Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy 1 éves...

Mit csináljak, hogy 1 éves gyerekem igyon folyadékot?

Figyelt kérdés

Jelenleg napi kb 10 ml folyadékot tudok beleerőltetni. Sokáig vízzel próbálkoztam, aztán baba teákkal, baba gyümölcslével, semmit sem akar elfogadni. A kakilással is szerintem emiatt vannak gondok, 10-20 percig nyomja, belevörösödik a feje, látszik, hogy nagyon szenved. Sokszor csak kis golyókat nyom.

Pohárral, cumisüveggel, tanulópohárral, szívószálas itatóval próbálkoztam, semmi se volt jó neki.

Nagyon aggódok, hogy baj lesz ebből, hogy semmit nem iszik!



2021. febr. 3. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Nekünk meg még egy ismerosunknek az aventes szivoszalas kulacs jott be.egy teljes uveggel meg tud inni egy nap. Es vizet. Elotte o se ivott sokat.
2021. febr. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ugyan ezzel szenvedek én is. 11 hónapos, de a tápszeren kívül (ami napi kb 5-600 ml) semmit, vagy nagyon minimálisat iszik...
2021. febr. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mikor a lányomnak ment a hasa es semmi nem kellett neki a doktornő azt mondta fecskendővel adjak neki ors folyadékot. De konzultálj szakemberrel, mert ez tényleg kevés, a széklet is ezért ilyen. Levest, gyümölcsöket eszi ?
2021. febr. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Leves ezerrel, sok lével.


Nekünk az ikeas csőrös vált be és az, hogy leraktam elérhető helyre.

Persze sokszor kilöttyintette csak, de aztán elkezdett inni, hogy nem erőltettem.

2021. febr. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Illetve tápszeres vagy anyatejes?


Tápszert tudod esetleg higitani, több vízzel készíted, hátha azzal is potolsz kicsit.

2021. febr. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az aventeset és ikeasat is próbáltuk, illetve most is próbálok mindent felváltva, de löki el magától. Ha kiteszem elé, akkor max játszik vele, kilötyköli, de soha nem emeli a szájához. Pedig mutatom is neki, hogy hogy kell inni.

Tápszeres, az a baj, hogy mostanában már azt se akarja elfogadni.

Kínomban már a nurofenes fecskendővel is itattam, de csak kifolyatta a szája szélén...

Gyümölcsöket, leveseket szerencsére eszi, de az fedezi a napi folyadék szükségletet?

A védőnő és a gyerekorvos nem igazán tudtak segíteni, már nem tudom kihez fordulhatnék :(

2021. febr. 3. 12:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Fiaimnak az a csábító, ha ihatnak az én poharamból. Van szilikonos végű fém szívószálunk, azzal szoktak belőle inni.
2021. febr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha szorulása van akkor valószínűleg nem fedezi a folyadék igényt, viszont ha eszi a levest, akkor abból próbálj többet adni mindenképp.

Illetve szerintem is több féle itatót próbálj, poharat, szívószálasat.

Én anno nem vetettem meg ilyen esetben az édesebb italt sem, csak igyon. Jó hígítva de vannak nem agyon cukrozott házi szörpök, az pl nagyon jó.

Most 4,5 éves és nem Szokott rá a szörpre, simán iszik vizet, de volt egy idő, amikor nem akart inni csak ezt és akkor kapott.

2021. febr. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekünk volt olyan időszak, hogy kiskanállal adogattam a szájába!!!

Muszáj volt, mert vesetágulattal született, amiből vesehomok, majd vesekő lett. Szóval nem hagyhattam rá.


Kitartás, kínáld neki nagyon sokszor!!

2021. febr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!