Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lesz szobatiszta a...

Mikor lesz szobatiszta a gyerek ATLAGOSAN?

Figyelt kérdés

Tudom minden gyerek mas stb stb de ugy nagy atlagban mikor lesznek szobatisztak a gyerekek?

A kislanyom 2 eves es a kozelebe nem vagyunk, vedono szerint aggaszto


2021. febr. 7. 07:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%
Átlagosan a 2. évben tanulódik meg
2021. febr. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Környezetemben átlag 2,5-3 között.
2021. febr. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
37%
3 éves kora után, az óvoda előtt két héttel, ez teljesen általános, sok gyereket ismerek, aki az óvoda előtt lett szobatiszta és csak kevés gyereket ismerek, aki 2 évesen, előfordul olyan is, a beszéd ugyanez, van aki másfél évesen beszél, van aki 3 évesen kezdi, semmit nem jelent.
2021. febr. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

bölcsiben dolgozok. ha 2 évesen szobatiszták lennének a gyerekek, szinte bolcsire szükség se lenne, oviba mehetnének egyből. jelen pillanatban a csoportomban 12 gyerekből 3 szobatiszta, ők 37, 36 és 32 hónaposak. a többiek 32 és 27 hónap közöttiek, nos.. általában pisilnek bilibe, wcbe, de a pelenka is tele van.. szóval ne aggódj emiatt.

amúgy is tél van, tavasszal-nyáron könnyebb a szobatisztaság téma, a legtöbb gyerek nálunk is akkor lesz szobatiszta. mielőtt oviba mennek (ez általában ősz), pár hónappal előtte.

nincs elkésve semmivel sem a lányod. kínáld fel neki időnként a bilit, wct, de ha nem akarja, ne erőltesd, akkor csak később lesz szobatiszta, mert csakazért se fog akarni ráülni. vannak gyerekek, akik szó szerint egyik napról a másikra lesznek szobatiszták. van olyan is, aki kényelmes, addig belepisil a pelenkába, amíg rajta van.. első pár alkalommal volt baleset, amíg rá nem jött, hogy nincs pelus. onnantól szobatiszta lett. szóval ne aggódj, a védőnő meg elmehet a francba.

2021. febr. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%
Általában 3 évesen. Semmiképpen ne erőltesd.
2021. febr. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
33%
#1 vagyok. Nem értem miért pontoztak le. Biológiailag a húgyhógyag záróizmainak szabályozás a 2. életében tanulódik meg.
2021. febr. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

Lehet hogy biológiailag így van, nem néztem utána, de a szervi érettség mellett ott van a lelki érettség is, ami sok mindentől függ. Ha egy 3 éves mellé születik egy tesó és a nagyobbik elfelejt szobatiszta lenni (van ilyen), akkor is ott van a szervi érettség, de a lelki gátolja.


Az én környezetemben is az átlag életkor a megérésre a 3 éves kor. A védőnő se piszkált minket, amikor a 3 éves státuszon a fiamon pelus volt, mondta, hogy nem baj, lehet 2-3 hónap és sikerül majd. Ovira tanulja meg és akkor nem lesz gond.

2021. febr. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

6-os azért, mert a 2. életév az 1 és 2 között van. Hát nem, nem akkor válnak általában szobatisztává, hanem a 2. életév betöltése után, azaz a 3. évben valamikor.

(Lányom egyébként 3 év 8 hónaposan, ő kicsit későn. A környezetében átlag 2,5 és 3,5 között)

2021. febr. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%

Jaj ezek a védőnők...

Az én lányom sem akart 2 évesen hallani sem a biliről vagy a wc-ről, nem érdekelte. Nem is erőltettem.

Ő 2,5 évesen lett szobatiszta egyik napról a másikra, magától döntött egyik reggel úgy, hogy most inkább megpróbálja a wc-t.

Amúgy az átlag az olyan 3 éves kor körül van.

Nekem is mondták idős rokonok mikor még 2 éves sem volt a gyerek, hogy ennek a gyereknek már szobatisztának kellene lennie🙄🤦🏼‍♀️ Mondom oké🤪

2021. febr. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
62%
Nem kell mindig halgatni a vedonore. Nagyobbik lánykám 3,5eves volt mikor szoba tiszta lett és egyből éjszakára is. Áprilisban kellett volna kezdenünk az ovit de mivel nem volt szobatiszta hiába próbáltam ki mindent többször le is mentünk az oviba hogy lássa ott a gyerekek hova mennek pisilni. De nem érdekelte. Azt azon a nyáron egyik napról a másikra magától jött hogy nem vesz fel pelust. Ebből ki indulva most a húgánál (18honapos) majd tavasszal próbálkozok őt már érdekli a bili. 😊
2021. febr. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!