Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A szobatisztaság és a beszédfe...

A szobatisztaság és a beszédfejlődés összefügg? Lehetséges szobatiszta egy gyerek anélkül h tudna beszélni?

Figyelt kérdés
Idegrendszeri érettségre,fejlődésre gondolok itt.
2012. jan. 19. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam még nem tudott beszélni, mikor szobatiszta lett (23 hónaposan éjjel - 20 hónaposan nappal). Most kezd el beszélni, kb. 2 hónapja mondja, hogy pipi (pisi), kakit még mindig nem mondja.

2 év 3 hónapos


Barátnőm kislánya 1 éves kora óta folyékonyan beszél, 2,5 évesen még pelusos.

2012. jan. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

igen, összefügg. mindkettő a homloklebeny érettségétől függ. ezt a korai fejlesztőben, egyéb fejlesztőben és a bölcsis nénik is mondták nekünk.

de ettől függetlenül képes lehet egy gyerek a szobatisztaságra ha nem beszél :) gondolom anyuka van annyira ügyes abban az esetben és jól érti a jelzéseket. sajnos én béna vagyok ehhez mert se nem beszél se nem szobatiszta a 2 évesem :(

2012. jan. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A beszéd a mozgásfejlődéssel függ össze. Lehet szobatiszta nem beszélő gyerek és fordítva is igaz. Mindig azt kell nézni, mi az oka, hogy pl. nem beszél. Nem feltétlenül idegrendszeri probléma, itt is fennáll a gyerekek közti különbség a fejlődési tempóban. A lányom 1,5 évesen gyönyörűen beszélt, ment, de 2,5 évesen lett szobatiszta.
2012. jan. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A keresztlányom 1,5 éves korától szobatiszta volt nappalra, éjjelre pedig 2 éves korától.Most 2,5 éves és alig pár szót mond, úghyogy lehet szobatiszta anélkül,hogy beszélni tudna.
2012. jan. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szia. Lányom 2 évesen szobatiszta lett, de a pisire is meg a kakira is csak annyit tudott mondani hogy KAKIEEEEEE. és akkor rohantunk a wc-re. Mostmár 2,5 éves, éjszaka is szobatiszta, nem igazán beszél tisztán, sokszor csak én értem meg hogy mit is akar mondani. Szóval attól, hogy szobatiszta lesz nem biztos hogy folyékonyan tud beszélni. Barátnőm lánya 2 hónappal fiatalabb mint mi, ő folyékonyan, érthetően beszél, de még mindig pelusos. Szóval szerintem babafüggő. Kinek mi megy könnyebben.
2012. jan. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!