. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

én is a légzés figyelöt ajánlom ebben az esetben.


meg a megfelelö matracot, ha a baba hason alszik és túl puha a matrac akor igen nagy az esélye a bölcsö halálnak.

a másik pedig hogy semmi játék, takaró ilyenek ne legyen az ágyban. csak zs´kba altasd és jó matrac legyen hozzá.

2010. aug. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szóló jó nagy hülyeséget írt !

Ha beriaszt az azért van ,mert mélyen alszik a baba és nem vesz levegőt ! DE ebben az esetben sokszor elég ,ha inger éri ,kikapod a kiságyból esetleg megcsipkeded ilyenek ,azért általában ennyi elég szokott lenni ! Használj légzésfigyelőt !

2010. aug. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Bocs a 11.54 -es aki hülyeséget írt !
2010. aug. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Lehet közte összefüggéd, de ez nem bizinyított csak most ez van felkapva a médiában, sokkal több baba hal meg amiatt mert hanyatt fekve büfizett és félrenyelt.

Az én lányom is hason szeret aludni, én parás vagyok ezért így is úgy is használtam volna figyelőt, b.nőim többen nem senkinek semmi baja ott is hason alszak a babák, ők nem ilyen túlparázósak mint én

2010. aug. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kisfiam 4 napos korától, ahogy hazajöttünk a kórházból, csak hason aludt. Van légzésfigyelőnk, ez megnyugtat.

Egyébként egyszer előfordult, hogy napközben a nappaliban hanyatt feküdt, és arra lettem figyelmes, hogy fuldokolva sír. Odarohantam, felkaptam, és kifolyt a szájából a tej, amit visszaböfizett. Simán megfulladt volna, ha akkor nem kapom fel, pedig nem hason volt!!! Sokkal veszélyesebb, ha hanyatt fekvés közben történik ilyesmi. Hason fekve viszont simán kifolyik a szájából, amit visszaböfizett.

Egyébként meg hason fekvésben azoknál a babáknál lehet baj, akik nem elég erősek ahhoz, hogy a fejüket átfordítsák.

2010. aug. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
kisfiamat a kórházban is hason altatták.
2010. aug. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!