Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is tulzunk?

Szerintetek is tulzunk?

Figyelt kérdés
1 honapos a kisbabank. Anyukam 2x volt nalunk, szules utan egybol jott, viszont elotte 2 hetig onkent "karantenban" volt,hogy veletlenul se hozzon betegseget a babara. Masodik alkalommal mar nem maradt otthon elotte,viszont ffp2 maszkot hord,nagyon figyel munakhelyen is,es amint eszrevenne magan barmilyen tunetet,otthon maradna. Anyosomek 3an akarnak jonni,mindharman tobb emberrel eeintkeznek nap,mint nap. Ketten iskolaban vannak munka,tanulas miatt raadasul. A parja egyenesen virustagado,maszkot sem hord,ha ugy latja megteheti, ezaltal gondolom nem is izgatja. Nem akarjuk,hogy megpusziljak a babat,meg a szajaba legyenek. Ennyit kertunk. Erre annyira besertodtek,hogy nem is jonnek. Ami azert is gaz,mert 1x latta ez a nagyanyja, akkor is csak eppen felugrott,de nem volt ez igazi latogatas sem. Ugy gondolom ilyen helyzetben igenis van jogom megmondani,ki,hogy,s mit csinal a gyerekemmel,megha a nagyanyjarol is van szo. Nem tiltom el. Mindosszesen megkerem oket,ne nyulkaljanak hozza agyba-fobe. Terhesen is toluk kaphattam el a virust (nem voltam tesztelve,nem biztos,hogy az volt,de nekem gyanus) es nem is izgatta a dolog,pedig terheseknek nem epp jo dolog elkapni,de szerencsere semmi komolyabb bajunk nem lett. Es igazabol meg buszke is volt magara,hogy most elkaptuk,es "tul vagyunk" rajta. Meg sem fordult a fejeben,hogy jobban kellene odafigyelniuk miattam,es a babam miatt...
2021. febr. 5. 14:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Te vagy az anyja, meg kell acélozd magad. Te döntesz nem ők, és ez nekik lesz rossz később hogy most minden sząron megsértődnek. Majd ha fel se ismeri őket az unoka akkor néznek.
2021. febr. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem túlzás. Bár az én fiam már 11 hónapos, az elején ugyan ez volt. Sokáig senki sem jött, bár anyukám ittvolt nálunk 3 hétig, az igaz. De nem volt úgy mászkálás. Tiszteletben tartotta mindenki. L
2021. febr. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
En is igy gondolom. Csak faj,hogy anyukamat "fikazza",amiert o itt volt,es fog is jonni,mivel o tenylegesen segit,amire nagy szuksegunk van,ellenben anyossal. O csak facebookon mutogatja a gyereket,illetve mutatja magat jo magymamanak, amitol szinten megesz az ideg. Annyira irritalo ez a kepmutatas.
2021. febr. 5. 15:06
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Nem túlzás és szerintem örülj neki, hogy nem jönnek.
2021. febr. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
Ezt se hagynám. Senki se tehet fel képet a babámról engedély nélkül. Én is csak korlatozottan teszek fel nagyon keveset. Személyiségi jogokat sért, szedesd le. Jelezheted a fbnak is azt hiszem.
2021. febr. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem akarok tobb feszkot ettol, sajnos a parom egybol elkuldte neki,aztan ment is ki faceere. Amit kitett,azokkal mar nem foglalkozom,viszont egyszeru a megoldas,innentol nem kuldunk neki. 🤣
2021. febr. 5. 15:10
 7/15 anonim ***** válasza:
26%
Szeeintem viszont túlzol... nekem 2 hós a fiam, minden rokon járt már itt. Puszit is adtak neki, meg is foghatták. Senki nem halt bele...
2021. febr. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%
Jogod van hozzá, hogy ki és hogyan látogassa a gyereked. Te, a baba és a férjed vagytok most már egy család. Anyós ha nem tartja be amit kértek tőle, akkor ne menjen aztán meg sértődjön meg. Az enyém is besértődött amikor mondtam neki, hogy ne puszilgassa a baba kezét. Jó kis vita lett belőle, azóta gyomorgörcsöm van ahányszor csak jön :(
2021. febr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem meg nem túloz, hanem anyaként hozott egy döntést, amit tiszteletben kell tartani.


Nem jó megkérdőjelezni az anyai kompetenciát így az elején, hiszen ha elbizonytalanítja valaki, akkor később egy gyereket se fog tudni kordában tartani. Remek gyakorlás a felnőttek helyretétele.


Én tegnap tettem helyre apukámat, mert beleszólt, hogy milyen becenevet használok. Én vagyok az anyja, ha akarom tökösmákosnak hívom.

2021. febr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%
Nem tulzol, en ugyanezeket kertem a szuleinktol. Nalunk annyi konnyebbseg van, hogy itt Szlovakiaban folyamagosan ingyenesen teszttelik az embereket,mivel mar a munkahoz, mozgashoz is kotelezo a negativ teszt. Amikor szultem meg nem volt, de megkertem mindenkit, hogy menjenek elotte tesztre. Mindenki tiszteletben tartotta a keresem,s masnap jottek is latogatoba. De ugy tudom Magyarorszagon fizetosek a tesztek,igy teljesen jogos es ez a minimum, amit megtehetnek az unokajuk egeszsegeert.
2021. febr. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!